HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

2xRCA-2xRCA + Optyczny/Coaxial do 200zl+/- 2019/08/19 12:00 #447195

Witam. W końcu dojrzałem do tego.. Przymierzam się do zakupu czegoś lepszego, gdyż aktualnie moje kable sa do d... Kable RCA to jakies Vitalco za 15zl a Dac polaczony jest z komputerem poprzez Coaxial jakis Cabletech za 5zl, ktory mi przyszedl razem z DAC'iem. I teraz pytanie, czy lepiej polaczyc komputer z DAC za pomoca Coaxiala czy Optical'a. 24bit 192kHz na obu obsluguje moj DAC. USB odpada gdyz jest to 16bit 48kHz. A więc reasumując potrzebuje kabelkow RCA oraz Optyka/Koaksjala tak do 200 zl chcialbym sie zmiescic ewentualnie 250zl.. Wolalbym nowe, lecz jezeli jakies uzywki mozna gdzies aktualnie zakupic i warto i ktos podlinkuje bo gleboko to przemysle. No i w ogole czy na pewno jest sens wprowadzac zmiany ?

A i przy okazji czy jest sens abym zakupil sobie koncowki do kabli ? Widelki/Banany? Prawie w ogole glosnikow nie odpinam wiec raczej z naciskiem na widelkowe, jezeli tak i jest cos " taniego " za czym mozna by sie rozejrzec, to rowniez mile widziane propozycje.

Jezeli czegos waznego nie napisalem to slucham.

Mile widziane slowa krytyki

Aktualny sprzęt :

Kolumny B&W 603 s1
Wzmacniacz Rotel RA-971 MK II
Kable glosnikowe Melodika Gunmetal MDC2250G Grey
DAC Taga Harmony DA-300 v1/v2, aktualnie mam pudelko wyniesione i nie chce mi sie szukac ktora to akurat wersja, na pewno nie v3.
RCA Vitalco
Coaxial Cabletech Basic Edition

Pozdrawiam TheDycker

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2xRCA-2xRCA + Optyczny/Coaxial do 200zl+/- 2019/08/19 15:08 #447196

jak już cię po nocach dręczy duch audiofila dla świętego spokoju kup coś :lol: , szukaj na OLX np www.olx.pl/oferta/kabel-rca-wireworld-cr...Ay72.html#bb24017349 , i coś od tego człowieka almatech.olx.pl/ i wszystko

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jarek2176.

2xRCA-2xRCA + Optyczny/Coaxial do 200zl+/- 2019/08/19 15:24 #447197

Oj dreczy :D W tym problem że cięzko szukac, nawet nie wiem od czego zacząć gdyż, nie znam firm/marek nawet jak znajde kilka kabli w podobnych pieniadzach nawet nie wiem ktory jest lepszy jakosc/cena. Jezeli to nie problem, to jakies konkrety ? Ten RCA wyglada na ciekawy, choc w sumie 1,5m mi nie potrzebne, nawet 0,5 w zupelnosci by wystarczylo.. Choc zawsze mozna myslec przyszlosciowo a nóż mi sie kiedyś przyda dluzszy..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez TheDycker.

2xRCA-2xRCA + Optyczny/Coaxial do 200zl+/- 2019/08/20 11:37 #447199

oehlbach nf113 A czy cos takiego bedzie odpowiednie ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez TheDycker.

Re:2xRCA-2xRCA + Optyczny/Coaxial do 200zl+/- 2019/08/20 16:06 #447200

Jak to nie znasz?
To z rynku audio niepodważalna w tej dziedzinie:
www.audioquest.com/cables/digital-cables/optical-toslink/forest

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:2xRCA-2xRCA + Optyczny/Coaxial do 200zl+/- 2019/08/21 12:49 #447201

Mysle o takim zakupie, chcialbym uslyszec zielone swiatlo, o ile to bedzie dobry wybor.
Interkonekt 2xRCA
Coaxial

Jakies opinie o " DIY " kablach ? Samemu tego nie chce robic, gdyz obecna lutownica na to nie pozwoli.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:2xRCA-2xRCA + Optyczny/Coaxial do 200zl+/- 2019/08/21 17:12 #447202

zapytaj o zdjęcia łączenia kabla z wtykiem jak lutowanie ładne , izolacja nie ''smażona'' :cheer: można brać

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:2xRCA-2xRCA + Optyczny/Coaxial do 200zl+/- 2019/08/21 17:24 #447203

Odradzam, zdarzają się wtyki za luźne (można niby dogiąć), ale i też za ciasne, włożysz a wyciągasz z gniazdkiem. Kup tam gdzie można kabel wypożyczyć za kaucją lub przynajmniej zmierzyć/przymierzyć do gniazdka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:2xRCA-2xRCA + Optyczny/Coaxial do 200zl+/- 2019/08/21 18:17 #447204

" Finalnie jest to wszystko w koszulkach termokurczliwych, nie udostępniam takich zdjęć. Ekran jest podłączony do masy od strony źródła. " jedynie taka informacje dostałem, także teraz nie wiem co o tym sadzic tym bardziej po komentarzu Pana wyzej..

A jest jakas alternatywa za ktora sie rozgladac uzywek/nowych jezeli nie wzialbym tych DIY kabli o ktorych pisalem wyzej ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator