HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Premiera debiutanckiej płyty Momo

MoMoFrontZespół powstał wiosną 2011 roku w Warszawie z inicjatywy wokalistki Ani Ołdak i producenta Michała Mareckiego. Pierwszy rok działalności muzycy poświęcili na komponowanie oraz pisanie i szukanie ciekawych tekstów. W grudniu grupa zakończyła pracę nad debiutancką płytą w studio S7 w Piasecznie przy współpracy z realizatorem Marcinem Gajko.

Na płytę składa się 10 piosenek skomponowanych przez współzałożycieli. Teksty zostały napisane przez: Annę Saraniecką (współpraca z Renatą Przemyk), Radosława Łukasiewicza (lider zespołu Pustki), PabloPavo (członek zespołu VaVaMuffin), Jana Piętkę, Igora Spolskiego, Anię Ołdak.

Twórczość MoMo jest inspirowana muzyką lat 70. i 80. i nawiązuje do elementów elektro-popu, country oraz współczesnej muzyki pop. Oparta jest na melodyjnych liniach wokalnych oraz wysmakowanej produkcji (tak na prawdę to trzeba posłuchać)! Nie sposób przykleić do MoMo jakiejkolwiek gatunkowej łatki, bo ta raz ucieka w stronę ambitnego popu, potem dryfuje
w rejony nowoczesnego, odjechanego elektro, kiedy indziej uśmiecha się w stronę klasycznych nagrań ska, nie stroniąc przy tym od flirtu z indie.

W czerwcu tego roku światło dzienne ujrzał pierwszy singiel promujący krążek. Utwór „Od dzisiaj” to drapieżno-romantyczny elektro-pop nawiązujący do dobrych tradycji kompozytorsko-
-produkcyjnych lat 80. Mocną stroną piosenki jest warstwa tekstowa, w której odnajdziemy wyrafinowane pióro i nieprzypadkowe słowa.

Zespół wystąpił na 50. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2013 w ramach konkursu SuperPremiery 2013. Ma na swoim koncie także udział w telewizyjnym talent-show “Must Be The Music”.
Inni o MoMo

„Inteligentny, niegłupi, pogodny pop.“
Muniek Staszczyk

„Jest to niezwykle dojrzały i wyrafinowany materiał muzyczny, pozostając przy tym bardzo przebojowym. Świetne kompozycje połączone z bardzo dobrą produkcją muzyczną powodują, iż płyta nabiera wartości wykraczającej znacznie ponad jeden sezon, co niestety ostatnio jest rzadkością.
Mam wrażenie, iż jest to płyta, do której jeszcze za kilka lat będzie się chciało wracać.“
Leszek Biolik (producent, kompozytor, muzyk, Republika, Wilki, Fiolka)


„Aniu, to bardzo dobry materiał na płytę. Za drugim razem jeszcze lepszy. Interesujaca podróż po stylach z różnych dekad. Ciekawy, zmienny, wieloosobościowy wokal. Teksty o czymś, fajna transakcentacja. Bębny jak stary Gretsch - ujmujace. Podobało mi się (…)“.
Katarzyna Abramowicz, Dzień Dobry TVN

„Michał Marecki to jeden z najzdolniejszych polskich muzyków młodego pokolenia. Wspólnie wyprodukowaliśmy moje dwie płyty solowe. (…)
Słyszałem płytę zespołu MoMo, w ktorym Michał odpowiada za warstwę muzyczną
i jestem zdecydowanym fanem tego projektu. To po prostu bardzo fajne i świetnie skomponowane piosenki.
Wróżę temu wydawnictwu spory sukces na polskim rynku wydawniczym i uważam, że należy Michałowi pomóc w każdy możliwy sposób“.
Sidney Polak

„Na utwór „Od dzisiaj“ sładają się alternatywny, pełen elektronicznych smaczków pop z nieoczywistymi, ale dającymi się zaśpiewać partiami wokalu i dobry tekst. A wyrazisty beat w refrenie idealnie nadaje się do porwania publiczności w amfiteatrze. Dobry numer, z mocnym rytmem, a charakterystyczny głos wokalistki i ciekawe rozwiązania aranżacyjne z pewnością doceni wielu“.
Gazeta Wyborcza Opole
Skład MoMo
Ania Ołdak - wokalistka, kompozytorka. Ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu i 2 lata na wydziale piosenki w szkole muzycznej II stopnia na ul. Bednarskiej. Logopedka, pedagog, lektorka. Prywatnie fanka gotowania i kuchni tajskiej. Prowadzi koło filmowe, uwielbia niezaplanowane wyprawy w nieznane i góry. Współpracowała m.in. z zespołami T.Love i Pustki, Maciejem Cieślakiem, Janem Benedkiem, Sidneyem Polakiem.

Michał Marecki – instrumentalista (instrumenty klawiszowe, akordeon, gitara, flet), kompozytor. Członek zespołu T.Love. Typ pracusia, który jest w stanie wydać każde pieniądze na stare instrumenty. Najlepiej czuje się w Bieszczadach. Miłośnik socjologii, który nienawidzi gotować. Współpracował z Muńkiem Staszczykiem przy jego solowym projekcie, Sidneyem Polakiem, Marcinem Rozynkiem, Fiolką Najdenowicz. Z Leszkiem Biolikiem brał udział w produkcjach takich artystów i zespołów jak Negatyw, The Car Is On Fire, Monika Brodka, Robert Gawliński.


Pozostali członkowie zespołu

Jacek Perkowski – gitarzysta, producent, kompozytor. Współpracował m.in. z Azyl P, De Mono, Kobranocką, T.Love, Kayah, Alą Boratyn.

Jacek Szafraniec – gitarzysta basowy. Współpracował z: T.Love, Muńkiem Staszczykiem przy jego solowym projekcie, teatrem Buffo, ze Szwagremkolaską. Członek zespołu Benzyna.

Tomek Waldowski – perkusista, producent, kompozytor. Członek zespołów: Klezmafour, R.U.T.A, Chłopcy kontra Basia. Współpracował jako sideman z Kapelą Ze Wsi Warszawa, Anią Dąbrowską, Anią Rusowicz, grupą Żywiołak oraz Roberto de Lira.

Źródło: EMI