HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

potrzebuję fachowej informacji 2004/12/09 01:04 #7911

Moje pytanie brzmi: co sie stanie jesli do wzmacniacza 2x80W (4ohm) / 2x55W (8ohm) podłącze kolumny 2x60 (8 Ohm) i 2x30 (6 Ohm). wzmacniacz ma impedencje obciążenia A i/lub B 4 - 16 ohm. ???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"im wiecej wiem, tym mniej wiem"

potrzebuję fachowej informacji 2004/12/09 08:07 #7912

NIc

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głuche ucho

potrzebuję fachowej informacji 2004/12/09 09:53 #7916

tzn. będie grało:) , ale jeśli chodzi o fajerwerki, płonące wzmacniacze,cewki głośnikowe odbijające się od ścian to nie tędy droga:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głuche ucho

potrzebuję fachowej informacji 2004/12/09 10:32 #7926

Przypuszczalnie będzie tak jak napisał Qbol.
Ale nie musi tak byc. Przypuszczam że chcesz te zestawy głośnikowe podłączac do niezależnych wyjśc (grupa A i B) a nie jednocześnie pod daną grupe.
I kolejny warunek w zasadzie mówi o tym samym , czy jednoczesne załączenie grupy A i B jest możliwe, jeżeli tak to impedancja zestawu spada poniżej minimum dopuszczalnego dla wzmacniacza i to może być groźne.
Nietóre wzmacniacze umożliwiały jednoczesne załączenie grup A i B ale kolumny były dla tego wariantu łączone szeregowo , co oznacza całkowicie bezpieczne obciążenie , ale kompromis jakościowy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

potrzebuję fachowej informacji 2004/12/09 10:42 #7928

Ja bym się bardzie zajoł kwestią tego że 2x30w 6Ohm będą grały głośniej niż 2x60 8Ohm. Co do impedancji to raczej nie rozkręcał bym tego na max.
Wtedy wszysto powinno być wpożądku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głuche ucho

potrzebuję fachowej informacji 2004/12/09 11:24 #7932

Witam, to jest tak że 2 kolumny mają być pod A ,a dwie pod B. może podam co to jest, a chodzi o Wzmacniacz Technics SU-V 700 Mk3 do którego chcę podłaczyć Yamaha ns 10 i kolumny grundiga od wieży. Może ktoś wie co z tym łączeniem impedencji w tym modelu? prosze się nie smiać. w końcu każdy orze jak może.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"im wiecej wiem, tym mniej wiem"

potrzebuję fachowej informacji 2004/12/09 11:35 #7934

  • NowY :-)
  • NowY :-) Avatar
  • Gość
  • Gość
Cześć.
Ja Ci powiem, że mam też wzmacniacz technicsa i wiem, że możesz śmiało podłączać te kolumny nawet gdyby miały grac jako a+b.
Mój to stara sztuka z początku lat 90-tych (91). Ja robiłem z nim już różne rzeczy. Nim zaczęłem myśleć o sprzęcie w kategoriach audio, to różnie bywało.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

potrzebuję fachowej informacji 2004/12/10 15:49 #8011

A jaki jest żądany efekt? Ma to nagłaśniać dwa pokoje, czy jak? Czy to taki domorobowy wielokanałowiec ma byc?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator