HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Zestaw stereo - jaki streamer 2022/05/12 13:12 #451378

Witajcie.
Na forum jestem już od jakiegoś czasu ale głównie czytam. Obecnie potrzebuję pomocy przy wyborze streamera do mojego zestawu.
Chciałbym aby działał po WiFi 2,4GHz lub 5GHz do obsługi np. Tidal. Co możecie polecić sprawdzonego w cenie do 800zł?

P.B

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw stereo - jaki streamer 2022/05/13 17:16 #451381

Witam. Chwalę sobie rapsberry z volumio.Zwlaszcza dzisiaj, po dużej ilości poprawek, wszystko działa idealnie. A tak w skrócie, bo wszystkie informacje masz w necie. Kupić trzeba mini komputerek Raspberry i zainstalować system operacyjny, są specjalne odmiany systemu do audio. Polecam Volumio bo zaczął działać bezproblemowo. Spotify, tidal itd jest. Do tego kupujesz nakładkę na Raspberry zależnie jakie wyjście jest pożądane, nie jest drogo a topowo:) temat warty za zainteresowania. Pzdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw stereo - jaki streamer 2022/05/14 14:26 #451383

Ja osobiście po przygodach ze streamerem Yamaha oraz Chromecast music, korzystam z bardzo prostego i nie kosztownego rozwiązania, pod warunkiem posiadania optyka we wzmacniaczu z dobrym DAC rzecz jasna. W moim przypadku to Denon pma 600ne, do którego dostarcza cyfrowy sygnał Chromecast TV przepuszczony przez TV. W przeciwieństwie do na przykład Yamahy mam całkowita dowolność wyboru serwisu muzycznego bez narzuconego przez Yamahę układu ścieżek, katalogów itp. Plus osiągam całkiem satysfakcjonującą jakość bitów 24/96 na Quobuz na przykład. Obecnie mam Tidal hi-fi. Porównywałem brzmienie streamera Yamahy z powyższym zestawieniem, więc można założyć, że jest lepiej, aczkolwiek głównie chodzi o funkcjonalność i budżet. Tyle tylko że za każdym razem trzeba odpalić TV, ale z drugiej strony to co w telefonie mamy na dużym ekranie, a w kwestii samego interfejsu na TV przy streamowaniu to Quobuz jest absolutnie numer jeden.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw stereo - jaki streamer 2022/05/14 15:09 #451384

To dlaczego nie wyjść z tv optykiem na wzmak?
Myślałem że chodzi o eliminacje tv. Miałem kiedyś puszczony sygnał z tv na daca ale tylko dlatego bo miałem dobre wyjście i android tv ktory zalatwial sprawę z serwisami stumieniujacymi + trochę muzyki na hdd.W porównaniu do rapsberry... Zależy jakie kolumny były podłączone raz różnica była kolosalna raz mała na plus Maliny. Tv musi mieć dobre wyjście. Byłem świadkiem degradacji dźwięku przez wyjście TV u brata. Była katastrofa. Pzdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw stereo - jaki streamer 2022/05/14 15:24 #451385

Yamaha WXAD10, nie wiem czy znajdziesz coś lepszego do 1000 zł. Masz tam wszystko, plus dobry dźwięk po analogu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw stereo - jaki streamer 2022/05/16 09:11 #451388

Dziękuję wszystkim za pomoc.
A co sądzicie o np. ieast m30 PRO. Został on mi polecony przez sklep ale nie miałem z tą firmą nigdy do czynienia. Wiem, że mogę kupić i oddać ale chciałbym uniknąć takiej sytuacji. To nie w moim guście.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw stereo - jaki streamer 2022/05/16 18:10 #451389

Moze mało chetnych na kupno:)
Nie znam i pierwszy słyszę marke.
Nie wyglada zle na papierze... mieszane recenzje. Twoja kasa:) Najwyżej odeslesz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw stereo - jaki streamer 2022/05/16 18:14 #451390

iii... nie trzeba dlugo szukac. Piersza lepsza opinia.
Pro: Streaming box z połączeniem LAN i jakością wykonania
Minusy: Tylko 44,1 kHz na wyjściu optycznym, rozpoznaje tylko MP3 w pamięci USB
Byłem szczęśliwy, że znalazłem małe urządzenie do przesyłania strumieniowego z połączeniem LAN. Ponadto powinien również obsługiwać wysoką rozdzielczość do 24/192 i być kompatybilny z DLNA. Box powinien przesyłać pliki z Twonkyserver do aktywnych głośników w łazience, zwłaszcza w mojej domowej sieci, w której wiele odtwarzaczy sieciowych już wykonuje swoją pracę. Test na solidnym odbiorniku Sony podłączonym przez Toslink następnie potwierdził, że pudełko przełamuje sygnał wysokiej rozdzielczości do 44,1 kHz. Pliki Flac na podłączonej pamięci USB były ignorowane i wyświetlane były tylko pliki mp3. Po podłączeniu do sieci WLAN w łazience sterowanie za pomocą dwóch uniwersalnych aplikacji do sterowania strumieniowego „BubbleUPnP” lub „Audionet aMM” działało gorzej niż dobrze. Wiedząc, że inne odbiorniki strumieniowe nie mają tych problemów, zdecydowałem się zwrócić pudełko. Nie miałem żadnych problemów z Saturnem.



Jak dla mnie dyskfalifikacja

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw stereo - jaki streamer 2022/05/16 23:16 #451391

Albo wiesz co?
Dołóż sobie, poczekaj i kupisz naprawdę dobry streamer który dmuchnie to wszystko.
Piszę o BLUESOUND NODE, lepszej rzeczy za 2500 zł nie kupisz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw stereo - jaki streamer 2022/05/17 09:20 #451393

Chyba jednak się wstrzymam z obecnym zakupem i dozbieram na coś sensownego. Bluesound Node mnie zaciekawił. Co prawda nie pasuje wizualnie do sprzętu jaki posiadam ale zależy mi na funkcjonalności i bezproblemowej pracy ;)
A myślałem, że to będzie dużo prostsze niż wybór kolumn :P
Dzięki za pomoc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Piotrekb27.

Zestaw stereo - jaki streamer 2022/05/17 16:11 #451394

Wtrące jeszcze tylko że jest kilka lepszych alternatyw w tej cenie niż bluesound. Ale i tak fajne pudełko.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw stereo - jaki streamer 2022/05/17 16:36 #451395

A co takiego masz na myśli?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw stereo - jaki streamer 2022/05/17 20:54 #451396

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw stereo - jaki streamer 2022/05/18 08:43 #451397

A tak, Daphile i prosty terminal HP naprawdę daje radę, aczkolwiek trzeba zorganizować jakiś DAC z wejściem USB, ale tak czy inaczej patent jest świetny, choć terminal HP wizualnie ... nie porywa ;)
Kosztowo będzie taniej niż "Malina", ale funkcjonalnie chyba bez większych różnic.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw stereo - jaki streamer 2022/05/18 09:44 #451398

Ciekawe rozwiązanie. Trochę trzeba pokombinować ale myślę, że do ogarnięcia. No i później ta satysfakcja jak wszystko będzie działać ;D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator