HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Nowa płyta Goldfrapp

NowaPlytaGoldfrappAlbum „Tales Of Us”, nad którym muzycy pracowali przez dwa lata, jest najbardziej imponującym dokonaniem w dyskografii Goldfrapp. To płyta opowiadająca ujmującą historię w niemalże filmowy, a jednocześnie bardzo intymny sposób. Nic w katalogu ich dotychczasowych dokonań nie zapowiadało tej nowej, lirycznej odsłony grupy, jaką możemy usłyszeć na „Tales Of Us”. Wszystkie piosenki (oprócz jednej) opowiadają historie w pierwszej osobie, wspólnie układając się w opowieść o niełatwej miłości, niepewności, halucynacjach, baśniach, współczesnym folklorze i odkupieniu snutą przez doskonale skrojone postacie. Poetyckie i pełne delikatności brzmienie, będące czymś całkowicie nowym w muzyce Goldfrapp, już spotkało się z pozytywną opinią krytyków muzycznych – magazyny Mojo i Q przyznały płycie po cztery gwiazdki.

Ostatnio odbyła się seria wyjątkowych koncertów zespołu, z których dwa występy zagrane w ramach imprezy Manchester International Festival stanowiły pierwszą okazję dla fanów Goldfrapp do usłyszenia materiału z „Tales Of Us” na żywo. W wykonaniu muzyki zespołowi towarzyszyła orkiestra smyczkowa z Royal Northern College of Music. Cytując recenzję występu opublikowaną przez The Guardian, „ten ekscytujący występ można z pewnością zaliczyć do pierwszej ligi... Goldfrapp nigdy nie brzmieli lepiej. Wszystkie piosenki z nowego albumu są niezwykle lekkie, wręcz efemeryczne, a ich motywy przewodnie są szalenie intrygujące”.

Zespół wystąpił również w Somerset House oraz na festiwalu Lovebox jako główna gwiazda wieczoru; ten ostatni występ The Evening Standard opisał jako „porywający”. Letnie koncerty Goldfrapp stanowiły wstęp do europejskiej trasy koncertowej grupy, która będzie miała miejsce w październiku i listopadzie br.

Lista utworów na płycie „Tales Of Us”:
Jo
Annabel
Drew
Ulla
Alvar
Thea
Simone
Stranger
Laurel
Clay

Źródło: EMI