HFM

artykulylista3

 

Marten Oscar Trio - Wyróżnienie roku 2021

011 059 Nagrody roku 2021 Strona 38 Obraz 0002

 

 


Nową serią Oscar Marten rozszerza grupę docelową potencjalnych odbiorców swoich produktów.

test: 11/2020, cena: 39600 zł

Teraz już nie tylko milionerzy, ale także zwykli miłośnicy hi-endu będą mogli poczuć smak emocji, oferowanych przez prestiżowego producenta ze Szwecji.
Najtańsze podłogówki w katalogu to konstrukcja dwudrożna; solidnie zbudowana i elegancka. Zarówno głośnik wysokotonowy, jak i dwa średnio-niskotonowe wyprodukowała duńsko-indonezyjska firma SB Acoustics. W obu przypadkach – jak zwykle u Martena – membrany są ceramiczne.
Trio to kolumny czujące muzykalność. Wnoszą w dźwięk pierwiastek ocieplenia, subtelną miękkość dołu, zaokrąglony rysunek najwyższych partii sopranów i płynne zestrojenie zakresów. Brzmienie oddaje ducha muzyki i niezależnie od tego, czy preferujemy mocniejszą górę, twardszy bas, ostrzejsze kontury czy cokolwiek innego – to i tak docenimy ich harmonię, spójność i naturalność.
Bas charakteryzują mięsistość i głębia, które spodobają się nawet wymagającym entuzjastom niskich pomruków. Dzięki temu dynamika w skali makro zyskuje rozmach i zdecydowanie. Lekkie zaokrąglenie konturów stanowi oprawę dla największego atutu szwedzkich kolumn – wyjątkowo dopracowanej górnej średnicy.
Z której strony nie patrzeć, Marteny Oscar Trio zasługują na polecenie.