fbpx

HFM

artykulylista3

 

Luxman L-505uXII - Wyróżnienie roku 2021

nagrodyroku2021 003

 

 

Zdjęcia nie oddają w pełni urody wzmacniaczy Luxmana, zwłaszcza tych ze wskaźnikami. L-505uXII jest wśród nich najtańszy, ale został zbudowany z równie dobrych komponentów i z taką samą starannością, jak wyższe modele.

test: 7-8/2020, cena: 18999 zł

Jest wart każdej złotówki. Na żywo wygląda tak, że zapiera dech w piersiach. To japoński luksus z lat 70. XX wieku w najlepszym wydaniu. Wysmakowane wzornictwo idzie w parze z bogatym wyposażeniem i łatwością doboru pozostałych komponentów systemu. Co jednak najważniejsze – wzmacniacz gra tak, jak sobie wyobrażamy dźwięk najwyższej jakości z tamtych lat. Wyobrażamy, ponieważ tak naprawdę to współczesna technologia i współczesne brzmienie, choć faktycznie doprawione szczyptą efektowności i pięknymi, klarownymi wysokimi tonami. W zbliżonej cenie trudno będzie znaleźć równie uniwersalny dźwięk, o klasie tak wyrównanej we wszystkich aspektach.
L-505uXII wystąpił w teście z integrą Luxmana pracującą w czystej klasie A. Konkluzje wynikające z porównania są zaskakujące – zapraszamy do lektury testu z wakacyjnego wydania naszego miesięcznika („HFiM” 7-8/2020).