HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Kolumny do 1000 do Rotel RA-931 2021/12/06 22:21 #450923

Dzień dobry, obecnie mam tandem rotel z tematu plus Eltax Liberty 3+ Myślę o zmianie na podlogowki.
Całość gra w salonie 20m. Eltaxy są konkretne, ale chyba za bardzo kłuje mnie w nich góra i czasami męczy. Czy jestem w stanie do ok 1000 kupić coś oczywiście używanego, żeby było "lepiej" ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny do 1000 do Rotel RA-931 2021/12/07 17:38 #450924

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny do 1000 do Rotel RA-931 2021/12/08 09:03 #450929

Budżet skromny, ale za dwa razy więcej niż chodzą aktualne monitory, myślałem, że można oczekiwać więcej. Siekierki na kijek nie chcę zamieniać ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny do 1000 do Rotel RA-931 2021/12/14 10:09 #450941

Niestety ceny poszły w górę i ciężko będzie znaleźć coś porównywalnego w tych pieniądzach. Nie żeby nie było, tylko nie ma tego na aukcjach. Przesiadka na model 5+ niewiele da bo to w sumie to samo co 3+ tylko z dodatkową skrzynią pod spodem do zasypania piaskiem, ale kubatura samej komory głośników jest identyczna jak w 3+, więc basu więcej nie będzie a wysoko-tonowy jteżjest identyczny. Podobnie będzie z 7+, choć tu bas będzie niżej schodził, ale charakter sopranu będzie bardzo podobny, jednak i tak od dawna nie widziałem żadnej sztuki na aukcjach. Chyba była mało popularna w stosunku do 3+ i 5+.

Z opcji do rozważenia znalazłem takie, ale pod warunkiem, że są w miarę niedaleko i można je będzie na miejscu sprawdzić z Rotelem.

allegro.pl/oferta/kolumny-canton-karat-m-40-dc-11382366799
allegro.pl/oferta/paradigm-titan-monitor...glosniki-11556885068
allegro.pl/oferta/kolumny-podlogowe-moni...0-orzech-11524805197
allegrolokalnie.pl/oferta/kolumny-glosnikowe-magnat-quantum-507
allegrolokalnie.pl/oferta/dali-concept-6-dws
allegrolokalnie.pl/oferta/jamo-e855-podlogowe

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Kolumny do 1000 do Rotel RA-931 2021/12/14 10:14 #450942

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny do 1000 do Rotel RA-931 2021/12/15 07:57 #450944

A dla czego nie spróbujesz z kablami RCA np.allegro.pl/oferta/stines-silver-rca-wtyk...utm_content=item_img
głośniki by zostały ,kwestia jakie jest obecnie okablowanie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny do 1000 do Rotel RA-931 2021/12/15 13:19 #450945

Ale to jest kabelek domowej roboty. Cena bardzo rozsądna tylko kilka rzeczy w opisie się nie zgadza.
Srebro nie jest tu monokrystaliczne tylko po prostu wyżarzone dla uzyskania plastyczności potrzebnej do wykonywania biżuterii.
Wyżarzanie nie powoduje, że wszystkie kryształki cudownie połączą się w jeden. Nie jest to też monokryształ z odlewania ciągłego rozwalcowany do zadanej średnicy - nie w tych pieniądzach.
Srebro kupione najprawdopodobniej w jednym ze sklepów dla jubilerów jak np. ten - srebroproma.pl/pl/content/13-oferta
Na allegro jest sporo innych ofert i w chyba każdym większym mieście spokojnie znajdziemy podobny "geszeft".
Co do oplotu ekranującego to na bank nie jest ze srebrzonej miedzi (bo i po co) tylko z cynowanej miedzi (i bardzo dobrze) jak ten oferowany np. w Wojtapie - porzadekwkablach.pl/oploty-amerykanskie-...flex/oploty-metalowe. Używałem, bardzo fajne, łatwo się lutują jeśli chcemy "uziemić" ekran do wtyczki.

Reszta w opisie już spoko, teflon jest za grosze w marketach budowlanych, nici lub paski z czystej bawełny w pasmanterii też da się dostać. Ogólnie spoko, tylko coś podejrzanie tanio, zwłaszcza z tymi WBT-ami.
www.aliexpress.com/w/wholesale-wbt-0144.html
Podejrzewam, że mogą to być podróby i dlatego są tak tanie, więc uczciwiej było by założyć Vitalco RCA 819.

Pytanie tylko, jak kable ze srebra mają uspokoić sopran ?:whistle:

Chyba efektywniej było by założyć nieco większy rezystor w zwrotnicy i tym sposobem ograniczyć nieznacznie moc dostarczaną do tweetera, ewentualnie odjąć nieco sopranu gałeczką we wzmacniaczu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Kolumny do 1000 do Rotel RA-931 2021/12/15 22:27 #450952

Produkuje ten który sprzedaje ,mam 2-dwa takie i jestem mega zadowolony ,Sonus Oliwy wyleciały z hukiem tak samo Albedo Blue

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny do 1000 do Rotel RA-931 2021/12/16 09:58 #450955

To poinformuj jeszcze pana z Sonus Oliwy i tych z Albedo, że robią gnioty.
Przy okazji, to nie lada przypadek - lepiej gra tańsze :woohoo: - ewenement na światową skalę audiofilskiego środowiska.
Dla mnie super, to świadczy o zwycięstwie rozsądku nad marketingowym bełkotem. Czuję się mile zaskoczony.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Kolumny do 1000 do Rotel RA-931 2021/12/16 15:31 #450957

Dziękuję za propozycje. Kable z cudownych materiałów, które muszą się wygrzewać, żeby poszerzać (i przedłużać:P scenę) to dla mnie voodoo przez duże V. Miedź mi wystarczy.
Czy miał ktoś styczność z kolumnami Elac CL 102i ?
Są niedaleko mnie, trochę ponad budżet, ale ciężko znaleźć jakieś informacje, nie wiem czy w ogóle warto.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny do 1000 do Rotel RA-931 2021/12/16 18:06 #450961

CL 102 brzmi bardzo dynamicznie i potężnie jak na takie skrzynie , wysokie tony bardzo dobrze rozdzielone i co ważne są czyste , nie ma na co narzekać ani pod względem brzmienia, ani wykonania zaś głęboki bas przypomina znacznie większe głośniki.
Ciepło i dyskretnie .
Wrażliwe na ustawienia i wówczas zmieniają charakter ,najlepiej odsunąć skrzynkę jak najdalej od ścian w pokoju.
Zważ że mają Impedancja: 4 omy
Co do basu można się nieźle pobawić gąbką z tyłu w basrefleksie
Ogólnie kawał klocka

Co do kabli szkoda że jesteś sceptykiem bo dużo można zdziałać-osiągnąć nawet w temacie zasilających zacznij choć od Nell n7,lub WireWorld Stratus,Aurora 7 żadne Melodiki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny do 1000 do Rotel RA-931 2021/12/17 08:50 #450963

ELAC-ki zawsze warto - (mam i z czystym sumieniem polecam). Szkoda, że to model ze zwykłym wysoko-tonowcem, a nie JET-em., ale nie ma co narzekać.
Fakt, że lubią prąd (to efekt niskiej impedancji i niezbyt wysokiej efektywności), ale nie ma się co martwić na zapas i choć moc ciągła sięga 130W, co na domowe warunki jest aż nadto wystarczające, to nie znaczy, że wzmacniacz musi mieć tyle samo. RA-931 powinien dać sobie spokojnie radę. Opcjonalnie za niedługo przesiądź się na większego brata czyli RA-971 lub RA-972. Z niewiadomych przyczyn na aukcjach nie pojawia się RA-951. Polecił bym też RA-935 (mam takiego), ale nie wniesie wiele więcej niż Twój RA-931.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator