HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Jaki zestaw do muzyki z kompa 2.1 karta + glosniki 2008/03/11 09:34 #228368

Nie znam wzmaka stereo z wejsciem cyfrowym

Jaki max budzet? Dalej 800 zl czy moze cos wiecej?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki zestaw do muzyki z kompa 2.1 karta + glosniki 2008/03/11 16:46 #228417

To wzmacniacze tez sa albo 5.1 albo stereo tak? Myslalem ze wzmacniacz ma rozne wyjscia i zaleznie od tego ktorego sie uzyje oraz ustawionego programu podpina sie 2kolumny albo 5 glosnikow:) Na allegro cos takiego znalazlem:

www.allegro.pl/item326628374_pio ... kazja.html

coprawda to jest amplituner ale jaka jest wlasciwie roznica miedzy takim czyms a "czystym" wzmacniaczem?

Co do ceny, na wzmacniacz powiedzmy do 400 -500zl, raczej 400:D Na kolumny do 600zl, a ile CD to juz nie mam bladego pojecia. Tyle ze to bedzie rozlozone wczasie tak jak juz pisalem:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki zestaw do muzyki z kompa 2.1 karta + glosniki 2008/03/12 21:00 #228662

  • nabuchonodozor
  • nabuchonodozor Avatar
  • Wylogowany
  • Wielki Mistrz Forum
  • Wielki Mistrz Forum
  • Posty: 11681

Tinuviel napisał: To wzmacniacze tez sa albo 5.1 albo stereo tak? Myslalem ze wzmacniacz ma rozne wyjscia i zaleznie od tego ktorego sie uzyje oraz ustawionego programu podpina sie 2kolumny albo 5 glosnikow:) Na allegro cos takiego znalazlem:

www.allegro.pl/item326628374_pio ... kazja.html

coprawda to jest amplituner ale jaka jest wlasciwie roznica miedzy takim czyms a "czystym" wzmacniaczem?

W odróżnieniu od wzmacniacza stereo, amplituner AV ma kilka końcówek mocy, dekodery dźwięku wielokanałowego, wejścia/wyjścia wizji, wejścia/wyjścia cyfrowe i posiada tuner radiowy. Amplituner stereo jest wzmacniaczem stereo z wbudowanym tunerem. Wzmacniacz AV nie posiada tunera. Czasem nie ma dekoderów i sekcji wizyjnej, a jest jedynie wzmacniaczem wielokanałowym.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    . . . . . : : : : : Y a m a h a
. . + . . A v a n c e . . + . . B .&. W : : : : : . . . . .

Jaki zestaw do muzyki z kompa 2.1 karta + glosniki 2008/03/12 21:14 #228666

nabuchonodozor przyswoilem;) Czyli na upartego taki AV by sie nadal chociaz wolalbym zwyklu wzmacniacz ktory przez swoja (w stosunku to AV bardziej ograniczona funkcjonalnosc) powinien byc tanszy i bardziej dla mnie odpowiedni chociaz z tego co widze wcale tak nie jest i ceny wzmacniaczy nie sa wcale niskie:) Warto kupic stary wzmacniacz? Juz nawet nie chodzi o kase ale lepiej w tej samej cenie nowy czy stary. Gdbam ze stary moze byc wyzszej klasy ale nie wiem jak to sie przeklada na nowe rozwiazania technologiczne. Wracajac do Aut:P Starszym Mercedesem pojedziesz wygodniej niz nowym fiatem w tej samej cenie ale juz stary komputer, nawet plyta dwuprocesorowa z serwera nie dorowna osiagami nowemu, nawet tanszemu sprzetowi. Nie wiem jak to sie ma do sprzetu audio.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki zestaw do muzyki z kompa 2.1 karta + glosniki 2008/03/12 21:40 #228678

  • nabuchonodozor
  • nabuchonodozor Avatar
  • Wylogowany
  • Wielki Mistrz Forum
  • Wielki Mistrz Forum
  • Posty: 11681
Jeżeli nie przewidujesz przez powiedzmy dwa lata użytkować sprzętu KD, to w tej cenie używany wzmacniacz stereo, za to lepszy. Co do postępu technologicznego we wzmacniaczach stereo - bez obaw - więcej dzieje się w sprzęcie KD. Tam ma się co starzeć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    . . . . . : : : : : Y a m a h a
. . + . . A v a n c e . . + . . B .&. W : : : : : . . . . .

Jaki zestaw do muzyki z kompa 2.1 karta + glosniki 2008/03/15 18:48 #229413

A jakies konkretne propozycje wzmacniacza i kolumn? Co to plyt CD i ich jakosc. Myslalem nad tym troche ale chyba jeszcze sie nie przekonalem... Przeciez to archaizm, rysuje sie, syfi, przestaje odtwarzac do tego miesci sie malo muzyki jak chce cos zmienic to musze wstawac grzebac w plytach itd, ciezka perspektywa. Juz wolalbym Plyty CD pozgrywac na komputer w Wavy i tego puszczac... chyba ze jest jakies inne wyjscie? Moze DVD audio? Ja generalnie jestem przeciwnikim wszelkiego rodzaju plyt jako nosnika danych:]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki zestaw do muzyki z kompa 2.1 karta + glosniki 2008/04/12 17:29 #237855

Jestem na etapie szukania karty, z tego co wyczytalem tansze SB xfi sa beznadziejne, drozsze juz ponoc ok... a co jezeli chodzi o taka karte?

allegro.pl/item345970690_profesj ... html#photo

Nie powali przypadkiem wiekszasc SB na lopatki?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator