HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2008/06/21 20:23 #248863

u2 nagrywa z Bobem Rockiem, metallica tez...oby nie wyszły dwie jednakowe płyty potem :lol: ja tam czekam na nowe ac/dc...pieknie powrócili testament, whitesnake, bracia cavarella, codlplay, def leppard

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2008/06/23 09:42 #249028

Mi od Viva la Vida bardziej podobała się Parachute. VLV nie ma "tego czegoś". Było by WSPANIALE gdyby U2 nagrali jakąś nową płytę.

Jesli bedzie trzymac poziom ostatnich płyt w dorobku U2 to ja dziekuje za taka przyjemnosc. Owszem tez czekam na ich nowe dokonania , ale marzy mi sie coś w stylu War , Joshua Tree czy choćby Rattle And Hum. Niestety panowie obnizyli poziom do załosnego i straciłem juz nadzieje ze wydadza jeszcze coś sensownego na poziomie który kiedys był dla nich norma .
Osobiscie nie moge doczekac sie nowej płyty King Crimson czy chocby Toola , Patryci Barber czy Kari Bremnes. Równiez czekam na nowe płyty Yes i Pat Metheny Group

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2008/06/23 10:24 #249035

Prawie tydzień czekam na ostatnią płytę Pata Metheny...jest w drodze..poczta polska...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2008/06/24 09:22 #249178

A ja się doczekałem :-D

Więcej wstępnych informacji tu:
www.superaudio.pl/phpBB2/viewtop ... 0105#10105

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2008/06/24 09:35 #249180

Czytałem, że przesłuchałeś. A masz możliwość porównania warstwy CD (SACD) z tego wydania z oryginalnym 4AD (wyd CD)?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2008/06/24 09:46 #249183

Przetestuję wieczorem ,żeby nic nie zakłócało odbioru TAKIEJ muzyki. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2008/06/24 09:55 #249186

Też bardzo lubię Dead Can Dance...mam chyba cztery czy pięć pozycji

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2008/06/24 09:56 #249188

jarm napisał: Też bardzo lubię Dead Can Dance...mam chyba cztery czy pięć pozycji


Ale w SACD?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2008/06/24 11:04 #249196

na cd

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2008/06/24 12:19 #249201

  • Iro
  • Iro Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
:arrow: piotrus


o kurde mol , troszkę Ci zazdroszczę...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2008/06/24 18:07 #249234

Cez@ry

Jestem na stronie Hadouk Trio i słucham fragmentów z wskazanej płyty.Kolejny krok to poszukiwanie niskiej ceny i zakup.

dzięki za informację .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2008/06/24 21:01 #249245

smykus_likas napisał: Czytałem, że przesłuchałeś. A masz możliwość porównania warstwy CD (SACD) z tego wydania z oryginalnym 4AD (wyd CD)?


No więc przesłuchałem "Within the Realm of a Dying Sun" ,"The Serpent's Egg" ,"Aion" i pierwszą płytę dla kontrastu.
Od razu mówię ,że nie mam słuchu absolutnego bądź może dobrego sprzętu i specjalnie nie słyszę różnicy między warstwą SACD a CD z tego wydania.

Natomiast różnica pomiędzy starymi płytami a remasterem jest nawet dla mnie dosyć duża. Słuchając tamtych wydań zawsze czuło się jakiś taki niedosyt w brzmieniu zresztą jak wielu płyt wydawanych w latach 80tych. Teraz po prostu chłonie się muzykę nie zwracając uwagi na jakiekolwiek braki. Dźwięk jest bardziej masywny i słychać bardzo wyraźnie wszystkie instrumenty. Zresztą nie ma co się produkować tylko trzeba powiedzieć ,że brzmi to tak jak oczekuje się od dobrze zrealizowanej płyty. Czasem jednak gdy śpiewa Brendan słychać nadmiernie sybilanty ,u mnie to rzadko występuje przy innych płytach dlatego to zauważyłem ,ale to jakieś bardzo nieznaczne i nieczęste zjawisko i po chwili się o tym zapomina.

Niestety przy pierwszej płycie nie ma miodów ,sam Brendan Perry mówił o niej ,że z powodu pomyłki w wyborze studia ,błędów realizacyjnych i jeszcze innych czynników nagranie jej spieprzono. Nie mam porównania do starej wersji bo miałem ją jeszcze na kasecie ale wydaje się ,że remaster dużo nie pomógł. Płyta jest nagrana dużo głośniej i czasem jest to męczące ,miejscami śpiew i instrumenty zlewają się w jedno. Cudów tu nie dokonano ale na pewno więcej się nie dało zrobić , zresztą i tak bardzo lubię tą płytę.

Na razie te cztery płytki przesłuchałem i jestem bardzo zadowolaony ,naprawdę warto zakupić te wersje bo ceny pojedynczych płytek nie są jakoś przeraźliwie drogie. Mają wyjść też normalne remastery na CD ale na pewno nie będą dużo tańsze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2008/06/25 12:54 #249360

Dostałem w końcu ,,Day Trip",wieczorem odsłuch :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2008/06/25 13:31 #249372

jarm napisał: Dostałem w końcu ,,Day Trip",wieczorem odsłuch :)


Takie kameralne plumkanie, ale przynajmniej bardziej naturalne i bez patosu Pata...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Exposure (mod.) & Musical Fidelity & Gustard (mod.) & Singxer (mod.) & HQ Player (Signalyst) & Denon (avr) & Avance Dana & Wharfedale & MF608 (mod.) & Sennheiser & Nemesis Audio Project & Albedo & Sonus Oliva & Audioquest & Cordial & WireWorld & iFi & Tomanek (Tap) &...

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2008/06/25 19:47 #249412

wladz napisał: Cez@ry

Jestem na stronie Hadouk Trio i słucham fragmentów z wskazanej płyty.Kolejny krok to poszukiwanie niskiej ceny i zakup.

dzięki za informację .


Naprawdę warto :!:
P.S. Genialna jest realizacja dźwiękowa płyty.
Pzdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Exposure (mod.) & Musical Fidelity & Gustard (mod.) & Singxer (mod.) & HQ Player (Signalyst) & Denon (avr) & Avance Dana & Wharfedale & MF608 (mod.) & Sennheiser & Nemesis Audio Project & Albedo & Sonus Oliva & Audioquest & Cordial & WireWorld & iFi & Tomanek (Tap) &...
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator