fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Odświeżony Bridge Connect

BridgeConnectDziałająca od 2008 roku firma Bridge Connect specjalizuje się w produkcji okablowania do systemów audio-wideo. Niedawno cała marka przeszła odświeżenie wizerunku.
Wszystkie produkty Bridge Connect zmodyfikowano, uwzględniając nabyte wcześniej doświadczenia. Poprawiono parametry techniczne oraz całkowicie zmieniono wtyczki. Unowocześniono także wygląd – zarówno wtyków, jak i opakowań.


W czerwcu zakończono działania związane ze zmianą wizerunku, a już jesienią nowe produkty będzie można znaleźć na półkach. Dla odbiorców ważniejsza od nowego logo czy szaty graficznej będzie informacja, że głównym celem działalności firmy pozostaje produkcja okablowania o wyjątkowo korzystnej relacji jakości do ceny. Wygląd i budowa mocowanych na kablach wtyków są oryginalną technologią Bridge Connect. Stanowią wyłączną własność firmy i nie mogą być kopiowane. Ciekawostką jest fakt, że dużą część oferty objęto 30-letnią gwarancją.
Pomimo wprowadzenia szeregu ulepszeń, firma nie podniosła cen. To bardzo miły gest w kierunku odbiorców.
Katalog dzieli się na trzy serie: Reference, Elite i Premium, w kolejności od najwyższej. Modele referencyjne, jako jedyne, wykonano z miedzi pokrywanej warstwą srebra i wyposażono w złocone metalowe wtyki. Przewodniki są chronione przed zakłóceniami wielowarstwowym ekranem oraz pierścieniami ferrytowymi. Na izolację zewnętrzną naciągana jest ozdobna nylonowa siateczka.
Poziom niżej w hierarchii to seria Elite. Tutaj przewodnikiem jest miedź beztlenowa, a wtyki wykonano z połączenia dwóch surowców: metalu i gumy. Ich elementy transmitujące sygnał chroni przed korozją warstewka złota. Przewodniki są potrójnie ekranowane, a dodatkowe zabezpieczenie przed zakłóceniami zapewniają ferrytowe pierścienie. Podobnie jak w przypadku serii Reference całkowita średnica kabla wynosi 8 mm, przy czym sam przewodnik jest nieco cieńszy.
Premium to najtańsza propozycja Bridge’a. Przewodniki mają średnicę mniejszą niż Elite i są wykonane z miedzi beztlenowej. Gumowe wtyki wyposażono w złocone elementy przewodzące. Kable są potrójnie ekranowane, ale nie stosuje się już ferrytowych pierścieni. Jako jedyną w ofercie Bridge serię Premium obejmuje „zaledwie” 15-letnia gwarancją.
Wszystkie modele można już znaleźć w sklepach. Jest ich cała masa – od HDMI, poprzez cyfrowe, aż do analogowych. Ceny rzeczywiście są bardzo przystępne. Dla przykładu, HDMI 2 m z serii Premium kosztuje zaledwie 70 zł. Jego referencyjny odpowiednik – najdroższe HDMI w ofercie – 299 zł.