HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Jose James w Polsce

JoseJameswPolsceW drugiej połowie października w naszym kraju zagości wybitny amerykański wokalista, José James. Fani będą go mogli obejrzeć na dwóch koncertach – we Wrocławiu i w Warszawie.

Pierwszy z koncertów, który będzie miał miejsce 22 października we wrocławskim klubie Eter, odbędzie się w ramach Muzycznej Strefy Radia RAM, stanowiącej okazję do usłyszenia na żywo artystów, których twórczość znana jest fanom Radia z jego audycji. Dzień później projekt muzyczny City Sounds zaprosi na koncert artysty do warszawskiej Fabryki Trzciny.

José James debiutował ponad pięć lat temu albumem „The Dreamer”, stanowiącym zbiór ballad w jazzowych aranżacjach, zaśpiewanych niezwykłą, ciepłą barwą. Na następną płytę, „Blackmagic”, na której bardzo widoczny jest zwrot ku czarnym dźwiękom, trzeba było poczekać dwa lata. W 2010 ukazał się również album „For All We Know”, zawierający standardy jazzowe śpiewane przez Jamesa tylko przy akompaniamencie fortepianu, za którym zasiadł Jef Neve.

Kolejne i jak dotąd ostatnie wydawnictwo to wydany na początku tego roku krążek „No Beginning No End”, uznawany za najlepszy w dyskografii artysty. José James do współpracy przy tym albumie zaprosił wielu ciekawych muzyków takich, jak Pino Palladino, Robert Glasper czy Hindi Zahra. Efektem jest płyta, która wręcz emanuje jazzem.

José James zapraszany jest na najważniejsze festiwale jazzowe m.in. Montreux Jazz Festival, North Sea Jazz Festival czy Lake Mission Viejo Jazzfest. Koncertował z geniuszem jazzu McCoyem Tynerem i wybitnym multiinstrumentalistą Chrisem Potterem, prezentując legendarny album „John Coltrane and Johnny Hartman”.

James jest jednym z najważniejszych amerykańskich wokalistów. Jak mało kto, w mistrzowski sposób łączy jazz, soul, r'n'b, funk i zdobywa serca publiki swoją niezwykłą, ciepłą barwą głosu.

22.10.2013 godz. 20.00 – Wrocław
Klub Eter, ul. Kazimierza Wielkiego 19

Bilety
Miejsca stojące: 77 zł - przedsprzedaż 
90 zł – w dniu koncertu
Miejsca siedzące: 90 zł - przedsprzedaż (tylko w Biletin.pl)
, 110zł - w dniu koncertu

23.10.2013 godz. 20.00 – Warszawa
Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny, ul. Otwocka 14

Bilety
Miejsca stojące: 95 zł - do dnia koncertu 
110 zł - w dniu koncertu

Bilety dostępne w sieci salonów Empik oraz Saturn, MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl

Źródło: Lion Stage Management