HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Kino domowe 5.1 + amplituner vs Edifier S760D 2018/11/11 22:19 #445222

Witam, z racji iż jestem zielony w tematyce muzycznej chciałbym się zaciągnąć o radę audiofilów. Przymierzam się do zakupu Edifier S760D 5.1. Może ktoś mi je polecić lub odradzić? Co byłoby lepszym rozwiązaniem do pokoju 20m^2. Amplituner + zestaw 5.1 ewentualnie w przyszłości rozbudować do 5.1.2 (proszę o rady czy wgl warto w coś takiego inwestować). Chodzi mi głównie o słuchanie muzyki, żeby ten dźwięk był czysty, a bas miękki, a nie dudniący. Także chciałbym przy tym co jakiś czas móc sobie odpalić film i obejrzeć go z przyjemnością. Zależy mi na dobrej jakości dźwięku. Mój budżet to powiedzmy 2-3 tys na start. Rozważę także propozycje do 5 tys (w przyszłości mógłbym dołożyć jeżeli rzeczywiście warto).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Kino domowe 5.1 + amplituner vs Edifier S760D 2018/11/12 11:41 #445229

Amplituner to większe możliwości lepsza jakość dźwięku.
Przy 5 tys. i 20m² można osiągnąć zadowalający efekt.

Przy 5 tys na stereo można trafić do krainy szczęśliwości.

Btw: nie znam tego zestawu aktywnego o których piszesz, czy on na pewno nadaje się na 20m²?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kino domowe 5.1 + amplituner vs Edifier S760D 2018/11/12 14:52 #445230

Czy ten zestaw nadaje się do takiego pokoju nie mam pojęcia. Przyjmując, że zainwestowałbym w zestaw amplituner + zestaw 5.0 i w przyszłości dokupił subwoofer oraz 2 dodatkowe głośniki aby uzyskać efekt Dolby atmos. Jaka konfigurację polecacie? Głośniki montowane w suficie czy podstawkowe żeby dźwięk odbijał się od sufitu? Oraz jakie kolumny zakupić? Myślałem o Pure Acoustic nova 6 oraz ampliruner Denon AVR-X1400H. Zmieściłbym się wtedy w budżecie 3tys.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kino domowe 5.1 + amplituner vs Edifier S760D 2018/11/13 08:46 #445236

Nie zależnie od wersji Atmosa - nie jest to warte praktycznie nic. Musisz sobie zdawać sprawę z tego, że dokładanie kolejnych kanałów przez firmy nie ma na celu podniesienia jakości tylko podniesienia ilości sprzedanych kolumn/głośników oraz sprzedawaniu nowszych amplitunerów, chociaż stare są tak samo dobre (lub złe).
Jeśli, jak napisałeś, chodzi Ci głównie o muzykę to pchanie się w zestawy 5.0 i wszystkie wyższe nie ma kompletnie sensu i nie daje żadnej korzyści ani w temacie jakości, ani potęgi brzmienia. Tylko nie potrzebnie wydasz kasę na duperele.
Jeśli zależy Ci na jakości to nie kupuj duperelkowantych głośniczków w zestawi 5.1 tylko dwie duże kolumny wolnostojące i kawał solidnego wzmacniacza stereo do nich, np. solidne 100W/8ohm i masz jakość, moc, bas i wszystko czego do szczęścia trzeba. Film na takim dużym zestawie stereo też się fajnie ogląda. Czy głośniki efektowe są potrzebne ? Niespecjalnie, choćby z tego względu, że większość filmów nie zawiera niczego istotnego w ścieżce dźwiękowej dla akcji. Wyjątkiem będą tu chyba tylko filmy SF a i to tylko wybrane.
Nie kupowałbym zestawu wielokanałowego jeszcze z jednego względu - bardzo ograniczony budżet. za 3 tyś jesteś w stanie kupić porządny zestaw stereo, ale jak tą kwotę podzielisz na amplituner i zestaw 5.1 to siłą rzeczy nie masz szans kupić porównywalnej jakości kolumn.

allegro.pl/kolumny-glosnikowe-i7652636896.html
allegro.pl/kolumny-stereo-monitor-audio-...ice-i7645346435.html
allegro.pl/paradigm-monitor-9-v-5-kolumn...owe-i7589910951.html
allegro.pl/acoustic-energy-aelite-3-cena...are-i7616013153.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kino domowe 5.1 + amplituner vs Edifier S760D 2018/11/13 09:00 #445237

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kino domowe 5.1 + amplituner vs Edifier S760D 2018/11/13 09:01 #445238

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator