HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Proszę poradźcie mi co mam zrobić z moimi CATami 380 B 2006/01/23 20:32 #80881

Wygląda to tak ... mam dwie kolumny m-ki CAT model 380 B, o mocy ok 300 watt i 8 ohm ... problem w tym ze graja kiepsciutko ... jakosc jest słaba, kopułka pierdzi ... tak wiec je otworzyłem i zobaczyłę, że są nawet niezle wykonane w środku ! Są podzielone na komory ladnie wykonane nawet mają takąś wate ! jakkolwiek zwrotnica wygląda śmiesznie :) są to (powinny być) 3 drożne kolumny a zwrotnica jest wielkości paczki papierosów z jednym kondensatorkiem ... chciałbym wymienić (chyba) zwrotnbice oraz kabelki w środku na takie 1,5 mm (teraz są jakieś chyba 0,2 mm) chciałbym wyścielić je jakąś watą i przede wszystkim podłączyć każdy głśnik do odpowiedzniego miejsca na zwrtnicy (teraz kopułka i średniotonowiec są chyba na jednym kablu ...)

Proszę pomóżcie mi jaką zwrotnicę kupić ? Mam naprawdę mało kasy ! A naprawdę tzn. naprawdę ... mogę przeznaczyć ok 100 zł :( (( cóż słabio zarabiam ...

Dziekuje z góry za POMOC !!! Pozdrawiam ! :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Proszę poradźcie mi co mam zrobić z moimi CATami 380 B 2006/01/23 20:52 #80886

  • nabuchonodozor
  • nabuchonodozor Avatar
  • Wylogowany
  • Wielki Mistrz Forum
  • Wielki Mistrz Forum
  • Posty: 11681

montoya napisał: ... są to (powinny być) 3 drożne kolumny a zwrotnica jest wielkości paczki papierosów z jednym kondensatorkiem ... chciałbym wymienić (chyba) zwrotnbice oraz kabelki w środku na takie 1,5 mm (teraz są jakieś chyba 0,2 mm) chciałbym wyścielić je jakąś watą i przede wszystkim podłączyć każdy głśnik do odpowiedzniego miejsca na zwrtnicy (teraz kopułka i średniotonowiec są chyba na jednym kablu ...)

Jeśli zwrotnica, jak powiadasz, składa się tylko z jednego elementu - kondensatora - i do tego głośniki średniotonowy i wysokotonowy są połączone razem, a niskotonowy nie ma w ogóle, to brzmienie musi być kiepskie.
Powinieneś na nowo wykonać zwrotnicę, tak aby do każdego głośnika szedł jemu przeznaczony wycinek pasma. W obecnej sytuacji pasma odtwarzane przez poszczególne głośniki nachodzą na siebie (pewne fragmenty pasma są odtwarzane przez dwa głośniki) powodując przy tym problemy związane z fazami poszczególnych głośników.
Potem kabelki i wytłumianie obudowy. Miałem kiedyś do czynienia z kolumnami od wieży, w których był tylko jeden kondensator przeznaczony do głośnika wysokotonowego. Grało to bardzo jaskrawo, nawet equalizer na tej wieży niewiele pomógł.

Za te CATy producent powinien dostać solidne baty. :D :D :D :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    . . . . . : : : : : Y a m a h a
. . + . . A v a n c e . . + . . B .&. W : : : : : . . . . .

Proszę poradźcie mi co mam zrobić z moimi CATami 380 B 2006/01/23 20:58 #80889

Dziekuje za info ! Mam wielką prośbę jaką zwrotnicę wybrać ? Gdzie znaleźć ? czy naprzykład firmy www.stx.pl lub tonsil są dobre ? warto takie montować ? Pozdrowionka !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Proszę poradźcie mi co mam zrobić z moimi CATami 380 B 2006/01/23 21:20 #80906

  • nabuchonodozor
  • nabuchonodozor Avatar
  • Wylogowany
  • Wielki Mistrz Forum
  • Wielki Mistrz Forum
  • Posty: 11681
Napisałeś, że możesz przeznaczyć ok. 100 zł. Głośniki + zwrotnica to większy wydatek. Poza tym zamiast nowych głośników lepiej w podobnej cenie nabyć np. używane.

W kwestii zwrotnicy poniżej podaję link, w którym znajdziesz odnośniki do wielu ciekawych stron m.in. na temat budowy kolumn (także zwrotnic) oraz producenci i sprzedawcy części elektronicznych oraz akcesoriów audio.

Nie miałem nigdy do czynienia z tymi kolumnami więc trudno mi Tobie pomóc.

W razie czego daj znać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    . . . . . : : : : : Y a m a h a
. . + . . A v a n c e . . + . . B .&. W : : : : : . . . . .

Proszę poradźcie mi co mam zrobić z moimi CATami 380 B 2006/01/23 21:26 #80911

Tzn. ja mam wszystko, kolumny graja jakolwiek slabo ... mysle ze to wina zwrotnicy ... dlatego tylko zwrotnice chce wymienic i okablowanie oraz wepchnac wiecej waty :) Poprosze o podpowiedz ! Dziekuje !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Proszę poradźcie mi co mam zrobić z moimi CATami 380 B 2006/01/23 21:32 #80916

  • nabuchonodozor
  • nabuchonodozor Avatar
  • Wylogowany
  • Wielki Mistrz Forum
  • Wielki Mistrz Forum
  • Posty: 11681

montoya napisał: ... dlatego tylko zwrotnice chce wymienic i okablowanie oraz wepchnac wiecej waty :) Poprosze o podpowiedz ! Dziekuje !

Czyli to co radziłem tu Pon Sty 23, 2006 20:52. Koszty powinny być, w zależności od jakości użytych komponentów, około 100 zł w przypadku zwrotnicy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    . . . . . : : : : : Y a m a h a
. . + . . A v a n c e . . + . . B .&. W : : : : : . . . . .

Proszę poradźcie mi co mam zrobić z moimi CATami 380 B 2006/01/23 21:57 #80932

Ok Dziekuje ! Prosze tylko podac mi tego linka ok :) ? Jakos sie nie wyswietlil ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Proszę poradźcie mi co mam zrobić z moimi CATami 380 B 2006/01/23 22:00 #80933

  • nabuchonodozor
  • nabuchonodozor Avatar
  • Wylogowany
  • Wielki Mistrz Forum
  • Wielki Mistrz Forum
  • Posty: 11681

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    . . . . . : : : : : Y a m a h a
. . + . . A v a n c e . . + . . B .&. W : : : : : . . . . .
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator