HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2008/08/01 11:44 #255544

Bananamour napisał:

David BYRNE & Brian ENO "My Life In The Bush Of Ghosts"

Zaiste ciekawy to projekt !
Dzięki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Exposure (mod.) & Musical Fidelity & Gustard (mod.) & Singxer (mod.) & HQ Player (Signalyst) & Denon (avr) & Avance Dana & Wharfedale & MF608 (mod.) & Sennheiser & Nemesis Audio Project & Albedo & Sonus Oliva & Audioquest & Cordial & WireWorld & iFi & Tomanek (Tap) &...

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2008/08/01 19:26 #255593

Jeśli jesteśmy już przy ENO, to wiadomo, że nieodparcie kojarzy się z wczesnym ROXY MUSIC!
Mam pytanie do Was - jakiś czas temu, czytałem/zasłyszałem, że jest szansa na nową płytę ROXY MUSIC - w składzie Bryan FERRY, Brian ENO, Phil MANZANERA...
"Podobno" mocno zarysowana współpraca (szczególnie pomiędzy FERRY i ENO), miała zaowocować premierowym materiałem/płytą - "podobno" FERRY nie miał na czas tekstów, realizacja projektu przeciągała się w czasie???
Jeśli się mylę, to poprawcie, mnie i "wyprostujcie".
Czy płyta wyszła???, czy wyjdzie? - znacie jakieć fakty / plotki???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2008/08/02 18:57 #255760

  • Iro
  • Iro Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
nowa płyta ROXY MUSIC w/g wywiadu z Brianem F. ma podobno być jeszcze w tym roku (oczywiście "stary skład"), słyszałem też ,że koncertowali już w zeszłym i w tym roku

nowe ROXY :!: CZEKAM OJ CZEKAM :!:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2008/08/07 18:36 #257028

iro 3
Dziękuję za informację na temat ROXY MUSIC - nie pozostaje nic innego jak czekać, wypatrywać...
Kolejna prośba / pytanie do forumowiczów oczytanych / poinformowanych - po prostu siedzących w temacie!
Czy znacie jakieś njjjjusy odnośnie "przyszłości"...
...Mr. BUNGLE...???
Czy jest szansa na nową płytę???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2008/08/16 17:39 #258768

A co z planami muzycznymi / wydawniczymi...
...Davida BOWIE...?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2008/08/27 12:56 #260533

  • Iro
  • Iro Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
:arrow: Joozek

no i jak po dłuższym "dojrzewaniu' nowy COLDPLAY ???

BTW - w sierpniowym nr. "Teraz Rock" na 7 stronach (A-4) wkładka o COLDPLAY (w tym opisy . omówienia , oceny całej dotychczasowej ich dyskografii.
pozdrawiam,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2008/08/27 20:42 #260620

SKALDOWIE "Skaldowie Na Dwa Fortepiany - Live"

Proszę WAS o opinie na temat tej płyty...
Koncert był już jakiś czas temu..., teraz dwupłytowe wydawnictwo...
Pewnie zaraz kupię, ale jeśli "JUŻ" ktoś słyszał, to proszę o subiektywne spostrzeżenia...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2008/08/28 10:37 #260703

Cez@ry napisał: Bananamour napisał:

David BYRNE & Brian ENO "My Life In The Bush Of Ghosts"


Słyszałem nowe dzieło tych dwóch panów. Moim osobistym zdaniem niestety bardzo słaba płyta. Kompletnie nie ma nic wspólnego z "My Life...". Bardziej przypomina niektóre solowe krążki Davida Byrne'a, tyle, że gorsza...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam, Marek

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2008/08/28 10:52 #260710

Romański napisał: Słyszałem nowe dzieło tych dwóch panów. Moim osobistym zdaniem niestety bardzo słaba płyta. Kompletnie nie ma nic wspólnego z "My Life...". Bardziej przypomina niektóre solowe krążki Davida Byrne'a, tyle, że gorsza...


Dziękuję za opinię!
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Mam rozumieć, że płyta już wyszła, czy słuchałeś "promocyjnego" egzemplarza?
Był bym wdzięczny, gdybyś krótko napisał z jakimi solowymi płytami Byrna kojarzy Ci się AT HOT w/w wydawnictwo???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2008/08/28 11:39 #260714

bananamour napisał: Mam rozumieć, że płyta już wyszła, czy słuchałeś "promocyjnego" egzemplarza?
Był bym wdzięczny, gdybyś krótko napisał z jakimi solowymi płytami Byrna kojarzy Ci się AT HOT w/w wydawnictwo???


Płyta fizycznie jeszcze nie wyszła, natomiast jest już do ściągnięcia za drobną opłatą ze specjalnie w tym celu utworzonej strony.
Muzycznie przypomina mi nieco płyty DB "Feelings" z 1997 (tyle, że tam trafiają się czasem ciekawe aranże trip-hopowe i ogólnie ciekawsze utwory) i "David Byrne" z 1994 bodaj (podobny eklektyzm i wysoki procentowy udział bezbarwnych utworków). Daleko im do najwybitniejszych dzieł DB jak "Rei Momo", że nie wspomnę o Catherine Wheels" (ta ostatnia również z Brianem Eno). Pomimo tego jednak wolę nawet tamte gorsze albumy solowe bo jednak było tam co nieco do posłuchania, czego nie mogę powiedzieć o nowym dziele DB i BE. Zaznaczam oczywiście, że jest to moja prywatna i wysoce subiektywna opinia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam, Marek

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2008/08/28 11:46 #260716

Strona, z której można ściągnąć nowy album Briana Eno i Davida Byrne'a:
www.everythingthathappens.com/order.html

Enjoy! :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam, Marek

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2008/08/28 12:25 #260724

Romański
Dziękuję za informację, dziękuję za link-a.
Hmmm, czyli to kwestia gustu i upodobań...
Osobiście b. cenię płytę Byrna "David Byrne" - uważam, że to jedna z lepszych jego propozycji.
Co do "Feelings", to faktycznie nierówna, aczkolwiej jak wspomniałeś w wielu miejscach "co najmniej" interesująca.
"Catherine Wheels" wiadomo... :-D
Ale co do "Rei Momo", to mam zaupełnie odmienne odczucia - podchodziłem do niej kilka razy - nigdy nie udało mi się jej przesłuchać w całości "za jedym podejściem" - te "hawajskie" rytmy, te "zawodzenia" Byrna, te muskularne frazy z obcego podwórka...
W końcu spasowałem i sprezentowałem płytę koledze w "dobrej wierze"...
Ale jak piszesz - to subiektywne b. jest... szczególnie jeśli mamy do czynienia z Byrnem, który dla mnie zawsze będzie tym gościem z TH - polecam podwójną, rozszerzoną (w porównaniu do analogów), cedekową wersję "The Name Of This Band Is Talking Heads" - dla mnie GLEBA :-D .
Wracając do Byrna i Eno, to po zastanowieniu, chyba dobrze, że nie weszli do tego samego strumyczka spod znaku "My Life In The Bush Of Ghosts" - bo to swego rodzaju jednorazowy - jednopłytowy projekt "nowego gatunku muzycznego"...
Jeszcze raz dziękuję iiiii Pozdrawiam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2008/08/28 13:35 #260738

=> Bananamour
Oczywiście to rzecz gustu i jeśli nowa płyta DB i BE sprawi Ci przyjemność, to będę się cieszył wraz z Tobą. Mnie, niestety, nie sprawiła, ale broń Boże nie sugeruj się moim zdaniem - wysłuchaj na spokojnie "dziewiczym" uchem.
Ja również najwyżej cenię nagrania DB z TH, bardzo lubię "My Life..." i "Catherine Wheels" (Te dwie płyty wraz z "Remain In Light" TH tworzą coś w rodzaju trylogii stworzonej przez DB i BE. Można tam znaleźć pewne cechy wspólne, choć oczywiście każdy z tych albumów jest inny.).
Po części moje negatywne odczucia wynikają być może z podświadomego oczekiwania na podobną muzykę, jak w przypadku poprzednich nagrań tych panów. Porównując jednak do innych solowych płyty DB nie jestem zbytnio zachwycony, jak już wspomniałem, więc to nie tylko to...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam, Marek

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2008/08/28 14:14 #260743

  • Iro
  • Iro Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Romański napisał: Po części moje negatywne odczucia wynikają być może z podświadomego oczekiwania


nawet na pewno,
wiem to po sobie i czasem ciężko wyzbyć się tego niestety,
a te "nastawienia" "oczekiwania" przeszkadzają (zniekształcają) często odbiór muzyki , filmu itp.
czyli najlepiej by było być "prawiczkiem z doświadczeniem" :wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2008/08/28 14:49 #260748

iro 3 napisał: czyli najlepiej by było być "prawiczkiem z doświadczeniem" :wink:


Niestety dość trudno to połączyć, choć zawsze staram się robić "reset" przed pierwszym kontaktem. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam, Marek
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator