HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Pioneer PD 10AE opinie 2019/07/06 22:08 #446972

Witam
Chciałbym zapytać czy ktoś z forumowiczów miał okazję słychać tego budżetowego odtwarzacza albo ma dostęp do recenzji? Nic na Googlach nie znalazłem jeśli chodzi o miarodajne recenzje czy opinie. Z góry dziękuję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pioneer PD 10AE opinie 2019/07/07 20:46 #446975

A PD10 aż tak bardzo różni się od PD10AE ?
audio.com.pl/testy/stereo/odtwarzacz-cd-...5-pioneer-pd-10-a-20

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pioneer PD 10AE opinie 2019/07/07 21:23 #446977

Tak. To raczej zupełnie inna konstrukcja. Tak mi się wydaje aczkolwiek zawsze jest możliwe że mogę się mylić :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pioneer PD 10AE opinie 2019/07/07 22:15 #446978

Zdaje się że jest na tym samym układzie AKM ale inna implementacja.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pioneer PD 10AE opinie 2019/07/08 20:07 #446979

PS10 czyta SACD, wersja AE nie - to jest jakaś istotna różnica bo na możliwość czytania WMA należy się chyba tylko uśmiechnąć z politowaniem/niedowierzaniem*
* (niepotrzebne skreślić)

PD10 ma też szerszy zakres dynamiki o ok.10dB i niższe zniekształcenia, tylko nasuwa się jedno "ale" - jakie mają znaczenie te trzecie i czwarte miejsca po przecinku w zniekształceniach THD+N dla dźwięku ? Ano żadnego, podobnie jak szersza zakres dynamiki. Parametry dla zwykłego CD dawały odstęp od szumu na poziomie 90 albo 96 dB (nie pamiętam) i szum na CD jest praktycznie niesłyszalny, a już na pewno nie podczas grania muzyki, więc po co komu odstęp na poziomie 117dB ? W tym wypadku 107 czy 117 nie stanowi żadnej różnicy, bo to tak jakbyśmy mówili, że jest cieplej bo zamiast 20°C jest 20,001°C.

Oba odtwarzacze rozpatrywałbym wyłącznie w dwóch aspektach - funkcjonalności i ... dostępność lasera jak oryginał padnie, ... a padnie na pewno.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Pioneer PD 10AE opinie 2019/07/08 21:17 #446980

Dziękuję za te wnikliwe porównanie. Nie powiem daje do myślenia. Czasem odnoszę wrażenie że czym większe parcie producenta na parametry tym niestety odbija się to na degradacji brzmienia.

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Pioneer PD 10AE opinie 2019/07/09 15:29 #446983

Aż tak źle nie jest. Taki np. Accuphase robi sprzęt o tak niskich zniekształceniach, że zaczyna brakować skali w systemach pomiarowych (np. w CLIO), a gra świetnie i jest perfekcyjnie zbudowany. To raczej kwestia tego, że parametry dot. np. zniekształceń, pasma przenoszenia czy dynamiki już dawno osiągnęły wystarczający poziom i w sumie można by przerwać jakiekolwiek poszukiwania w tym temacie. Tylko jest jedno ale, rachunek ekonomiczny firm produkujących sprzęt przestanie się zgadzać i wypadało by zamknąć większość z nich, a już na pewno te które wprowadzają innowacje i opracowują nowe formaty, standardy, transmisje i podzespoły jak np. Hypex (najlepsze obecnie moduły wzmacniaczy klasy D), Meridian (standard transmisji MQA), lub dział R&D koncernu Sony, który opracował format SACD/DSD.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator