HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

W stereo DVD czy CD? 2004/09/12 13:02 #245

Chcę kupić odtwarzacz cd.W tej chwili słucham muzyki na dvd Yamaha 540+ampl.640+JBL E 30.Czy zauważe róznice dzwięku?Pożyczyłem niedawno cd Pioneera model z przed ok.3 lat i Yamaha zagrala lepiej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

W stereo DVD czy CD? 2004/09/13 19:50 #248

mogło się zdarzyć że dvd yamachy zagrał lepiej od cd pioniera pewnie
pd-207 który ja mam bo pionier nie jest audiofilską firmą a yamacha
robi o niebo lepszy sprzęt,ale jak byś porównał dvd yamachy np: z
cd rotel rcd 02 .rotel po prostu yamache by rozniósł. czytam hi -fi i m
i zawsze podkreśla się tam że do sterea dwa kanały czyli np dwukanałowy wzmacniacz i odtwarzacz kompaktowy a do kina wielokanłowiec i dvd.

porównanie sprzętu
stereo a audio video w odsłuchu stereo delikatnie mówiąc nie wyjdzie na dobre systemowi audio video.

pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

W stereo DVD czy CD? 2004/09/20 22:13 #302

Pozwolę sobie wtrącić coś od siebie: posiadam podobny zestaw "kinowy" (Yamaha RX-V630 + DVD-S530 + B&W Seria 30X) NIe jestem więc typowym audiofilem - ale akurat to co potrafi amplituner Yamahy jest dla mnie wystarczające. Niedawno mój system został uzupełniony odtwarzaczem Sony SCD-940XB, któremu po niewielkim remoncie przywróciłem sprawność mechaniczną. Generalnie - ten klocek miał być tylko ciekawostką, uzupełnieniem systemu o możliwość odczytu SACD.... jakież było moje zdziwienie gdy odtworzyłem na nim zwykłą płytę CD ("Nothing Like The Sun" Stinga).... śmiem twierdzić że zaczynam odkrywać moją płytotekę na nowo :)
W zeszły "łykend" podczas porządków w garażu natknąlem się na "zabytkowy" wzmacniacz Aura VA50, odpaliłem go w duecie z Sony i Bowersami i ..... już wiem że kino- będzie do kina, a do Aury i Sony'ego zafunduję sobie jakieś fajne monitory (JBL albo B&W serii 60x).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator