HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Pc, tv, kino jak podłączyć? 2018/10/09 18:40 #444776

Witam wszystkich.
Ktoś mi powie jak podłączyć wszystko razem do kupy.
Chciałbym oglądać filmy z komputera na tv z dzwiękiem z
kina 5.1. W laptopie mam tylko jedno wyjście hdmi. Myślałem
że można to zrobić w ten sposób. Kabel hdmi z pc do tv żeby był obraz z pc na tv.
Kablem optycznym z pc z zewnętrznej karty dzwiękowej (musze dokupić) do kina.
Dodatkowo podczas ogladania filmu z kablówki dzwięk na kino szedł by kablem hdmi arc.
Chyba że tak by dało rade - dzwięk i obraz z pc do kina przez hdmi i potem hdmi do tv zeby był obraz da rade tak?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pc, tv, kino jak podłączyć? 2018/10/09 19:56 #444779

podaj dokładne modele poszczególnych urządzeń, nc na razie nie kupuj, być może masz już to co potrzebne, trzeba tylko posprawdzać specyfikacje .
teoretycznie to powinno być tak, jednak wszystko zależy od modelu kina
pc --hdmi--> kino --hdmi arc--> TV

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.

Pc, tv, kino jak podłączyć? 2018/10/10 04:07 #444787

Kino domowe to Yamaha Rx-v 683, TV- Samsung UE40F6770, a pc to laptop Samsung RC530.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pc, tv, kino jak podłączyć? 2018/10/10 15:31 #444789

to dokładnie tak jak pisałem, dwa kable hdmi i połączone,
tv z kinem łączysz używając gniazdek Hdmi arc (to będzie przesyłało dźwięk w obie strony, z kina na TV i z TV na kino, nie potrzeba dodatkowego połączenia,
pc do kina też kabel Hdmi tylko trzeba grzebnąć w opcjach (nie mam winodws - nie pomogę) by oprócz obrazu przesyłał też dźwięk, czy stereo czy więcej kanałów to już zależy od laptopa.

oczywiście warto poczytać instrukcję - jak ustawić ARC w TV i amplitunerze, może nie chcieć działać od razu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.

Pc, tv, kino jak podłączyć? 2018/10/10 17:56 #444792

Dzięki wielkie to narazie się wstrzymuję z tą kartą dzwiękową. Czekam na głośniki
I będę próbował przez same hdmi wszystko spiąć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pc, tv, kino jak podłączyć? 2018/12/05 18:37 #445491

Zintegrowaną kartę graficzną należy włączyć w BIOSie , włączyć ją w systemie i zainstalować sterowniki w systemie . Po tych operacjach dopiero będzie obraz po HDMI , dźwięk można skonfigurować na wyjście HDMI lub optyczne . Kartę PCI-E można podłączyć przez przejściówkę DVI - HDMI , dźwięk można również podłączyć , jeśli karta dźwiękowa ma możliwość przełączenia jednego z wyjść analogowych na cyfrowe .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pc, tv, kino jak podłączyć? 2018/12/07 02:10 #445524

zozan napisał: Zintegrowaną kartę graficzną należy włączyć w BIOSie , włączyć ją w systemie i zainstalować sterowniki w systemie . Po tych operacjach dopiero będzie obraz po HDMI , dźwięk można skonfigurować na wyjście HDMI lub optyczne . Kartę PCI-E można podłączyć przez przejściówkę DVI - HDMI , dźwięk można również podłączyć , jeśli karta dźwiękowa ma możliwość przełączenia jednego z wyjść analogowych na cyfrowe . Dafont MapQuest FileHippo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator