HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Kino domowe DENOn x1400h pytanie o Dts 2020/11/18 23:45 #449572

The map cannot be displayed, you haven't specified a location yet.
Witam posiadam to kino Denona 1400h które ma w opisie iż posiada DTS X i pytanie do Was pomimo posiadania filmów z DTS oraz na konsoli Xbox series x nie mogę ustawić DTS X (informacja na konsoli że nie obsługuje tego formatu ).
Konsola podłączona kablem 2.1 do wejścia HDMI 2.1 w telewizorze natomiast z telewizora z earc kablem 2.0 do arc a amplitunerze (ten DENOn nie posiada chyba earc). Ktoś mi mówi że jeśli nie ma ampliuner earc to nie jest możliwym słuchanie DTS X ale jeśli by tak było to po co by sprzedawali amplituner z takim kodekiem którego nie da się odtworzyć przez brak earc ? Nie rozumiem tego. Proszę Was bardzo o jakieś rady albo objaśnienie sprawy. Pozdrawiam
Ps w załączniku zdjęcie błędu z series x, dodam iz udało się wykryć DTS x ale tylko jak podłącze bezpośrednio konsole do ampli ale wtedy nie mam niestety 120 Hz... Zatem co zrobić by filmy i konsola obsłużyły ten format?
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Adwik89.

Re:Kino domowe DENOn x1400h pytanie o Dts 2020/11/20 11:18 #449582

Wygląda na to, że albo 120hz, albo dts x, zależy gdzie podepniesz kabel wychodzący z xbox.

Może, nie wiem musisz sam sprawdzić, sprawę można rozwiązać przy pomocy rozdzielacz hdmi, tylko to ma być nie przełącznik a rodzielacz , kabel z xbox będzie dostarczał do niego sygnał, który będzie rodzielany na dwa kable hdmi, jeden do amplituner drugi do tv, ile to kosztuje, czy zadziała, i jakie parametry taki rozdzielacz ma mieć, nie wiem.
Musisz sam poszukać.


Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kino domowe DENOn x1400h pytanie o Dts 2020/11/25 15:01 #449621

cześć :)
sprawa wygląda tak, Denon X1400H ma DTSX ale jak zauważyłeś tylko jeśli źródło podłączymy bezpośrednio. Do transmisji DTSX z TV jest potrzebne eARC, a tego ten DENON nie ma.
Podłączając XBOX->TV->DENON(ARC) będzie 4k/120 skoro RV obsługuje ale bez DTSX z uwagi na brak eARC
Jesli podłączysz XBOX->DENON->TV to będzie DTSX ale amplituner nie obsługuje 4k/120 więc obetnie pewnie do 60.

Pozostaje wymiana DENONA na nowszy model z eARC lub jak kolega wspomniał rozdzielacz sygnału.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator