HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Pc (Sound Blaster Audigy 2 zs) -> SPDIF -> Amplituner 2015/04/15 14:19 #424242

Cześć, po zakupie amplitunera HK AVR245 postanowiłem wykorzystać jego walory również poprzez źródło jakim jest KOMPUTER :) oczywiście dopełnieniem tego wypasu jest przekazanie dźwięku cyfrowo, w związku z czym uzupełniłem braki kupując kartę dźwiękową Sound Blaster Audigy zs. Miało być pięknie...napotkałem na kolejne schody. Po podłączeniu i skonfigurowaniu (o zgrozo!) dźwięk przekazywany z kompa jest tylko stereo (ikonki na wyświetlaczu amplitunera). Ale dźwięk wychodzi więc nie jest tak źle. W panelu od dźwięku (właściwości głośniczka w tray'u) znajdują się opcje testujące dekoder odnośnie jakie kodeki łyka. Po naciśnięciu "test" przy dts i dolby digital, amplituner przełącza się na tryb DD/DTS (wszystkie ikonki z głośnikami na wyświetlaczu ampli świecą) i puszcza testowy sygnał, działa!! po czym wraca do stereo...:( po pogmeraniu z w VLC playerem udało mi się go zmusić aby film z nagranym dźwiękiem 5.1 działał i rzeczywiście odpalam film, wzmacniacz przechodzi w tryb DD/DTS i mam przestrzenny dźwięk, (w tym czasie dźwięki windowsa nie działają, tak samo nie jestem w stanie wpływać na jego głośność) ale przestałem słyszeć filmy w których jest kodek ACC słyszę jedynie te z kodekiem AC3 :( i nie potrafię tego zmienić, ....po wyłączeniu VLC, sygnał wraca do stereo.




I tutaj pojawiają się pytania, jak sprawić aby odtwarzacz sam zarządzał kodekami, ktróre obsługuje amplituner? Czy istnieją filmy na You Tube z przestrzennym dźwiękiem? Gdzie się podział EAX panel, który pamiętam sprzed lat gdzie można było się bawić "przestrzennością" dźwięku?

Dzięki za pomoc

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator