HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Ewolucja zestawu stereo 2019/08/28 12:47 #447212

Dzień dobry Wszystkim

Obecnie do odtwarzania muzyki używam amplitunera stereo HK 3770 + kolumny Rubicon RT 26F + HK 160SUB/230. Jest to mój pierwszy zestaw HiFi i po trzech latach użytkowania zacząłem mieć większe oczekiwania względem dźwięku. Dzisiaj już wiem, że nie chcę amplitunera tylko wzmacniacz. Kolumny na razie chcę zostawić (wymiana pewnie za rok). Źródłem dźwięku będzie TV przez optyka (Spotify) i czasami komputer (USB). Salon otwarty na kuchnię ma 35 m2. Słucham głównie miękkiego chillu z lekkim basem w tle i wyraźnymi środkiem i górą. W soboty AC/DC przy sprzątaniu mieszkania :)
Chciałbym poczuć większe wypełnienie pomieszczenia dźwiękiem. Na zakup nowego wzmacniacza chcę przeznaczyć do 6000 zł. Pierwszym strzałem jest Denon PMA 1600 NE. Pomóżcie proszę upewnić się w tym wyborze lub zaproponujcie coś lepszego.

Pozdrawiam
Darek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ewolucja zestawu stereo 2019/08/30 17:02 #447223

Dwa dni wystarczyło :) Kupiłem Denon PMA 1600 NE. Czekam na niego i zacząłem rozglądać się za kolumnami. Tak na wszelki wypadek gdyby jednak naszło mnie nagle na wymianę leciwych Rubiconów. Biorąc pod uwagę moje zapotrzebowania, wymyśliłem trzy kolumny:
1) Vienna Acoustics Mozart Grand SE,
2) Dynaudio Emit M30,
3) Canton Chrono 519 DC.
Doradźcie coś, proszę. Kolumny mają grać większość czasu w tle normalnego funkcjonowania w mieszkaniu. Chciałbym jednak poczuć też moc i szczegóły kiedy podkręcę głośność.

Koszt 5000 - 7000 zł

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez maciborek.

Ewolucja zestawu stereo 2019/08/31 23:42 #447233

Moim zdaniem, żadne z tych co wymieniłeś. Każda z tych konstrukcji jest lekka na górze. Z tym Denkiem to tego nie widzę...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ewolucja zestawu stereo 2019/09/01 04:23 #447234

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ewolucja zestawu stereo 2019/09/01 17:08 #447235

Heco Celan GT 702 prezentują się nieźle. Cena to połowa sklepowej. Dlaczego aż tak tanio?
Co myślicie o Polk Audio Signature S60 w porównaniu do tych Heco? Rozważam też KEF Q700.

Mam nadzieję, że kręcę się w podobnej charakterystyce brzmienia kolumn :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez maciborek.

Ewolucja zestawu stereo 2019/09/16 22:54 #447269

Dorzuciłbym do tego B&W 603. Nowa seria 600 to ciekawe głośniki. Już pisałem na tym forum o pozytywnych wrażeniach z odsłuchu. No i do 7 k się zmieścisz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator