HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Wybór kina domowego do zabudowy 2020/08/18 15:50 #449072

Witam, wszystkich bardzo proszę o pomoc w postaci doboru odpowiedniego sprzętu do nagłośnienia nowego salonu. Jestem totalnym laikiem w tego rodzaju sprzęcie i proszę o poradę.
Chciałbym zakupic sprzęt do 2500zł tak aby miec kino 5.1 z aplitunerem z wejsciem optycznym i dobrą mocą. Do tego pod zabudowe głośniczki, które da się schować w suficie karton-gips.
Co można stworzyć w tak niewielkim budrzecie? Widziałem fajne aplitunery u chinczyków za 1400zł dadzą rade?
O ile umiem sobie poczytać o eletronice to na temat głośnikó wogóle się nie znam i nie wiem jak dobrać dobre.
Pozdrawiam serdecznie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wybór kina domowego do zabudowy 2020/08/18 21:02 #449078

Ale system 5.1 nie przewiduje czegoś takiego jak głośniki w suficie. Mamy tylko dwa fronty, dwa tylne, centralny, subwoofer i tyle.

Zestaw 5.1 za 2500 zł to albo najtańsza opcja z supermarketu, albo niewiele lepsza używana i raczej żadna nie przewiduje głośników pod zabudowę.

W miarę normalne zestawy, dające szanse na poprawne brzmienie:
allegro.pl/oferta/kino-domowe-denon-avr-...vix-wenge-9587747907
allegro.pl/oferta/kino-domowe-denon-avrx...0-650w-bt-8977422447
allegro.pl/oferta/outlet-kino-domowe-yam...51-ns-p51-9523984121 - tu bez subwoofera, więc trzeba będzie dokupić jakiś uzywany za ok.400 zł.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wybór kina domowego do zabudowy 2020/08/18 22:23 #449086

Wielkie dzięki za podpowiedz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wybór kina domowego do zabudowy 2020/08/18 23:20 #449087

allegro.pl/oferta/outlet-kino-domowe-yam...51-ns-p51-9523984121 - tu bez subwoofera, więc trzeba będzie dokupić jakiś uzywany za ok.400 zł.

Tutaj mądrze napisane. Subwoofer zawsze możesz dokupić ,ale ten zestaw Yamahy już powinien Ci się spodobać. A jak będziesz chciał kupić nowy sub pod komplet Yamahy, to pójdziesz do Tophifi :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Wybór kina domowego do zabudowy 2020/08/19 07:15 #449088

Hm,
Mały budżet na kino domowe 5.1, na typiwy pokòj, do dwudziesty kilku m2 , to około 10 tys. zł i to jest tanio, w tej cenie trzeba zmieścić, amplituner, odtwarzacz BR, zestaw kolumn i woofer.
Im większy metraż tym drożej.

W przypadku zestawu do zabudowy może być drożej. Temat ciekawy ale trzeba zwiększyć budżet, dobre głośniki instalacyjne robi Monitor Audio i KEF, maja naprawdę duży wybór, ale ceny, powalają .

Takie coś to już na etapie budowy trzeba uwzględnić, kupić i przygotować odpowiednie wnęki i okablować (terminale kablowe)

Można wszystko schować w sufitwidziałem takie rozwiązania, wpisz w googla
Home cinema speakers in ceiling , podobno nawet woofer da radę w suficie schować .

Znajdź fachowego sprzedawcę, w kraju albo w uni, może coś doradzą, dobiorą, bo to raczej niepopularne rozwiązanie, ale na pewno trzeba będzie sporo zwiększyć budżet.


Tapatalk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator