HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Jaki zestaw do muzyki z kompa 2.1 karta + glosniki 2008/03/09 14:17 #227945

Witam

Problem taki jak w temacie. Mozecie coz doradzic? Generalnie chodzi mi o skompletowanie zestawu ktory pozwoli mi na sluchanie muzyki w dobrej jakosci z formatu mp3. Nie chodzi o gry czy filmy tylko dzwiek stereo. Moge wydac powiedzmy 600 - 800zl. Teraz nie wiem ile z tej kwoty wydac na karte a ile na glosniki i jakie, nie wiem czy oplaca sie np. miedzy karte a glosniki wpiac jeszcze jakis stary ale pozadny wzmacniacz Technicsa albo Yamahy czy wiecej z tym bedzie problemow niz zysku z i tak slabego materialu mp3. Na poczatku planowalem kupno glosnikow komputerowych dedykowanych do karty dzwiekowej ale nie wiem czy do sluchania muzyki to bedzie dobry pomysl. Mam jeszcze do dyspozycji DVD z ktorego tylko slucham muzyki, 5 satelit i subwoofer, raczej marnej jakosci wszystko (dostalem, firma Universum) oraz wieza philips fw c280 z dwoma glosnikami(kolumnami?) Jesli nie glosniki komputerowe to co? Kompletnie nie znam sie na kolumnach:/ Mozecie mi doradzic jak z tego co mam + dolozenie 600zl wykrzesac ladny czysty dzwiek?
Teraz wyglada to tak: komputer PC z wbudowana karta muzyczna-> kabel mini jack - 2 RCA-> DVD w systemie 5.1 -> kabel 2rca - 2rca -> wieza philips fw c280 Wobec powyzszego puszczajac muzyke z pcta lub z laptopa mam w sumie 7glosnikow do dyspozycji + Subwofer. Niestety pojawiaja sie pewne problem. DVD hmmm.. generalnie sie chyba nie nadaje i kiepsko sobie radzi z podzialem stereo na 5.1, trzeba na max. podniesc tylne glosniki zeby cos z nich wydobyc, wogole szumi strasznie:/ Wieza jest podpieta przez DVD, jakos lepsza ale tez pozostawia sporo do zyczenia. Chyba za duzo tego wszystkiego, jak puszcze glosniej muzyke to jest nawet ok ale cicho... szumi oj szumi:/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki zestaw do muzyki z kompa 2.1 karta + glosniki 2008/03/09 14:41 #227949

Generalnie chodzi mi o skompletowanie zestawu ktory pozwoli mi na sluchanie muzyki w dobrej jakosci z formatu mp3.


:D

...tylko dzwiek stereo...


:arrow:

:idea: po co więc głośniczki niby multichannel?

Ale do rzeczy :arrow: z takim budżetem nie "poszalejesz" , z tego o czym piszesz stereo też nie sklecisz wiec albo dofinansuj w miarę możliwości inwestycję albo jedyne w miarę rozsądne wyjście (zakładając te MP3 "wymagania" itd) to ten zestaw :


www.allegro.pl/item319088765_wie ... cena_.html

Nowe z gwarancją...no i to chyba wszystkie atuty :wink:

Przemyśl sprawę jeszcze raz. Może w ogóle szkoda wydawać teraz tych pieniędzy tylko coś oszczędzić i zacząć jeszcze raz z jakaś kwotą , która pozwoli ci na jakiś sensowny wybór.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki zestaw do muzyki z kompa 2.1 karta + glosniki 2008/03/09 14:54 #227958

Wiem ze z mp3 duzo wykrzesac sie nie da, ale akurat muzyke mam w tym formacie wiec nie poradze na to juz nic:)

Znalazlem na allegro takie cos:
www.allegro.pl/item325208946_kol ... wiek_.html
Gdyby do tego dolozyc wzmacniacz:
www.allegro.pl/item324213626_tec ... sa_aa.html

oraz karte dzwiekowa + Foobar to nie sprawdzil by sie taki zestaw?
Czy te glosniki od mojej wiezy sie nie nadaja za bardzo do niczego? Ta WIEŻA ONKYO hmm... nie wiem czy nie placilbym za CD/Radio/Pilot ktorego nie potrzebuje:]

Dzieki za zaintersowanie. Sprawa niestety wyglada tak jak sie tego obawiaelm. Na forum komputerowym polecaja male glosniczki za 200zl piszac ze jakosc super hiper HiEnd, tu natomiast bez 4000zl na start to pewnie nie mam o co pytac, nie da sie jakos zbalansowac tego:-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki zestaw do muzyki z kompa 2.1 karta + glosniki 2008/03/09 15:01 #227964

Faktycznie tego czego sluchasz nie ma na cd? Tylko mp3?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki zestaw do muzyki z kompa 2.1 karta + glosniki 2008/03/09 15:08 #227966

Raczej ciezko dostac np. stare albumy Pink Floydow, kilka plyt mam. Owszem mozna przez inernet kupic/znalezc, nawet box z cala dyskografia, kiedys skladalem na to kase ale na studiach ciezko na taki luksus odlozyc:]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki zestaw do muzyki z kompa 2.1 karta + glosniki 2008/03/09 15:28 #227970

Flojd z empeczy? Kiepsko. Myslalem, ze sluchasz jakis wynalazkow, ktore wychodza po kilkaset sztuk na swiat i ciezko dostac a jesli juz to cena jest zaporowa. Zainwestuj w cd, a muzyka odwdzieczy Ci sie, zobaczysz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki zestaw do muzyki z kompa 2.1 karta + glosniki 2008/03/09 15:30 #227971

A tu troche plyt flojdów
www.allegro.pl/search.php?string ... ry=175&p=1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki zestaw do muzyki z kompa 2.1 karta + glosniki 2008/03/09 16:54 #227975

W tej cenie jedynym rozwiązaniem wydają się być słuchawki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki zestaw do muzyki z kompa 2.1 karta + glosniki 2008/03/10 02:38 #228108

Hmm... no to szkoda. Dziwna to tematyka w ktorej bez worka kasy nic nie da sie zrobic... jak potrzebowalem uzadzenia do nawigacji/telefonu/przegladarki neta do WiFi to nikt mi nie radzil odrazu subNotbooka za 8000zl z modulem GSM i sluchawka... dalo rade kupic palmphona za 800, jak szukalem odtwarzacza mp3 z naciskiem na jakosc a nie 40Gb dysku to tez udalo sie kupic stary bo stary, 500mb tylko ale iriver z serii IFP ktory przewyzsza jakoscia kazdego iPoda. Z tym ze na tym forum chyba wszystko co nie jest wavem jest z gory skreslone;) Odnosze wrazenie ze do jednego worka wrzuca sie zarowno kazdy sprzet NONAME co i wszelkie Creative, logitech itp. itd. Tak czy siak dzieki za opinie i pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki zestaw do muzyki z kompa 2.1 karta + glosniki 2008/03/10 02:45 #228109

Widzisz...
Trafiłes na forum, gdzie ludziki sie trochę znają na rzeczy.
To tak, jakby Ci ktoś powiedział na forum moto, że Toyota jest cienka. Co lepsze: forum, czy Toyota? Pojeździsz Toyotą, pogadasz, się dowiesz.
Kwestia doświadczenia. Jakby co, wrócisz tu za pięć lat.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

z Konopi, jak ten głupek, co się wyrwał

Jaki zestaw do muzyki z kompa 2.1 karta + glosniki 2008/03/10 08:20 #228118

Nie watpie ze sie znacie - to napewno. Chodzi mi o to ze majac te marne 600 - 800zl + jakis tam juz sprzet mozna przy odrobinie dobrej woli wykrzesac lepsza jakosc dzwieku. Chociazby zainstalowanie foobara zamiast innych odtwarzaczy polepszylo jakosc - koszt 0zl, wymiana kabla z kompa do wiezy - koszt 20zl. To wcale nie fortuna a efekt jest, czyli mozna:] Nie znam na sprzecie ale skoro mozna kupic dzis w miare tanio stary wzmacniacz Technicsa czy Yamahy ktore (tak mi sie utarlo) chyba wtedy robily dobry sprzet to dlaczego nie? Czy naprawde jest taka przepasc technologiczna miedzy dzisiejszymi rozwiazaniami a tymi z przed 5-10lat.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki zestaw do muzyki z kompa 2.1 karta + glosniki 2008/03/10 09:39 #228127

Tinuviel napisał: Nie watpie ze sie znacie - to napewno. Chodzi mi o to ze majac te marne 600 - 800zl + jakis tam juz sprzet mozna przy odrobinie dobrej woli wykrzesac lepsza jakosc dzwieku. Chociazby zainstalowanie foobara zamiast innych odtwarzaczy polepszylo jakosc - koszt 0zl, wymiana kabla z kompa do wiezy - koszt 20zl. To wcale nie fortuna a efekt jest, czyli mozna:] Nie znam na sprzecie ale skoro mozna kupic dzis w miare tanio stary wzmacniacz Technicsa czy Yamahy ktore (tak mi sie utarlo) chyba wtedy robily dobry sprzet to dlaczego nie? Czy naprawde jest taka przepasc technologiczna miedzy dzisiejszymi rozwiazaniami a tymi z przed 5-10lat.


No to jesli slyszysz roznice miedzy winampem a foobarem tym bardziej powinienes zainwestowac w cd. Poczekaj troche, odloz wiecej kasy. Zobaczysz, ze taka inwestycja sie oplaci

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki zestaw do muzyki z kompa 2.1 karta + glosniki 2008/03/10 20:35 #228228

Dobra, zrobmy to tak.

Poki co nie mam ani dobrego sprzetu ani dobrego materialu (w sensie plyt). Uzbieranie kasy na pierwsze i zgromadzenie plyt troooooche potrwa wobec tego doraznie kupie pozadna karte dzwiekowa i postaram sie sklecic cos z tych kolumn (glosnikow?) Philipsa ktore mam. Teraz prosze napiszcie Mi ile kasy (zalezy mi na jakosci ale w granicach zdrowego rozsadku, nie jestem audiofilem, chyba preferowalbym cos starszego uzywanego, ale dobrej klasy) i na jaki sprzet powinienem nazbierac.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki zestaw do muzyki z kompa 2.1 karta + glosniki 2008/03/10 22:10 #228267

Ale mowimy o zestawie wzmak, cd kolumny?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki zestaw do muzyki z kompa 2.1 karta + glosniki 2008/03/10 23:19 #228311

Widze to tak:

CD ->
oraz
Komp -> Wzmacniacz -> Kolumny stereo

Nie planuje systemu do DVD jak narazie:) Czy uzycie kabla optycznego cyfrowego miedzy karta dzwiekowa a wzmacniaczem dla eliminacji zaklucen ma sens czy nie ma co sie silic dla mp3?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator