HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Jaki amplituner do zestawu wzmacniacz ONKYO A-9050 2019/03/25 10:54 #446418

Witam,

Jest to mój pierwszy post na forum, także witam Was wszystkich :)

Poszukuję amplitunera, który będę w stanie podłączyć do zestawu wzmacniacz ONKYO A-9050 współpracujący z kolumnami QUADRAL Ascent 90. Chciałbym, aby docelowo wzmacniacz sterował kolumnami na przodzie, a w przyszłości po zakupie pozostałych głośników, amplituner sterował pozostałymi w systemie 5.1 lub 7.1.
Amplituner jest mi potrzebny, gdyż już dziś nie potrafię wysłać dźwięku z TV na wzmacniacz (stara Plazma Panasonica, zdjęcie wejść/wyjść telewizora w załączeniu). Teoretycznie mógłbym po kablu optycznym, ale to wejście we wzmacniaczu jest już w użyciu. W TV mam włożony moduł CAM telewizji kablowej, oglądając kablówkę słucham dźwięku na głośnikach TV.
Do wzmacniacza mam podłączone:
- kablem optycznym Xbox One
- za pomocą modułu Bluetooth Nuforce BTR-100 PC (wideo bezpośrednio HDMI do telewizora). Po przeprowadzce na nowe mieszkanie moduł Bluetooth się nie sprawdzi.
W załączeniu panel tylny ONKYO A-9050.

Amplituner ma docelowo zbierać wszystkie sygnały audio/wideo (łącznie z audio z TV) i puszczać dźwięk na wzmacniacz. Opcja numer 1 to amplituner z rodziny ONKYO o zbliżonym designie do A-9050. Niemniej proszę o ciekawe propozycje.

Pozdrawiam.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki amplituner do zestawu wzmacniacz ONKYO A-9050 2019/03/25 13:47 #446419

Najprościej odłączyć xbox i połączyć optykiem TV z wzmacniaczem. Przecież sygnał audio z xboxa idzie po hdmi, więc wyjdzie też z tv.
Druga opcja to zastąpienie wzmacniacza amplitunerem kina domowego. Jeśli chcesz zostawić dotychczasowy wzmacniacz amplituner musi mieć wyjście pre out.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator