HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Zakup laptopa 2006/10/21 01:26 #127032

Witam,

Ze względu na brak czasu i możliwości obejrzenia jakiegoś laptopa "w akcji", chciałbym zasięgnąć porady dotyczącej zakupu rzeczonego przedmiotu.
Prowadzę firmę zajmującą się m.in. szkoleniami, również informatycznymi (sic!).
Niezbędny jest mi laptop spełniający następujące wymagania:
- wysokiej jakości matryca (minimum 15') - szkolenia, prezentacje będą odbywać się nieraz w dość mocno oświetlonych pomieszczeniach, przy udziale kilku osób - stąd niezbędne cechy matrycy: szerokie kąty widzenia, niska wrażliwość na refleksy (matryce typu glare odbijają światło, jest to więc raczej niekorzystne).

Czy jest jakiś model laptopa (w cenie - powiedzmy - do 4000 zł), który spełniłby założenia dobrego świecenia, bez odbić, z odległości 3-4 metrów, przy odpowiednio szerokich kątów :?:
Pozostałe komponenty specjalnie mnie nie interesują (poza legalnym 'win'em). Nie musi być specjalnie 'wypasiony' i 'wyczesany' :P
Przede wszystkim zależy mi na dobrej matrycy.

Kwota nie jest sztywna (+/- 10%), ale nie chciałbym dokładać w nieskończoność :wink: Używane raczej nie wchodzą w grę, chyba, że od pewnych sprzedawców.

Z góry dzięki za pomoc :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam
Adam

adamm@hi-fi.com.pl

Zakup laptopa 2006/10/21 12:38 #127060

Tani, używany laptop + projektor.

Jeśli się nie da(nie ma gdzie obrazu rzucić), to najlepiej wejść na jakieś typowo komputerowe forum. Tu dostaniesz kilka odpowiedzi. Tam duuużo więcej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zakup laptopa 2006/10/22 17:15 #127200

Dzięki za podpowiedzi, ale z różnych względów pojektor nie wchodzi w grę (choć wiem, że byłby tu optymalnym rozwiązaniem).

Na paru forach zadałem to pytanie, szukałem, ale rzetelnych opinii nt. 17-calowych laptopów jak na lekarstwo. Dominują kwestie długości trzymania baterii, RAM-u i grafiki do gier. A to mnie nie interesuje (bo nie gram). W salach, gdzie prowadzę szkolenia trudno zapewnić warunki (zaciemnienie), ale podłączyć do prądu można zawsze, zresztą sam wcześniej wybieram te sale. Stąd dość specyficzny kierunek moich poszukiwań.

=>Roman
Póki co, Toshiba jest moim faworytem (m.in. serwis mam na miejscu, a nie wysyłam gdzieś w Polskę, nawet za darmo) :) Co do baterii - zdaje się, że Toshiby tak mają, ale model modelowi nierówny.
Muszę się jeszcze dopytać, czy na czas serwisowania, jest opcja otrzymania zastępczego urządzenia, choćby i za dopłatą.

A czy ktoś miał do czynienia z taką firmą jak Aristo. Opinii niewiele, a te, które są, brzmią dość enigmatycznie i niejednoznacznie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam
Adam

adamm@hi-fi.com.pl

Zakup laptopa 2006/10/22 21:16 #127254

toszybę mieliśmy w korporacji przez kilka lat, ja sam przeżyłem ze trzy modele. pamiętam ten okres jako pasmo udręk. teraz ktoś z zakupów wziął łapówę i mamy HP:) jest ok, bez fajerwerków ale stabilnie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nothing frightens me more than religion at my door

Zakup laptopa 2006/10/22 23:23 #127273

sibui napisał: toszybę mieliśmy w korporacji przez kilka lat, ja sam przeżyłem ze trzy modele. pamiętam ten okres jako pasmo udręk. teraz ktoś z zakupów wziął łapówę i mamy HP:) jest ok, bez fajerwerków ale stabilnie


Generalnie, spotykam się raczej z przychylnymi opiniami o Toshibie. Cóż takiego psuło się w tych Toshibach, jak reagował serwis, jaki był typ gwarancji? Czyżby aż tak były słabe?
Dużym firmom często sprzedaje się niekoniecznie dobrze wyposażone laptopy, szczególnie jeśli chodzi o jakość matrycy i grafikę (zresztą po co - do pracy np. w Excelu szybka grafika, czy matryca typu 'glare'). Inaczej też zachowuje się serwis w przypdku klientów korporacyjnych, a inaczej w przypadku klientów indywidualnych. Zresztą to w sumie loteria.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam
Adam

adamm@hi-fi.com.pl

Zakup laptopa 2006/10/22 23:42 #127275

w dwóch, które miałem padły hdd, w jednym zasilanie; szanowne koleżeństwo spotykało się z podobnym problemem. o serwisie nie mogę nic powiedzieć, jak to w korpo, przychodzisz i dostajesz "backup'a"...
z tego co pogaworzyłem z chłopakami z iti na fajce, to qrwowali strasznie na serwis. nie wiem niestety, czy była to wina toszyby, czy obsługującej nas firmy( niech żyje " ałtsorsing")
btw miałem przez łikend okazję popracować na vaio sony, drogie, ale klasa, gdybym brał dla siebie, to odżałowałbym tę parę groszy
pzdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nothing frightens me more than religion at my door

Zakup laptopa 2006/10/24 22:28 #127595

sibui napisał: btw miałem przez łikend okazję popracować na vaio sony, drogie, ale klasa, gdybym brał dla siebie, to odżałowałbym tę parę groszy
pzdr


Też miałem to Sony, ale ta cena... Za różnicę mam na paliwo na cały rok.

A może jakieś opinie na temat Asusa, MSI, Aristo.
Trochę mi spieszno - do końca przyszłego tygodnia muszę sie na coś zdecydować.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam
Adam

adamm@hi-fi.com.pl

Zakup laptopa 2006/10/24 23:22 #127624

Odradzam laptopa firmy Gericom - kolega miał i nie nacieszył się nim zbytnio - większość czasu cudo przeleżało w serwisie który traktował sprawę "nieco opieszale".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zakup laptopa 2006/10/24 23:35 #127628

John 1.5 V napisał: Odradzam laptopa firmy Gericom - kolega miał i nie nacieszył się nim zbytnio - większość czasu cudo przeleżało w serwisie który traktował sprawę "nieco opieszale".


Dzięki za info! Ale o tej 'firmie' już słyszalem, i rzeczywiście niczego pozytywnego. :wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam
Adam

adamm@hi-fi.com.pl

Zakup laptopa 2006/10/27 21:04 #128112

Witam :D
Wreszcie mam bezprzewodowy u siebie w toshibie :)
Jest jakiś kontakt ze światem.
Polecam Toshibe Satellite :) A-100 528

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kiedy przejdziesz jedną górę, zaraz pojawia się następna - trudno znaleźć płaskie błonia.

Zakup laptopa 2006/10/27 22:44 #128123

guruguru napisał: Polecam Toshibe Satellite :) A-100 528


Ale to chyba model, który ma 15-calową (bądź 15,4) matrycę?
Bardziej zależy mi na opinii o 17-kach :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam
Adam

adamm@hi-fi.com.pl
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator