HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Violectric HPA V200 2013/12/01 09:18 #412336

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
oki- jeśli o mnie chodzi, w grę wchodzi zawsze ten moment:
"...Siedzisz sobie i myślisz, zostały dwie godziny. Dałem 500, to te 510 też mógłbym dać (chyba, że masz silną wolę i w momencie kiedy zostajesz przebity olewasz aukcję)..."
Jeszcze jedno - co się dzieje gdy więcej niż jeden licytujący strzela z lunetą? :)


...mamy to samo co na filmie ze Sly i Antonio? ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Violectric HPA V200 2013/12/01 09:51 #412337

Gdy jest wielu snajperów, to wygrywa ten, który ustawił wyższą kwotę.
Gdy zdarzy się, że kilku ustawi taką samą kwotę, to wygrywa ten, który pierwszy ją strzelił. Dlaczego pierwszy? Bo każdy następny MUSI przebić kwotę, żeby wygrać aukcję. Wyrównanie nie wygrywa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Violectric HPA V200 2013/12/01 10:15 #412338

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Edgar napisał: Gdy jest wielu snajperów, to wygrywa ten, który ustawił wyższą kwotę.
Gdy zdarzy się, że kilku ustawi taką samą kwotę, to wygrywa ten, który pierwszy ją strzelił. Dlaczego pierwszy? Bo każdy następny MUSI przebić kwotę, żeby wygrać aukcję. Wyrównanie nie wygrywa.

Czyli praktycznie powrót do zasad opisanych w przykładzie Ressa (bez snajperów) ;)

Można przyjąć, że gdy jest atrakcyjny towar, zawsze jest kilku "z lunetą", więc na wstępie przegrany jest ten bez, ale przy założeniu jego silnej woli - "nie dam ani centa więcej" ta przegrana niespecjalnie nim wstrząsa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Violectric HPA V200 2013/12/01 10:24 #412339

Iro, to prawda. Snajper w pewnych momentach na pewno się przydaje. Strzelasz na początku aukcji i zapominasz (a zdarzało mi się zapomnieć o jakiejś aukcji i wtedy szlag mnie trafiał).

I jak pisałem, inaczej człowiek zachowuje się jeśli dany towar wart jest, powiedzmy 1000 zł, a na "liczniku" jest 100, inaczej kiedy jest 650.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Violectric HPA V200 2013/12/01 10:31 #412342

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Jasne.
Tyle, że jeśli brałem udział w licytacji (wyłącznie przy okazji winylowych zakupów) też tak (aby nie ryzykować z testowaniem silnej woli) robiłem zwykle - moja max. cena i zapominałem, aż nie przyszło powiadomienie na maila o zakończeniu aukcji, tak jest zdrowiej :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Violectric HPA V200 2013/12/01 10:38 #412343

Nie do konca zgadzam sie z ta cala psychologia bo:
a) rownie dobrze ktos kto licytuje dokladajac 50E i widzac ze ciagle ktos wygrywa moze pomyslec ze nie ma juz co licytowac bo ktos dal duza kwote i nie wyrwie go w dobrej cenie.
b) w tym temacie (forum) 3 osoby uzywaja snajpera, podejrzewam ze z tamtych 14 licytujacych pewnie juz z 5 snajperow jest ustawionych. Suma sumaum albo ktos w tej ostatniej sekundzie mnie przelicytuje albo zmieszcze sie w kwocie jaka dysponuje i wygram niewielkim stosunkiem ceny.

Tyle tylko ze tutaj jest duze zainteresowanie aukcja, snajper moze sprawdzac sie w rzeczach nie tak popularnych, gdzie licytujacych jest kilku i mysle ze tam fatycznie mozna oszczedzic kilka groszy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wielbiciel... wielu rzeczy.
Ostatnia edycja: przez resspEct_84.

Violectric HPA V200 2013/12/01 10:47 #412344

Powiem tak, snajper nie będzie gorszy od "zwykłego" licytowania. A może być lepszy :)

resspEct_84 napisał: Nie do konca zgadzam sie z ta cala psychologia bo:
a) rownie dobrze ktos kto licytuje dokladajac 50E i widzac ze ciagle ktos wygrywa moze pomyslec ze nie ma juz co licytowac bo ktos dal duza kwote i nie wyrwie go w dobrej cenie.
.


Oczywiście, ze może, ale najpierw "wysonduje" jak daleko może dojść, a to zawsze dodatkowa kwota.

resspEct_84 napisał: b) w tym temacie (forum) 3 osoby uzywaja snajpera, podejrzewam ze z tamtych 14 licytujacych pewnie juz z 5 snajperow jest ustawionych. Suma sumaum albo ktos w tej ostatniej sekundzie mnie przelicytuje albo zmieszcze sie w kwocie jaka dysponuje i wygram niewielkim stosunkiem ceny.
.


Inaczej ustawia się snajpera, jeśli jest cena 100, inaczej jak 500.

To trochę jak w pokerze, można się chwalić co się ma, albo zachować do końca "kamienną twarz" :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."
Ostatnia edycja: przez smykus_starszy.

Violectric HPA V200 2013/12/01 10:51 #412345

Iro napisał: Jasne.
Tyle, że jeśli brałem udział w licytacji (wyłącznie przy okazji winylowych zakupów) też tak (aby nie ryzykować z testowaniem silnej woli) robiłem zwykle - moja max. cena i zapominałem, aż nie przyszło powiadomienie na maila o zakończeniu aukcji, tak jest zdrowiej :)


Ja na płytach właśnie korzystam ze snajpera. Ok, są tytuły na których bardzo mi nie zależy, ale jak wpadną jest ok. Wtedy mogę klepnąć max cenę i niech się dzieje co chce. Jeśli trafiam na poszukiwany i drogi tytuł, to zamiast walić np 300 zł, ustawiam 301 w snajperze. Jest spora szansa, że wygram go, za powiedzmy 120.

Jasne, że jak trafię na "kozaka", to żaden snajper nie pomoże.

Aha i pamiętajcie o jeszcze jednej, bardzo ważnej, sprawie. Snajper w znaczącym stopniu minimalizuje "podbijaczy".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Violectric HPA V200 2013/12/01 11:12 #412346

Tak czy inaczej cenę mamy założoną i niech żaden licytujący nawet nie próbuje jej przebić bo:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

www.weterani.tk
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierzą w ich prawdziwość." - Abraham Lincoln
"Nagraj mi ten sam plik na różnych CD-rach, za każdym razem odgadnę, czy włożyłeś CDR sony, verbatim, czy tdk. Za każdym razem." - jędrek z audiostereo

Violectric HPA V200 2014/02/06 20:48 #414997

Temat zamknięty. Wrażenia z odsłuchów już wkrótce

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

www.weterani.tk
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierzą w ich prawdziwość." - Abraham Lincoln
"Nagraj mi ten sam plik na różnych CD-rach, za każdym razem odgadnę, czy włożyłeś CDR sony, verbatim, czy tdk. Za każdym razem." - jędrek z audiostereo

Violectric HPA V200 2014/02/13 16:42 #415116

Jak obiecałem krótkie wrażenia.
Dźwięk z dobrze dociążonym dołem, granie pozbawione nadmiernej analityczności zdecydowanie po melodyjnej stronie. Świetnie poskramia troszkę dosadną górę Hifimanów HE-500, mocowo to prawdziwa elektrownia. W porównaniu z LovelyCube czuć wzrost kontroli.
Bałbym się go łączyć chyba tylko z wyższymi Denonami ze względu na tą moc na basie.
Fajny kawał wzmaka.
Ach i polecam posłuchać słuchawek NAD Viso HP50.......najciekawsze słuchawki zamknięte jakie słyszałem a być może też najbardziej melodyjne i przyjemne słuchawki z jakimi kiedykolwiek obcowałem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

www.weterani.tk
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierzą w ich prawdziwość." - Abraham Lincoln
"Nagraj mi ten sam plik na różnych CD-rach, za każdym razem odgadnę, czy włożyłeś CDR sony, verbatim, czy tdk. Za każdym razem." - jędrek z audiostereo

Violectric HPA V200 2014/02/13 18:20 #415117

Konio, czyżby te NADy dla mnie? Jak wypadają z denonkami 2k?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Violectric HPA V200 2014/02/13 18:33 #415118

Słuchałem Denony starej serii 7000 i dla mnie były trochę zbyt misiowate, za grube dołem za mało przejrzyste średnicą. NADy grają z ogromnym funem. Mają taką charakterystykę ,że ciągle chce się ich głośniej słuchać. Nic nie kłuje nic nie przeszkadza , średnica jest pięknie nasycona odpowiednio wyeksponowana, dół wystarczająco masywny i sprężysty góra szczędzi nieprzyjemnego cięcia. W dodatku NADy grają z wszystkiego świetnie nawet z telefonu czy odtwarzacza mp3.
To takie słuchawki ,które pozwalają się cieszyć każdym gatunkiem muzyki.
Warto wypróbować i wymienić kabel - nie ze względu degradacji dźwięku tylko z powodu niskich walorów użytkowych (krótki i mało solidny)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

www.weterani.tk
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierzą w ich prawdziwość." - Abraham Lincoln
"Nagraj mi ten sam plik na różnych CD-rach, za każdym razem odgadnę, czy włożyłeś CDR sony, verbatim, czy tdk. Za każdym razem." - jędrek z audiostereo
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator