HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Uwagi do forum i serwisu. 2023/01/02 12:29 #451868

Wygląda na to, że wpisy mogą być widoczne od razu dla zalogowanych. Moja hipoteza jest następująca: uczestnicy Forum mogą oglądać nieprawolewomyślne treści, pozostali dopiero po weryfikacji, bo nie wiadomo kto może je czytać i zgłosić do organów. Duży internet został już ocenzurowany, czas na mniejszy. Tylko co wtedy gdy The Central Scrutinizer zacznie się logować? W końcu niejaki Jaszczur został zapuszkowany wyłącznie za słowa i nikt nie przejmował się tym, że nie mógł stawić się na rozprawę, bo przebywał w areszcie wydobywczym. Nie chcąc by podobny los spotkał nie tylko mnie ale i Kolegę Kierownika Redakcji przed wpisem będę starał się wziąć (a gdy konieczne, nawet wziąść) pod uwagę skąd wieją wiatry. Inna sprawa, że wiatry wschodnie wieją i ze Wschodu, i z Zachodu. I nie chodzi mi bynajmniej wyłącznie o Wielki Wschód.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Uwagi do forum i serwisu. 2023/01/02 18:31 #451869

Adam Szulc napisał: Wygląda na to, że wpisy mogą być widoczne od razu dla zalogowanych. Moja hipoteza jest następująca: uczestnicy Forum mogą oglądać nieprawolewomyślne treści, pozostali dopiero po weryfikacji, bo nie wiadomo kto może je czytać i zgłosić do organów. Duży internet został już ocenzurowany, czas na mniejszy. Tylko co wtedy gdy The Central Scrutinizer zacznie się logować? W końcu niejaki Jaszczur został zapuszkowany wyłącznie za słowa i nikt nie przejmował się tym, że nie mógł stawić się na rozprawę, bo przebywał w areszcie wydobywczym. Nie chcąc by podobny los spotkał nie tylko mnie ale i Kolegę Kierownika Redakcji przed wpisem będę starał się wziąć (a gdy konieczne, nawet wziąść) pod uwagę skąd wieją wiatry. Inna sprawa, że wiatry wschodnie wieją i ze Wschodu, i z Zachodu. I nie chodzi mi bynajmniej wyłącznie o Wielki Wschód.

Proponuję aby zbanować kremlowskich trolli - jak TY.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Uwagi do forum i serwisu. 2023/01/03 08:56 #451870

Ja myślę, że nie należy się doszukiwać teorii spiskowych jak to nieprawomyślne treści są blokowane itp pierdy.
Coś w "mechanice" forum nie działa w momencie przeskakiwania do nowej strony. W momencie wpisu, który już się nie mieści na ostatniej stronie dochodzi do sytuacji kiedy z pewnych miejsc ten nadmiarowy wpis widać, a z pewnych nie ... i to tyle.

Adam próbuje się odwoływać do cenzury "prawo-lewo myślnych" i innych tego typu szpagatów intelektualnych, dowcip jednak polega na tym, że te treści są co najwyżej nudne i nieco kompostowe w charakterze zatem nie wyobrażam sobie aby moderatorowi chciało się przez to brnąć w celu zatwierdzenia do cenzury, "no sory", ale to forum (z całym szacunkiem i sympatią do niego) nie jest opiniotwórcze w tej materii, nawet mimo tego, że tematy "około - polytyczne" mają sporo wejść. Zwyczajnie "szkoda sensu".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Uwagi do forum i serwisu. 2023/01/03 14:47 #451871

John 1.5 V napisał: Ja myślę, że nie należy się doszukiwać teorii spiskowych jak to nieprawomyślne treści są blokowane itp pierdy.


Teorie spiskowe mają to do siebie, że lubią się czasami sprawdzać. Np. ta na temat cenzury (jeżeli już jesteśmy przy tym temacie) na Twitterze potwierdziła się w 120 procentach.

Coś w "mechanice" forum nie działa w momencie przeskakiwania do nowej strony. W momencie wpisu, który już się nie mieści na ostatniej stronie dochodzi do sytuacji kiedy z pewnych miejsc ten nadmiarowy wpis widać, a z pewnych nie ... i to tyle.


I po kilku godzinach wszystko cudownie samo się naprawia. Zresztą ukrywane są wszystkie wpisy, nie tylko te ostatnie na stronie.

Adam próbuje się odwoływać do cenzury "prawo-lewo myślnych" i innych tego typu szpagatów intelektualnych, dowcip jednak polega na tym, że te treści są co najwyżej nudne i nieco kompostowe w charakterze


Mało znasz życie, młody człowieku :) Pisuję na pewnym mocarnym forum, mniej więcej to samo co tutaj tylko więcej, i o cenzurze wiem to i owo. Zresztą inni cenzorzy mówią wprost jakie opinie powinny być, ich zdaniem blokowane. Mają nawet swój żargon: faszyzm i mowa nienawiści (od dawna), antyszczepionkostwo (nowsze), ruskoonucyzm (chyba najnowsze) - to ich aktualna czołówka na liście przebojów. Argument o niszowości tego forum jest już bardziej sensowny ale chyba zapomniałeś, że są osoby zajmujące się zawodowo "monitorowaniem zachowań rasistowskich i ksenofobicznych" i oczywiście donosicielstwem. Dla nich nawet takie forum jak to to gratka, a dla właściciela obawa, że przyjdzie inspekcja robotniczo-chłopska ("pod drzwiami staną i nocą domiarem w drzwi załomocą").

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Uwagi do forum i serwisu. 2023/01/10 09:25 #451875

Teraz widzę, że jednak porypanie tego forum bywa obojętne politycznie. Ale nie dlatego, że wpisy np. w wątku "Hej po latach" też muszą najpierw posiedzieć, żeby pójść. To może być taktyka ukrywania liścia w lesie. Opisałbym nowoodkryty problem techniczny gdybym mógł przynajmniej wysłać raport na Berdyczów (stare powiedzenie "pisać na Berdyczów" jest zwykle mylnie interpretowana; pierwotnie oznaczało, że adresat otrzyma list na pewno ale po długim czasie).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Uwagi do forum i serwisu. 2023/01/16 11:18 #451890

Dot - czy możemy prosić o zerknięcie na forum i jego trzewia bo coś ewidentnie nie trybi.
Wątki i wpisy zaczynają zachowywać się bardzo kwantowo tzn. niby je widać, ale jak chcesz spojrzeć to zastajesz pustkę z narzucającym się komentarzem - "nie mamy pańskiego wpisu i co Pan ma zrobi".
Na chwilę to może było zabawne, ale teraz staje się zwyczajnie uciążliwe i zostawia z poczuciem "po cholerę mam tu wchodzić skoro najwcześniej będę mógł zobaczyć i ewentualnie odpowiedzieć tak lekko licząc za tydzień".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Uwagi do forum i serwisu. 2023/01/16 14:56 #451892

jasne już patrzę

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Uwagi do forum i serwisu. 2023/01/16 14:58 #451893

John 1.5 V napisał: Dot - czy możemy prosić o zerknięcie na forum i jego trzewia bo coś ewidentnie nie trybi.
Wątki i wpisy zaczynają zachowywać się bardzo kwantowo tzn. niby je widać, ale jak chcesz spojrzeć to zastajesz pustkę z narzucającym się komentarzem - "nie mamy pańskiego wpisu i co Pan ma zrobi".
Na chwilę to może było zabawne, ale teraz staje się zwyczajnie uciążliwe i zostawia z poczuciem "po cholerę mam tu wchodzić skoro najwcześniej będę mógł zobaczyć i ewentualnie odpowiedzieć tak lekko licząc za tydzień".


możesz/możecie opisać mi trochę bardziej technicznie problem?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Uwagi do forum i serwisu. 2023/01/16 15:54 #451894

coś podziałałem dajcie znać czy lepiej czy gorzej
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Uwagi do forum i serwisu. 2023/01/16 18:01 #451896

Na razie wygląda na dobrą robotę B)

edyta: aczkolwiek wygląda tak tylko jak jesteśmy zalogowani. Jak się wylogować to nie widać najświeższych wpisów, ani w nagłówkach na górze strony, ani w wątku, czyli jak się wyloguję to nie zobaczę tego konkretnego wpisu w ogóle.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Re:Uwagi do forum i serwisu. 2023/01/16 21:18 #451900

sam silnik forum musiał się zmienić. Nie widzę nic takiego w ustawieniach. Forum nigdy nie było blokowane do oglądania go bez logowania. Nie można było pisać, bez loginu.

Wywalcie wszyscy cache z przeglądarek ctrl+shift+r lub ctrl+f5 może siedzą jakieś stare pliki i coś hamują...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Uwagi do forum i serwisu. 2023/01/17 08:25 #451902

Odwiedzam forum z dwóch komputerów (Linux i Win11), w obu jest Firefox (aktualizowany na bieżąco) ustawiony tak aby czyścił wszystko po zamknięciu programu i na obu forum zachowuje się tak samo. Widzę ostatnie wpisy kiedy jestem zalogowany, po wylogowaniu już nie.

edyta:

Akurat teraz sprawdziłem i jest tak, że jak jestem zalogowany, widzę wszystko i po kliknięciu w dowolny wpis przenosi mnie do niego (wszystko działa). Po wylogowaniu nadal widzę w górnych nagłówkach wszystko, ale po kliknięciu w np. w nagłówek mojego ostatniego wpisu z przed chwili wyświetla się wątek, ale już bez mojego wpisu, po prostu go nie ma. Natomiast zupełnie świeże wejście zaraz po uruchomieniu przeglądarki (czyli z wyczyszczonym cachem + ciasteczka i cała reszta) pokazuje obrazek jak poniżej.

Zalogowany


Niezalogowany + świeżo odpalona przeglądarka


I rzut oka na ustawienia czyszczenia
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Re:Uwagi do forum i serwisu. 2023/01/17 11:13 #451903

będę działał dalej - na chwilę obecną po prostu się logujcie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Uwagi do forum i serwisu. 2023/01/17 18:28 #451905

Nie można dostać się w ustawienia forum ,chcę zmienić kolor -odcień na ciemniejszy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Uwagi do forum i serwisu. 2023/01/22 10:58 #451919

Nastąpiło odwrócenie sojuszy. Tym razem nie widać na szczycie najnowszych wpisów (nawet po zalogowaniu) ale po kliknięciu w temat są one widoczne (nawet bez logowania).

Edytka: Teraz wszystko po staremu, a nawet gorzej. Najnowszy wpis widoczny na szczycie ma ze 20 godzin, choć w międzyczasie było ich kilka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Adam Szulc.
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator