HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Vincent PHO-701

news09 2017 005

Vincent wprowadza ulepszoną wersję przedwzmacniacza korekcyjnego do gramofonu. Dotychczasowy bestseller PHO-700 zostanie zastąpiony przez PHO-701.

PHO-700 był obecny w katalogu przez cztery lata. Jak dotąd był to najlepszy i najlepiej się sprzedający lampowy phono-stage Vincenta. Jego następca, PHO-701, ma zaoferować jeszcze wyższą jakość dźwięku oraz lepszą funkcjonalność. Na spodzie obudowy umieszczono przełącznik DIP, który służy do precyzyjnej regulacji impedancji i pojemności. To niewielkie udogodnienie wyraźnie wpływa na brzmienie. Słuchacz nie musi się ograniczać do wąskiej grupy wkładek gramofonowych, ponieważ parametry nowego przedwzmacniacza można dopasować praktycznie do dowolnego przetwornika. PHO-701 został też wyposażony w przełącznik MM/MC, ulokowany z tyłu, podobnie jak u poprzednika.

Najważniejszym udogodnieniem wydaje się jednak wyjście USB, które umożliwia przesłanie nagrań z gramofonu do komputera i zarchiwizowanie ich w postaci cyfrowej. W ścieżce sygnałowej umieszczono podwójną triodę 12AU7. Uważny dobór pozostałych komponentów ma skutkować niskim poziomem szumu. Aby uniknąć zakłóceń i przydźwięków z sieci elektrycznej, zasilacz przeniesiono do oddzielnej obudowy. Przedwzmacniacz Vincenta wyposażono w stereofoniczne wejście i wyjście RCA oraz wspomniany port USB. Poziom wzmocnienia dla MM ustalono na 40 dB, a dla MC – na 60 dB. Impedancja wejściowa dla MM to standardowe 47 kΩ, zaś dla MC jest regulowana w zakresie 99-1000 omów. Impedancja wyjściowa wynosi 250 omów. Nie powinno więc być żadnych problemów z kompatybilnością PHO-701 z pozostałymi elementami systemu. Jeśli chodzi o wykończenie, do wyboru przewidziano czarną i srebrną wersję kolorystyczną. Najnowszy phono-stage Vincenta powinien już być dostępny w Polsce.

Dystrybutor ustalił cenę na 2590 zł.