fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Phasemation EA-300

image016
Phasemation opracował przedwzmacniacz gramofonowy EA-300. Zastępuje w ofercie produkowany od roku 2010 model EA-3II.Najnowszy przedwzmacniacz korekcyjny Phasemation ma być znacząco lepszy od poprzednika. Poprawki wprowadzono zarówno w układzie elektronicznym, jak i zasilaniu.


W przeciwieństwie do opartego na półprzewodnikach EA-3II, trzysetkę zbudowano od początku do końca z elementów dyskretnych. Podzespoły są starannie selekcjonowane, a następnie dobierane ręcznie, aby nie dopuścić do pojawienia się błędów w procesie korekcji i wzmacniania sygnału. Ma to kluczowe znaczenie, ponieważ układ nie został objęty pętlą sprzężenia zwrotnego.
Do EA-300 można podłączyć jednocześnie dwie wkładki MM/MC. Zastosowano filtr subsoniczny, odcinający częstotliwości poniżej 20 Hz, oraz wybierak krzywej korekcji dla płyt stereofonicznych lub mono: Decca (UK) w pozycji Mono 1 oraz Columbia (USA) dla Mono 2.
Ścianki górna i dolna zostały wykonane ze stalowej płyty o grubości 1,6 mm, pokrytej miedzią. Zredukowano dzięki temu zakłócenia elektromagnetyczne i zapewniono wysoką sztywność. Panel przedni to aluminium o grubości 10 mm.
Zasilacz oparto na bardzo wysokiej jakości transformatorze z rdzeniem R, cechującym się minimalnym rozproszeniem pola magnetycznego. Phasemation podkreśla, że ten element stanowi autorskie opracowanie firmy. Trafo przykręcono do stalowej podstawy za pośrednictwem bakelitowej płyty o grubości 5 mm. Pełni ona rolę dodatkowego izolatora. Wibracje transformatora są dzięki temu niwelowane i nie zakłócają pracy komponentów elektronicznych.
Phasemation EA-300 jest konstrukcją z całkowicie odrębnymi ścieżkami kanałów lewego i prawego, co będzie sprzyjać separacji kanałów i reprodukcji przestrzeni. W torze sygnałowym wykorzystano m.in. metalizowane oporniki o niewielkiej tolerancji, a w zasilaniu diody SiC wykonane przez ROHM oraz niskoszumne diody Zenera.

Czułość wejściowa wynosi 2,5 mV/MM i 0,12 mV/MC, impedancja wejściowa – 47 kΩ i 470 Ω, a wzmocnienie: 38 dB albo 65 dB. Odchyłka od wzorcowej krzywej RIAA to ±0,3 dB (20 Hz – 20 kHz), zaś separacja kanałów przekracza 100 dB.

Phasemation EA-300 jest już dostępny w Polsce. Cenę ustalono na 12990 zł.