HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

nowy album Corde Oblique! 2013/09/04 15:13 #410519

W listopadzie nowy album Corde Oblique: "Per Le Strade Ripetute"

Wpis Riccardo z oficjalnego konta FB:

The NEW album "Per Le Strade Ripetute" ("On the same roads") will be avaliable from November and it will be also avaliable for our fans from October on our official website.

The new album was conceived as a journey in some of the most significative places of the region Campania, in southern Italy.

Once again I'm very satisfied with the result. This new album's motto will be "Quality without compromises", we play the music we like, not the hit parade pop music!
I would love to thank all musicians and friends, once again they helped me a lot in realizing my crazyideas, improving them with their talent and skillfull:

Edo Notarloberti (violin)
Umberto Lepore (bass, double bass)
Alessio Sica (drums)
Floriana Cangiano (voice)
Caterina Pontrandolfo (voice)
Lisa Starnini (voice)
Annalisa Madonna (voice)
Francesco Manna (percussioni)
Manuela Albano (violoncello)
Riccardo Prencipe
(classical guitar, acoustic guitar, ebow, backing vocals)
Special Guests:Daemonia Nymphe (Greece/UK)Evi Stergiou: vocals Spyros Giasafakis: recitation,cymbals
The album has been mixed by Salvio Vassallo, he also edited the album and made the most of the recordings, beside playing a drum in a song.
Many thanks to Claudio Esposito who travelled for recording my guitars and to Corrado Taglialatela for the recordings in the Temple of Mercurio in Baia's archeological area (I century AD), we used its impressive natural echo.

Mastering was done in France by Frederic Chaplain.

The new album will also include a wonderful solo violin performed by Edo Notarloberti (Uroboro) and a variation on the theme of the movie Requiem for a Dream (original version by Clint Mansell).

Paola Miniero and Soprintendenza Speciale di Napoli e Pompei allowed us to make this possible, my maestro aniello Desiderio and many new friends made small but big "miracles" in order to make everithing possible!
Federica borrowed me his peace, his energy, and many words.

a big thank to my old friend Paolo Liggeri, he will work on the album cover and photography.

We are glad to announce our label "The Stones Of Naples Records", the album will be distributed by Audioglobe, Prikosnovenie for France and other labels we are in touch with.

The album will be distributed by Audioglobe, Prikosnovenie for France and other labels we are in touch with.

The biggest "thank" to people who encourage and share our music, to all the media that support us. If we are still here making music that's thank to your help.

Tracklist:

1. Averno
2. Il viaggio di Saramago
3. My pure amethyst
4. In the temple of echo
5. Bambina d'oro
6. Heraion
7. Due melodie
8. Le fontane di Caserta
9. Requiem for a dream
10. Ali bianche

11. Uroboro

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

nowy album Corde Oblique! 2013/09/04 16:58 #410522

To zamów dwa proszę. ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

nowy album Corde Oblique! 2013/09/04 18:23 #410531

To dobra myśl, żeby zrobić jakieś duże zamówienie, jak uda nam się skrzyknąć jakieś 1500 :sick: osób to możemy pogadać z Panem Ricardo, aby wpadł na koncert do Polski.
Co Pan na to Panie Zentaurze?
Ja nawet kilka krązków na łeb wezmę, aby łatwiej się negocjowało, Smykus gdzieś pisał, że nawet 20 łyknie
.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lp12/Dendac50/b440xs/uphorik/b250/b350/b350/C4P

nowy album Corde Oblique! 2013/09/04 19:14 #410536

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Co wy macie z tym C.O. ? (żarcik taki ;) )

Pamiętam początki tego tematu i podniecenie Autora, oki powiedziałem sobie wtedy, nie znam a może coś tracę? Popłynąłem w nurcie JuTuby.
Posłuchałem całkiem sporo tego... i nic, nul, próżnia normalnie i otręby.

Teraz widzę, że już jest większa liczba "zainfekowanych" i najwyraźniej w sposób trwały.

No dobra, do rzeczy: staję przed Wami drodzy wyznawcy C.O. jako petent, proszę o wskazanie neoficie drogi prostej a skutecznej aby nie błądzić.
Od czego zacząć?
Jest taka pozycja, która otworzy mi trzecie ucho?

Znacie mnie trochę, jeśli to nie "my cup of tea", bo tak też (chyba?) może być, dajcie po prostu krótki sygnał a nie będziemy tracić cennego czasu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

nowy album Corde Oblique! 2013/09/04 19:37 #410539

Posłuchaj Volonta D'Arte. To najlepsza płyta C.O. Dla mnie arcydzieło. Jeśli się nie spodoba, to trzeba sobie odpuścić.

Zdaje sobie sprawę, że nie wszystkich ta muzyka ekscytuje. Corde Oblique bowiem to nie tylko wspaniały kunszt gitarowy Riccardo Prencipe, to nie tylko piękne brzmienie gitary akustycznej, piękne głosy wokalistek oraz co ważniejsze przepiękne pełne liryzmu melodie, to także klimat jedyny i niepowtarzalny, charakterystyczny dla Włoch, dla kultury śródziemnomorskiej. Jeśli ktoś nie był w tym regionie lub był ale nie polubił tej kultury i tego klimatu, nigdy do końca nie polubi Corde Oblique, bo ta muzyka jest przesiąknięta miejscem, w którym powstaje - o czym mówi wielokrotnie sam Riccardo.

Większe zamówienie - czemu nie. Ja z pewnością dwie sztuki zamawiam dla siebie i dla Emboya. A koncert - to byłaby super sprawa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W
Ostatnia edycja: przez zentaur.

nowy album Corde Oblique! 2013/09/04 20:00 #410543

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Dziękuję, zanotowałem - "Volonta D'Arte"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

nowy album Corde Oblique! 2013/09/04 20:20 #410544

Z przyjemnością, nieukrywaną sympatią .... ułatwię z chętnością ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

nowy album Corde Oblique! 2013/09/04 21:14 #410546

Iro, nie ma "trzeciego ucha". To muzyka lekka, łatwa i przyjemna. Takie sympatyczne pitu-pitu. Mi się bardzo podoba :) Ale Tobie kompletnie może nie podejść.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

nowy album Corde Oblique! 2013/09/09 15:46 #410626

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Emboyu - dzięki, znalazłem. Dziś wieczorem posłucham.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

nowy album Corde Oblique! 2013/09/09 22:07 #410627

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
...posłuchałem - ładne.
Niestety chwilami zbyt ładne - tr. 1,2,3,8
Ta/te panie wokalnie nic a nic mnie nie przekonały, taki to lukierek-cukierek.
W instrumentalnych jest bardzo rasowy progressive folk, szczególny plus za główną rolę klarnetu w 13!
Dla mnie najciekawsza część - tr. 5,6,7
Dlaczego w 11 wokal jest w portugalskim języku?
Nie wiem dlaczego ta grupa (a może myliłem ją z czymś innym) kojarzyła mi się raczej z "melodyjnym gothic rockiem"?
Wrócę do tej muzyki na pewno, tymczasem w głowie ułożyła mi się w "szufladzie" razem z:
Madredeus, Clannad, Kapela ze wsi Warszawa, Karpaty magiczne.
***Powyższe opinie są wyłącznie moje, amatorskie i nie mają zamiaru podważać czy deprecjonować wrażeń oraz doznań innych osób znających tą płytę. ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

nowy album Corde Oblique! 2013/09/09 23:27 #410628

Ciekaw jestem co znaczy "zbyt" ładne. Jak rozumiem, zbyt melodyjne (?)

Też tak kiedyś miałem. Im coś było bardziej melodyjne, tym gorsze. Im bardziej pokręcona, mniej oczywista linia melodyczna, tym lepiej.

Od jakiegoś czasu mam inaczej. To melodia dla mnie jest najważniejsza w muzyce. I o zgrozo, może być prosta i wpadająca w ucho. Przy czym zrozumiałem, że prosta, nie zawsze znaczy prymitywna. Przełom w podejściu przyszedł podczas słuchania muzyki klasycznej. Otóż zrozumiałem, że wiele z najwybitniejszych utworów (Chopin, Rachmaninow, Vivaldi, Beethoven etc.) opiera się często na prostych, ale jakże pięknych melodiach, często inspirowanych muzyką ludową. I że często piękno muzyki tkwi w prostocie melodii właśnie (świetnym przykładem jest główny motyw III koncertu fortepianowego Rachmaninowa).

Od tego czasu nie mam problemu ze "zbyt ładną muzyką". Jest albo dobra melodia, albo jej nie ma. Aranż to już oczywiście inna para kaloszy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W
Ostatnia edycja: przez zentaur.

nowy album Corde Oblique! 2013/09/10 06:51 #410629

Ja, uwielbiam ją, ona tu jest i tańczy dla mnie... :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

nowy album Corde Oblique! 2013/09/10 07:36 #410630

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Iro napisał: Niestety chwilami zbyt ładne - tr. 1,2,3,8
Ta/te panie wokalnie nic a nic mnie nie przekonały, taki to lukierek-cukierek.


zentaurze - chodziło mi tylko o wokale.

Ale jak napisałem ***.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

nowy album Corde Oblique! 2013/09/10 07:57 #410631

smykus_starszy napisał: Ja, uwielbiam ją, ona tu jest i tańczy dla mnie... :)


O, fajnie, że poruszyłeś temat. Akurat ta melodia mnie nie rusza, ale dobre melodie mogą kryć się wszędzie, jak mówiłem aranż to sprawa odrębna.

Kiedyś szczęka mi opadła jak jakiś anonimowy gościu na you tubie zagrał na gitarze akustycznej stary motyw z m jak miłość, śpiewany oryginalnie przez W. Gąsowskiego. Oryginalnej wersji nie mogłem słuchać, wersja instrumentalna odsłoniła naprawdę niezłą melodię. Teraz często wsłuchuje się dokładniej, bo za lepszym czy gorszym aranżem może kryć się fajna linia melodyczna. Takie moje skrzywienie od jakiegoś czasu.

Iro, ok, myślałem, że mówisz o melodiach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

nowy album Corde Oblique! 2013/10/09 00:36 #411263

No i na razie jest pięknie. Ten utwór mniej "oczywisty" od kawałków z poprzedniej płyty, za to bardziej w klimacie Respiri (do pewnego stopnia), co mnie akurat cieszy.



Ps. Album zamówiony (i dla Emboya również).

Jeśli ktoś ma paypala, to w bardzo prosty sposób można zamówić bezpośrednio na stronie, klikając na "buy now out of Italy"

Strona Corde Oblique gdzie można zamawiać nową płytę:
www.cordeoblique.com/

Płyta w tej chwili dostępna przez stronę Riccardo. W obiegu ogólnym w listopadzie.

Starsze płyty proponuję zamawiać przez wydawnictwo: www.prikosnovenie.com/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W
Ostatnia edycja: przez zentaur.
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator