HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Klopoty z odsluchem 2004/12/11 10:41 #8049

Witam!
Z gory przepraszam, ale nie mam polskich znakow.
Mam klopoty z brakiem basu. Moj zestaw to: CD-Rotel RCD 991AE, Gryphon Callisto 2100, kolumny Phonar 30s. Wszystko polaczone kablami firmy Monitor Black&White 1202 kolumny tez.Pokuj okolo 26mq, wytlumiony ale dosc trudny( jest dosc waski ok.4m ).W miejcu odluchu, gdzie jest slyszalna najlepiej panorama dzwiekowa,znikaja basy. W pasmie basu ok.50Hz(testuje przy pomocy plyty testowej z nr 11/03),basy prawie zanikaja. Prosze o rady w kwestii ustawienia kolumn, ewntulnie nosze sie tez z zamiarem wymiany kolumn- pytanie na jakie?
Swiatecznie pozdrawiam.
jantu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rzuca mnie sie na uszy......

Klopoty z odsluchem 2004/12/23 19:04 #8637

Przy tak szacownym sprzęcie to dość dziwne zjawisko (oprócz kabelków mam osłuchane te wszystkie elementy a w szczególności Phonary 30s),a jak z pozostałymi częstotliwościami, czy tylko jest dziura przy 50 Hz a jak niżej? Proponuję przestwiać kolumny, podsunąć w stronę słuchacza jakieś 10 - 30 cm, oraz wykonac przesunięcia porzeczne, odgiąć na zewnątrz o kilka stopni, jeśli nie będzie różnicy można wyrokować, że kolumny mają feler, może to być przeciwna faza na basach - choć to znikome prawdopodobieństwo.
Może przetestować za pomocą tej samej płyty testowej te głośniki w innym pokoju lub u kolegi audiofila. Powinno dać odpowiedź co do samych kolumn.
Jest dobry czas na taką zabawę. Pozdrawiam tudzież świątecznie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Klopoty z odsluchem 2004/12/29 17:55 #8973

Witam A.S.
Dzieki za rade. Niskie czestotliwosci sa moim zdaniem dobre. 31Hz do 50 i powyzej sa tez slyszalne. Jezdzilem z kolumnami po pokoju i nic.Mam wrazenie,ze membrana wibruje przy 50Hz ale nie wydaje dzwieku.
Czy to prawda,ze 30s maja wewnetrzny subwoofer?
Noworoczne pozdrowiena

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rzuca mnie sie na uszy......

Klopoty z odsluchem 2004/12/29 19:17 #8981

Podobne zjawisko, tylko w innym przedziale częstotliwości występuje w dwóch moich zestawach. W monitor audio studio 2 "dziura" jest przy 16 khz (14 i 18 słuchać) w usherach dziurę choć nie tak jednoznaczną mam przy 12 lub 12,5Khz (nie pamietam jak na płycie jst skalowane) wyżej i niżej jest OK. Być może jest to zjawisko naturalne, że sprzęt pewnej klasy ma takie mankamnety (a moze to nie mankamenty tylko tak musi byc) i nie warto z tego robic problemu, tym bardziej, że nie specjalnie a moze w ogóle, nie przeszkadza mi to słuchaniu muzyki (może nie wyrobione ucho?). Na koniec ja chciałbym zadać jedno pytanie (troche sie wstydzę). Nie wiem czy słysze czy nie słysze 20khz. Na jednych i drugich głośnikach dzięk powiedzmy od 10 khz staje sie coraz bardziej "świdrujący" "przeszywający" a przy 20 khz buczy a membrana niskośredniotonowa (przy małej głośności oczywiście) łopoce jak chorągiew na wietrze. Wydawałoby sie że jak słyszę (mało prawdpodobne ze wzgledu na wiek) to powinno mnie przeszyć na wylot, a tym czasem buczy jak u kolegi przy 50 hz.

Pozdrawiam
Pawel

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Klopoty z odsluchem 2004/12/30 09:13 #9018

Witam
Panie Pawle,uspokoil mnie Pan troche. W moim pokoju jest pomimo to o wiele za malo basu i tutaj wlasnie upatrywalem przyczyny.
Gratuluje bardzo dobrego sluchu, u mnie sie konczy na 10kHz.
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rzuca mnie sie na uszy......

Klopoty z odsluchem 2005/01/01 06:55 #9114

Oczywistym jest, że częstotliwość sieci jest identyczna i sygnał w torze sygnałowym - może być - w przeciw fazie z siecią, stąd jest możliwe stłumienie tej czestotliwości, ale tu tak mi się wydaje musiałby być słyszalny przydźwięk kiedy nie jest podany żaden sygnał na wzmacniacz. A przydźwięk to kiepskie ekranowanie. Winnym może być elektronika. Może by tak odwrócić w gniazdku zasilającym wtyczki wzmacniacza albo cd-eka? Kwestia próby. A jak słuchanie tego samplera u kolegi audiofila, czy jest to samo zjawisko?
Domniemywam, że z głosnikami jest wszystko w porządku. Wewnętrznych ukrytych membran o ile wiem tam nie ma. Chcę powiedzieć, że głośników tych słuchałem u znajomego. Współpracowały z NADem jako wzmacniaczem, a sygnal podawany był z gramofonu technics przez wzmacniacz gramofonowy NAD-a. Naprawdę to był piękny spektakl dźwiekowy. Piękne zrównoważenie, bas można powiedzieć wybitny, spręzysty, swobodny i szybki a przedewszystkim pełny. Np Dark Side... PF to najnowsze wydanie przerosło moje najśmielsze oczekiwania.
Wielkość pokoju ok 30 m kwadratowych i dość wysoki ok.3,5 m.
Jeśli masz taką możliwość, pożczyć lepszego NAD-a w sklepie albo od kolegi, jeżeli taki występuje w szeregach znajomych, to problem się wyjaśni. Pozdrawiam szampańsko i noworocznie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator