fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Nagrody roku 2018

2151012018 001
Drodzy Czytelnicy.


Jak co roku, z niekłamaną radością, przedstawiamy Wam zestawienie najlepszych – naszym zdaniem – urządzeń hi-fi i hi-end. Zetknęliśmy się z nimi w ciągu minionych dwunastu miesięcy i opisywaliśmy w kolejnych wydaniach „Hi-Fi i Muzyki”. Bardzo nam się spodobały i mamy nadzieję, że podzielicie ten entuzjazm. Dajcie im szansę w odsłuchu. Z pewnością na to zasługują.


Miniony rok w branży hi-fi nie przyniósł żadnych rewolucji. Stabilizował zapoczątkowane wcześniej tendencje, co przełożyło się na bardziej lub mniej udane próby usprawnienia tego, co już zbadane, albo zaskoczenia publiczności nową interpretacją czy perfekcyjnie dopracowanym detalem. Nie znaczy to, bynajmniej, że było nudno. W końcu to właśnie doskonalenie albo świeże spojrzenie na znaną koncepcję leżą z reguły u podstaw rozwoju, także sprzętu hi-fi. Konstruktorzy nie zasypiają gruszek w popiele i szlifują dobre układy tak, by były jeszcze lepsze. Ci, którym się to udaje, zdobywają serca odbiorców i laury specjalistycznych periodyków. Podobnie jak w ubiegłych latach, większość wyróżnionych przez nas urządzeń to sprzęt drogi.

Czasem nawet nieosiągalny dla „Kowalskiego”, a przynajmniej – nie od razu. Wyłuskaliśmy jednak kilka rodzynków, o których przeczytacie na kolejnych stronach. Jeżeli w tak doborowym towarzystwie znalazło się miejsce na coś tańszego, to możecie być pewni, że jest to wyjątkowo mocny typ. Jak zawsze prosimy, żeby nasze wskazania traktować jak dobre rady, które pomagają wyznaczyć kierunek poszukiwań, ale już niekoniecznie ich kres. Zawsze, o ile jest taka możliwość, warto się samemu zapoznać z urządzeniem. Poprzebywać z nim; spróbować się polubić. Jesteśmy pewni swoich opinii, bo zdobywane przez długie lata doświadczenie recenzentów procentuje. Ale i tak zachęcamy, żebyście się sami przekonali, czy dane urządzenie pasuje do systemu, specyfiki pomieszczenia. Wreszcie – czy spełnia Wasze oczekiwania. Pamiętajcie również, że nie zawsze nagrodzone kolumny będą automatycznie pasowały do wyróżnionego wzmacniacza, nawet jeśli podłączymy je rekomendowanym kablem. To nie musi tak działać, choć oczywiście może. Życzymy Wam nowego roku wypełnionego pięknym dźwiękiem, płynącym ze wspaniałych systemów. A żeby nie zabrakło Wam materiału do słuchania, w części muzycznej publikujemy zestawienie najlepszych płyt. Zapraszamy do lektury.

Przed Państwem Nagrody Roku 2018.


Pobierz ten artykuł jako PDF