HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Wymarzony sprzęt do pokoju 15 m2 2004/12/30 14:24 #9028

[quote=l polecac te siermieznie wygladajace nadowe pudelka to juz chyba przesada...[/quote]

No to oceniaj dalej po wyglądzie stary, oceniaj. Ja tak kiedyś oceniłem pewną panią, ciągle sobie teraz w brodę pluję.

A tak na marginesie panowie rzucający kamieniami w Kornika, który z was i w jakiej konfiguracji słuchał Nadów, 372/272 ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

...i oto przychodzi dwóch gnojów, jak dwóch heroldów czegoś innego, żeby odsłonić gips, pierze i łajno którymi wypchane są autorytety, mega rzeźby i potęgi, idee i rozkazy, prawdy dogmatyczne i objawione...

Wymarzony sprzęt do pokoju 15 m2 2004/12/30 14:40 #9031

posłuchaj Audiophysic Virgo I lub II oraz dobrą lampę np. BAT do tego dobre zródło - może byc CEC 5100 lub 51,
interkonekt Tara Air 1 oraz głośnikowe np. jakiś wysoki model tary lub fadela albo od biedy Albedo monolith.
Dobry kabel zasilający zarówno do CD jak i wzmacniacza (to działa). Oraz dobrą listwę seciową. Kondycjoner nie zawsze wychodzi na dobre.
A pozostałe pieniądze poświęć na dostosowanie pokoju (panele akustyczne, dywan wygoda kanapa itd)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Audio Physic Avanti I, Electrocompaniet EMC1UP, BAT VK3i, BAT VK-500, MBL 8004, TaraLabs Air I,

Wymarzony sprzęt do pokoju 15 m2 2004/12/30 14:43 #9032

Zollery Immagination idealnie mogą się nadawać do takiego pomieszczenia. Jeśli monitory to warto by spojrzeć na Kustagona - monitor SWAR na ceramicznych Accutonach może być trafnym wyborem.
Wzmacniacz - do małego pomieszczenia w zupełności wystarczy kilkanascie wat z lampy - tu wybór jest duży - ja proponuje skierować się na triode - może jakaś rodzima firma ? Delta Studio czy Ancient Audio.
CD-eka najlepiej wybrać na końcu - wspomniany LINN napewno będzie znakomity.
Kable - na to zawsze jest czas zeby odpowiednio dopasować - na początek można kupic cos taniego i uniwersalnego żeby nie pogrążyć dużej gotówki w jakimś przypadkowym wyborze.
Przy takim budżecie nie można pominąć zakupu chociaż kilku profesjonalnych usrtojów akustycznych - naprawde działa i co najważniejsze, zanim się przystąpi do odsłuchów w domu należy dokonać chociaż podstawowej aranżacji akustycznej żeby móc właściwie ocenić dźwięk.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wymarzony sprzęt do pokoju 15 m2 2004/12/30 15:57 #9037

>>Ironista

Wydajac 10 czy 20kzl na wzmacniacz chcialbym aby oprocz znakomitego dzwieku cieszyl moje oko nienaganna prezencja godna iscie luksusowego towaru. O gustach sie nie dyskutuje, ale przyznasz chyba, ze nad elegancja nie grzeszy...

pzdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wymarzony sprzęt do pokoju 15 m2 2004/12/30 16:13 #9038

enzo napisał: >>Ironista

Wydajac 10 czy 20kzl na wzmacniacz chcialbym aby oprocz znakomitego dzwieku cieszyl moje oko nienaganna prezencja godna iscie luksusowego towaru. O gustach sie nie dyskutuje, ale przyznasz chyba, ze nad elegancja nie grzeszy...

pzdr.


Tak, wzamk za 10 kzł niech cieszy, ale Nady to budżetówka, więc nie muszą cieszyć choć mogłyby. Ale wciąż nie usłyszałem od Was odpowiedzi na pytanie-kto słuchał tej konfiguracji- integra+końcówka. Bo na podstawie wyglądu i ceny nigdy bym się o klocku nie wypowiedział. Ponad to, w tej zabawie zdarzają się tak dobierane systemy, że na pierwszy rzut oka i ucha może tylko ogarnąć człowieka śmiech, a po załączeniu płyną niebiańskie dźwięki. Więc zwolnijcie z tą krytyką Nada, bo jak by go postawić przy droższych piecach i zrobić ślepy test, to co niektórzy zwolennicy zestawień ściśle hi-endowych mogliby się po wskazaniach wstydu najeść.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

...i oto przychodzi dwóch gnojów, jak dwóch heroldów czegoś innego, żeby odsłonić gips, pierze i łajno którymi wypchane są autorytety, mega rzeźby i potęgi, idee i rozkazy, prawdy dogmatyczne i objawione...

Wymarzony sprzęt do pokoju 15 m2 2004/12/30 17:03 #9047

Ironista napisał: Więc zwolnijcie z tą krytyką Nada, bo jak by go postawić przy droższych piecach i zrobić ślepy test, to co niektórzy zwolennicy zestawień ściśle hi-endowych mogliby się po wskazaniach wstydu najeść.

Otóż to;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tomasz Karasiński

Wymarzony sprzęt do pokoju 15 m2 2004/12/30 20:54 #9061

>Kornik ojoj, chiba jeszcze sporo czasu musi uplynac zanim nieco realniejsze poglady zaczniesz glosic... no chyba ze gdy wspominasz cos za 10kzl, to wspominasz te nieudane, kiepsko grajace kloce. a sa rozne. tak jak sa rozne za 3-4kzl, i tutaj akurat NAd nalezy do jednego z lepszych

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Once upon a time there was a sausage called Baldrick. And it lived happily ever after.

Wymarzony sprzęt do pokoju 15 m2 2004/12/30 22:56 #9067

Ojojoj, dlatego mówię, żeby nie stawiać ścian co kilka tysięcy zł. Wiadomo, ze znajdą się takie klocki, że ten za dziesięć tysięcy zagra tak, jak ten za trzy. Bo ten pierwszy będzie w swojej cenie słaby, a drugi bardzo dobry. No, ale widzę, że trudno jest Cię przekonać, że nie trzeba tak kurczowo trzymać się cen i wyciągać średnich (np. "grają jak kolumny za 8000 zł"). Ja poszedłem tu na lekkie ustępstwo tłumacząc swój typ Nadów C372/C272, ale tak naprawdę nie lubię operować w tych kategoriach. Mogę powiedzieć na przykład "te kolumny grają/wyglądają tak, jakby kosztowały dużo więcej", albo w drugą stronę "wzmacniacz XYZ gra zdecydowanie gorzej, niż wskazywałaby na to jego cena. Za te pieniądze można kupić lepszy wzmacniacz". No, ale jeśli nadal chcesz wszystko wkładać do innych worków i uważasz, że wzmacniacz za, dajmy na to, 5000 zł nie ma prawa dobrze zagrać z kolumnami za 15000 zł, Twoja sprawa. Z moimi poglądami nie musisz się zgadzać.

A wracając do NADów, ja również chętnie poznałbym odpowiedź na pytanie, kto oprócz mnie ich słuchał. Już pomijając to, w jakim systemie, pomieszczeniu itd. Pozdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tomasz Karasiński

Wymarzony sprzęt do pokoju 15 m2 2004/12/30 23:16 #9069

Drogi KorNiku,
absolutni nic do ciebie nie mam, sympatyczny jesteś gość, fajnie sie z tobą rozmawia (PS. szkoda że tak rzadko zaglądasz na czat do lukara).

Protestujęnatomiast przeciw dość skrajnemu podejściu jakie zaproponowałeś, jako jedne z możliwych. Chodzi mi o podejście typu - b. podobaja mi sie kolumny X wydam na nie 35kzł, bo akurat tyle kosztują, 6kzł na elektornikę NAD`a wymienioną wczśńiej - zostaje z 50kzł, 9kzł. Za te 9kzł musi jeszcze człowiek kupić CD, 2 interkonekty (bo jak rozumiem czymś musi podłączyć końcówkę mocy do integry), przewody kolumnowe, i fajnie by było jak by mół jeszcze sobie pozwolić na przyzwoite sieciówki, potrzebuje 3szt. Jak teraz te 9k podzielić? na Linna o, ok tóm była wcześńiej mowa , czy ceca nie starczy. za 6k może nabyć nowego Arcma 192 albo srebrnego NAD`a S500, o nawet będzie pasował do systemu. Zostaje 3kzl na kable. JAk dzielimy? po 500złna interkonekty, 1kzl na kolumnowe i po 300zł sieciówki?
JAk to teraz zagra? Myślę, że sonus, będzie miał świadomość, że ma świetne kolumny, i tego musi się trzymać ;).

Proszę nie interpretwoać podanych w mojej wcześniejszej wypowiedzi kwot jako wiary w pieniądz, tzn jak kosztuje 20kzł musi być najlepsze. Chodziło o punkt odniesienia. Jeśłi móię o wzmacnaiczu z przedziłu 15-25k to interesuują się sprzętem wieci, co jest do nabycia za te pieniążki i jak gra. Za 20kzł można nabyćcośco gra g...nianie i cośco gra kapitalnie, podobnie za 4kzł. Porównajecie teraz swoje własne typy najlepszego sprzetu jaki słyszeliście za 4k i najlepszego znanego wam za 20kg. Dyskusja typu NAD za 6k to super sprzę a jakieśg za 20k wypada gorzej mija sie z celem.

Sonus nie wspominal że chce NA RAZIE wydać 50k, a za chwilę jak odłoży , WYMIENIĆ coś na lepsze urządzenie. Ja to pytanie zrozumiałem, żę ma kwotę X i che zbudować sysytem, który ma grać możliwie najlepiej. Założyłem w kontekście , ze również przez długie lata.
Skoro tak, to dobierał bym sprzęt z wmiarę zbliżonych przedziałów klasowych, tak to nazwijmy. Kierowałbym sie natomiast taką zasadą, że starałbym sie dobrać możliwie dobry wzmacniacz nawet kosztem tego że będzie to najdroższy element systemu. Wydaje mi się, że pozwoli to uzyskać lepsze brzmienie z całego systmu, niż gdyby postawić na świetne kolumny ale dobrać do nich wzmacniacz , który wyciśńie z nich może 50%. Pod warunkeim że takie urządznenie znajdzie. Starałbym sie także by mimo wszystko źródlo nie odstawało nadmiernie od pozostałych elementów. NA koniec też trzeba pamiętać, że kupowanie budżetowego okablowania do takiego systemu, to minej więcej jak picie piwa z buteli przez smoczek z mała dziurką. Można prawda? tylko człowieka może w międzyczasie szlag trafić, osmakowaniu nawet nie wspomnę.

Myśłęwięc że sonusowi chozi przedewszytkim o to by mu wskazać możliwe najlepsze zestawienia/klocki, które generują dźwięk uzasadniający wydanie takiej kwoty.

Mahler wsponiał o kolumnach Zoller, a ja pozwolę sobie wspomnieć o kolumnach Krakowskiego S&L Pretorian, cena chyha ok 12kzł, (tylko teraz zapomnialem jakiej wielkości było to pomieszczenie, ponieważtu potrzeba tak z 25m kw) a o elektornikę odpowiednią do nich proszę dopytac Martina lub Mahlera, w 50k powinno sie zmieścić.

pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wymarzony sprzęt do pokoju 15 m2 2004/12/30 23:23 #9070

eee,Kornik, ja tak nie twierdz, nie dopowiadaj. wzmak za 5kzl spokojnie moze zagrac, moze i niezle za kolumnami za15kzl. ale z takimi kolumnami lepiej zagra wzmak za 20kzl :). asm zreszta wolalbym miec wzmak za kilkanascie, a kolumny ponizej dychy, pewnie bedzie lepiej niz z tym wzmaczkiem za 5kzl. jak wspomnialem, sa lepsze i gorsze rozwiazania...
reszte podtrzymuje i sie zgadzam, ze sa klocki ktore graja jak inne drozsze i vice versa, ceny tylko do pewnego stopnia pomagaja w klasyfikacji urzadzen, czasem to zalezy kto jest akurat dystrubutorem chociazby :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Once upon a time there was a sausage called Baldrick. And it lived happily ever after.

Wymarzony sprzęt do pokoju 15 m2 2004/12/30 23:33 #9071

i tutaj absolutnie zgodzam sie z pitdogiem. W kombinacji dobry wzmak za 5k i dobre koluny za 15k vs dobre kolumny za 5k i dobry wzmak za 15k - ta druga para zdecydowanie wygrywa.
ALe jeśli ktoś ma odwrotne doświadczenia to proszę o podzielenie się wiedzą, chętnie skorzystam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wymarzony sprzęt do pokoju 15 m2 2004/12/30 23:54 #9073

Tutaj się z Wami zgadzam. Widzę, że zaczynamy się rozumieć;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tomasz Karasiński

Wymarzony sprzęt do pokoju 15 m2 2004/12/31 09:15 #9080

Ironista napisał: Więc zwolnijcie z tą krytyką Nada, bo jak by go postawić przy droższych piecach i zrobić ślepy test, to co niektórzy zwolennicy zestawień ściśle hi-endowych mogliby się po wskazaniach wstydu najeść.


brawo !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator