HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Muzyka z kompa poprzez Creativ GigaWorks 550??? 2007/04/17 16:20 #162988

Wiem drodzy miłośnicy pełnego brzmienia, że powinno się używać innego sprzętu. Także też robię w salonie: Yamaha RX1500 + B&W. Ale chciałbym Was drodzy słotousi forumowicze spytać w sprawie sprzętu do niewielkiego pomieszczenia (2,5x2,5) na biurko, także dla muzy 5.1. (I proszę: Nie ma tam miejsca na kolumny, wzmaki itd, no i czy współczesny komputer z najlepszą kartą dźwiękową nie może w końcu być źródłem także muzyki?).

Poszedłem tropem sugestii HITa z forum "SuperAudio", że należałoby wykorzystać kopma ze szczytowym aktywnym zestawem aktywnych głośników, testowałem 1,5 godziny chyba szczytowe CEATIVY (?), bo GigaWorks 500. Słuchałem muzyki jazzowej i rocka itp. Moj wniosek: Te Creativy nie nadają się do słuchania muzyki!!!!!!! Słuchanie z tego aktywnego Creativa staje się szybko męczące. Z pilota można ustawić poziom głośności w centralnym, w obu przednich i w tylnych oraz subwoofera. Nie znalazłem ustawienia oddającego w miarę wiernie brzmienia muzyki: cały czas pozostaje silnie przerysowany subwoofer (natrętny) z "wyżartym" środkiem, mimo przycięcia wysokich tonów do zera. Z tego zestawu muzyki będą chcieli słuchać tylko ci, co to w swoich brykach wożą tuby i słuchają umc, umc.... . Ale całkiem chyba nada się to do gier i filmów 5,1 z THX. Nie ma w Trójmieście możliwości odsłuchu zestawu GIGA WORK 550, ale z opisu wnioskuję, że wyższość tego zestawu aktywnego to głównie pilot bezprzewodowy.
Czy ktoś zna z odsłuchu możliwości GigaWorks 550?????? Czy są tam jakieś inne rozwiązania niż w serii 500, może inaczej zbudowane głośniki?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez remirro.

Muzyka z kompa poprzez Creativ GigaWorks 550??? 2007/04/17 19:57 #163012

remirro napisał: ...czy współczesny komputer z najlepszą kartą dźwiękową nie może w końcu być źródłem także muzyki?...


Wspolczesny komputer z dobra karta dzwiekowa (z reguly im drozsza tym lepsza) moze byc wrecz doskonalym zrodlem dzwieku. Wszystko zalezy od karty. Wspolczesny komputer stoi w kazdym studiu robiac za zrodlo muzyki. Nie mowie byc nabywal studyjne karty dzwiekowe i studyjne przetworniki ale dobra karta dzwiekowa zapewni Ci wielce wysoki komfort sluchania.
Skoro masz miejsce na jakies szczekaczki Creativa to znaczy ze masz miejsce na kolumny. Wzmacniacz z kolei nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Pod karte podpinamy wzmacniacz a pod wzmacniacz kolumny. Kolumn na rynku od cholery - malych, malenkich, wielkich itp.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator