HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Subwoofer do Klipsch The Sixes 2020/02/01 03:33 #448095

  • Tygrysek19921212
  • Tygrysek19921212 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Jaki polecacie subwoofer do podstawkowych kolumn głośnikowych Klipsch The Sixes ? Pomieszczenie około 15m2, typowo użytkowe (mieszkalne). Przeznaczenie 70% Muzyka, 30% Filmy. Muzyka głównie elektroniczna, ale słucham w sumie wszystkiego. Zależy mi na tym by bas był szybki, punktowy, różnorodny, odzywał się wtedy gdy powinien. Żeby był dostatecznie mocny i dynamiczny, ale zdecydowanie nie potrzebuję uderzenia tak mocnego jak na koncercie, ani tym bardziej masażu wnetrzności. Słucham muzyki na typowych poziomach głośności, od około 60db do 90db. Wieczorami i nocą znacznie ciszej, ale jak wiadomo właśnie przy cichym słuchaniu, podstawkowe zestawy mają największy problem, by zapewnić tego basu odpowiednio dużo, w przeciwieństwie do większości zestawów podłogowych. Nie zależy mi na mega niskim zejściu, gdyż wiem że moje pomieszczenie jest zdecydowanie zbyt małe, żeby te najniższe częstotliwości, mogły być odbierane w odpowiednio wysokiej jakości. Mój budżet to maks 5000zł, ale najlepiej było by się zmieścić w okolicach 3000zł. Myślałem nad modelem Klipsch SPL-100, żeby brzmienie było jak najbardziej zbliżone do kolumn frontowych. Ale zainteresowały mnie też modele: SVS SB-2000 PRO lub PB-2000 PRO.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Subwoofer do Klipsch The Sixes 2020/04/16 22:12 #448514

Jestem winien Klipsch The Sixes. Czy ktoś może zasugerować mi dobry subwoofer, który pasuje do tego modelu. Budżet poniżej 400 USD szukam marek i nazw subwooferów, które mogę rozważyć ... czekam na oferty w czarny piątek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Subwoofer do Klipsch The Sixes 2020/04/16 22:36 #448515

Kupiłbym B&W ASW 610. Obudowa zamknięta, 200 W w klasie D. Plus dobra kontrola basu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Subwoofer do Klipsch The Sixes 2020/04/17 14:53 #448519

Mam ten subwoofer i też go polecam. Zasadniczo używam go przy oglądaniu filmów. Ale czasami jest wręcz niezbędny przy słuchaniu nagrań z dodanymi subbasowymi efektami. Np. utwór Bassotronics - Bass I Love You ma nagrane efekty poniżej 20 Hz. Bez dobrego subwoofera ten utwór brzmi zupełnie inaczej. Przy odtwarzaniu nie należy puszczać go głośno, mogą ucierpieć niskotonowe głośniki. Załączam wykres pasma tego utworu.

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Marek P.
Ostatnia edycja: przez marek.pap.

Subwoofer do Klipsch The Sixes 2020/04/26 04:13 #448569

  • Tygrysek19921212
  • Tygrysek19921212 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
A co sądzicie o Paradigm Defiance X10 ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Subwoofer do Klipsch The Sixes 2020/05/08 18:37 #448635

Najlepszym rozwiązaniem, jakie mogę wymyślić, będzie SVS SB-1000. Jeśli nie możesz zarobić na tym 500 $, spójrz na SUBTON 1500 Dayton. Możesz zdobyć dwa z nich za 400 USD (lub mniej) i będziesz z nich bardzo zadowolony.
Kodi Lucky Patcher nox

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator