fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Meitner MA-3 - Nagroda roku 2022

8Ed Meitner to jedna z najważniejszych postaci w świecie przetworników c/a.

 

Meitner MA-3   
test: 5/2021, cena: 47900 zł

Założona przez niego firma EMM Labs wywodzi się z rynku profesjonalnego, a jej oferta zawiera wyłącznie bardzo kosztowne urządzenia. Druga marka – Meitner – nieco łaskawiej traktuje rynek konsumencki. W jej katalogu MA-3 został sklasyfikowany jako zintegrowany DAC. To dlatego, że w jednej obudowie zamknięto autorskie rozwiązania EMM Labs, czyli moduły przetwornika MDAC2TM, współpracującego z MDAT2 (Meitner Digital Audio Translator), regulacji wzmocnienia VControl, izolacji galwanicznej sygnału USB, redukcji jittera dla wszystkich wejść cyfrowych MFAST (Meitner Frequency Acquisition System), precyzyjnego zegara MCLK2, streamera z funkcjami UPNP/DLNA oraz Roon Ready/Roon Endpoint.
Na aluminiowym froncie laserowo wygrawerowano logo i nazwę modelu. Wyświetlacz umożliwia łatwą orientację w aktywnych w danym momencie funkcjach. Wejścia cyfrowe: AES/EBU, koaksjalne, Toslink, USB-B, 2 x USB-A i LAN oraz wyjścia analogowe RCA i XLR zapewniają kompatybilność z każdym systemem.
Meitner MA-3 dowolnej konfiguracji pomaga się wznieść na szczyty muzycznej finezji. Gra pewnie, ze swobodą wirtuoza i klasą mistrza. W najbardziej skomplikowanym materiale pozostaje dokładny i dynamiczny, ale nie brutalny. Soczyste i mocne dźwięki wybrzmiewają bez pośpiechu, a faktury instrumentów akustycznych i szczegóły zachowują naturalność i zróżnicowanie. Pasmo tworzy mnóstwo misternie utkanych wątków. Jego wzór ma rozbudowaną teksturę; jest namacalny i wielowymiarowy. Piękny.


Źródło: HFM 01/2022