HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

nowy album Corde Oblique! 2013/10/09 20:49 #411276

zentaur napisał: (i dla Emboya również).


Zainteresowanie potwierdzam i dziękuję za pamięć. Zapowiada się ciekawie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

nowy album Corde Oblique! 2013/10/09 22:12 #411281

No to posłuchałem całości :)

Pamiętacie poprzedni album? No to o takich klimatach na Per le strade ripetute możecie zapomnieć.

Płycie bliżej do Respiri, Volonty, może czasem do the Stone of Naples. Aranżacje bez zbędnych "atrakcji", gitara, głos, skrzypce, czasami instrumenty perkusyjne. Klimat raczej bardziej stonowany, dużo jest zadumy. Są piękne melodie, choć w przeciwieństwie do Almondów tutaj nacisk położony jest bardziej na budowanie klimatu niż na tworzenie atrakcyjnej melodii czy piosenki - czyli podobnie jak na Respiri czy Voloncie. Ten album jest jak długo dojrzewające wino, to co piękne ujawnia się z czasem. Początek albumu bardzo mi się podoba, ale to co najciekawsze mamy chyba w drugiej części albumu - choć to moja subiektywna opinia. Jak zwykle mamy cover - Requiem for A Dream - co też już wiele mówi o odmiennym w stosunku do Almonds klimacie tego albumu. A propos Requiem, to co Riccardo z tym zrobił to dla mnie mistrzostwo świata.

Bardzo ciekawy album, pod względem klimatu i aranżacji równie ciekawy co Volonta i Respiri. Póki co dla mnie na podobnym poziomie co w/w albumy (zwłaszcza jeśli chodzi o klimat). Zobaczymy jak będzie po kolejnych odsłuchach, ale myślę, że w ostatecznym rozrachunku będzie zdecydowanie przed Almondami.

Ps. Emboy, płyta już jedzie z Włoch.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W
Ostatnia edycja: przez zentaur.

nowy album Corde Oblique! 2013/10/10 21:44 #411302

Album cały czas zyskuje, czyli odwrotny trend niż z poprzednią płytą. Podoba mi się, że nie stara się być na siłę przebojowy tylko buduje fajny klimat. Coś czuję, że będzie to jeden z moich ulubionych albumów Corde Oblique.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

nowy album Corde Oblique! 2013/10/10 22:33 #411303

Ps. Dziś krótka wymiana zdań (poprzez fb) z Riccardo, zakończona takim oto stwierdzeniem z jego strony: "Hope to be able to play in your country one day"

No właśnie, fajnie by było. Jak rozumiem jest to kwestia znalezienia jakiejś osoby/instytucji, która zechciałaby coś takiego zorganizować? Ktoś ma jakież znajomości/możliwości/pomysł jak i kogo takim koncertem zainteresować by do takiego koncertu doprowadzić?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

nowy album Corde Oblique! 2013/12/20 19:51 #413042

Dziś Mikołaj z Opola przytargał m.in. nowy Corde.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

nowy album Corde Oblique! 2013/12/22 02:02 #413095

Smykus, jak tam Corde?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

nowy album Corde Oblique! 2013/12/22 09:43 #413100

A nie mam pojęcia :) Kolejka do odsłuchu długa, i nie wiem czy w tym roku dam radę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

nowy album Corde Oblique! 2014/01/30 22:03 #414801

Kolejna perełka aranżacyjna Riccardo, tym razem z najnowszego albumu:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

nowy album Corde Oblique! 2014/02/01 23:09 #414853

To prawda aranżacja Requiem doskonała, przy całej niechęcie jaką odczuwam do oryginalnej wersji.
A płyta świetna i masz rację Zetaurze, że zyskuje wraz z kolejnym przesłuchaniem
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lp12/Dendac50/b440xs/uphorik/b250/b350/b350/C4P

nowy album Corde Oblique! 2015/04/20 22:53 #424328

Szykuje się nowa płyta Corde Oblique. Data wydania: 2015:

"First vocal Guest confirmed for Corde Oblique's next full-length album (release date: 2015): the bulgarian singer Denitza Seraphimova (Irfan), I'm really proud of the song I wrote for her and I can't wait to share it with all of you. Her interpretation was simply delicious! We also are searching for a new music label and we hope to find the right one soon ...Men and women at work!;) always thanks for your warm support!! RP"

Za oficjalnym profilem FB Riccardo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

nowy album Corde Oblique! 2016/09/13 20:43 #435241

Drugiego maja ukazała się nowa płyta CO. Ktoś coś? Bo u mnie zaraz ląduje na HDD:) Nie miałem dojścia do wersji dwupłytowej, zatem kupiłem co dawali, czyli 1CD. Z tego co widzę, wersja dwupłytowa ciągle do dostania, a chyba warto wszak tylko 80 kopii poszło na świat :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator