fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Stoliki HRS

Stoliki-HRS
Harmonic Resolution Systems specjalizuje się w wytwarzaniu stolików pod sprzęt grający. W katalogu znajdziemy rozwiązania drogie i bardzo drogie. Nad wszystkimi czuwa Michael Latvis – główny inżynier amerykańskiej firmy, który przez 20 lat aktywności zawodowej zajmował się projektowaniem systemów antywibracyjnych dla lotnictwa i przemysłu obronnego.


Topowa seria HRS nosi oznaczenie MXR i jest kierowana do najbardziej wymagających melomanów oraz…oligarchów. Przynajmniej nie będą się martwić, że zapłacili za mało. Niżej w hierarchii stoją modele SXR, ale i w ich przypadku pozostajemy w finansowych chmurach. Najtańsze okazują się stoliki RXR, choć i tym razem HRS zaczyna tam, gdzie większość konkurentów kończy.


Podobnie jak wszystkie meble pod sprzęt, pochodzące ze specjalistycznych wytwórni, stoliki RXR powstały z myślą o jak najskuteczniejszym oddzieleniu sprzętu grającego od zakłócających jego pracę wibracji. Na potrzeby mebla opracowano specjalną konstrukcję ramy nośnej. Jest ona wykonana z aluminium lotniczego, drewna i warstw polimeru tłumiącego, zastosowanego wewnątrz profili.
Na stelażu umieszcza się platformy antywibracyjne HRS, które pełnią rolę półek na sprzęt. Model RXR jest przystosowany do montażu półek HRS R, zrobionych z nierezonującego materiału i elementów z firmowego polimeru.
Pomysł i rozwiązania są podobne jak w wyższych seriach MXR i SXR. Ramę można modyfikować, dostawiając po bokach kolejne elementy, wraz z rozbudową systemu. Dzięki temu stolik zawsze wygląda tak, jakby został wykonany na specjalne zamówienie i eksponuje wizualne walory ustawionego na nim sprzętu. Również platformy występują w dwóch wersjach: standardowej oraz przystosowanej do dźwigania dużych obciążeń. Jeżeli więc w systemie zamienimy końcówkę mocy na dwa monobloki, nie ma obawy, że stolik nie wytrzyma.
Przy projektowaniu uwzględniono także prozaiczny, a jednak istotny aspekt podłączania kabli. Mimo że bardzo solidna, konstrukcja pozostaje otwarta, dzięki czemu bezproblemowo zainstalujemy przewody nawet w gniazdach ulokowanych w skrajnych częściach urządzeń.
Stolik można wypoziomować, a następnie zablokować w prawidłowym ułożeniu. Modułowa konstrukcja pozwala na łatwą rozbudowę i konfigurację właściwości pod kątem aktualnie posiadanego systemu. Ramy stolika RXR mają standardowe wykończenie czarne lub klonowe.
Stoliki są dostępne w wersjach od jednej do pięciu półek i w dwóch szerokościach, przystosowanych do urządzeń pracujących w systemie. Można je też łączyć. Podajemy kilka przykładowych konfiguracji. Model RXR-1719-3V ma wymiary 83,3/58,4/43 cm (w/s/g) i mieści trzy półki
48/43 cm (s/g). Na RXR-1719-4V można zamontować cztery półki o tych samych wymiarach, przez co jego wysokość rośnie do 109,2 cm.
W modelach RXR-1921-3V i RXR-1921-4V można zainstalować trzy albo cztery półki o większej powierzchni (53/48 cm). Stelaże są przez to odpowiednio szersze.


Omawiane stoliki HRS można już kupić w Polsce. Stelaże trzypółkowe RXR-1719-3V i RXR-1921-3V kosztują 14380 zł, a czteropółkowe RXR-1719-4V i RXR-1921-4V – 16380 zł. Do tego należy doliczyć półki, które są sprzedawane osobno i kosztują 5400 albo 5800 zł.