HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Amli + kolumny studyjne 2019/03/17 03:34 #446377

Witam Wszystkich,

Przymierzam się do zakupu sprzętu audio do domu. Będzie stał w salonie ok 25m2. Układ lokalizacji w załączeniu. Budżet do 4000 PLN. Szperając w internetach upatrzyłem sobie zestaw:
Yamaha R-N602
www.q21.pl/yamaha-r-n602.html

Jbl Studio 230
www.q21.pl/jbl-studio-230.html

...aż trafiłem na to forum i w zasadzie to mam mały mętlik. Oceńcie, doradźcie podpowiedzcie.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Amli + kolumny studyjne 2019/03/17 10:41 #446378

pokombinuj jak ten ampli kupić u UK (będziesz potrzebować kogoś na miejscu, w UK)
www.richersounds.com/yamaha-rn602-blk.html
można kilka stówek zaoszczędzić i dołozyć do jakiś innych kolumn,
chociaż teraz kiepski okres, bo nie wiadomo co z tym Brexitem będzie, będą te paczki obkładać cłem, czy nie.
kolumny, cóż słuchałeś jak to gra razem?
Trzeba posłuchac samemu kilku zestawów kolum i wybrać te najlepsze. tego nikt za ciebie nie zrobi.
IMO zestaw wybrany rozsądnie, kolumny kwestia gustu i oczekiwań.

Osobną sprawą jest trudny kształ pokoju, będziesz musiał pokombinować z ustawieniem tego, bo takjak planujsze to nie będzie dobrze.
www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php
www.hifi.pl/porady/ustawienie-rodzaje.php

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.

Amli + kolumny studyjne 2019/03/17 22:48 #446385

Hey Wdehe,
Dzięki serdeczne za podpowiedź z uk, tak się składa że wybieram się tam w odwiedziny w niedalekim czasie choć kwestie gwarancji sprzętu na wyspach pozostawiają wiele do życzenia - najczęściej 12mcy.
Z Twojego posta wynika że ten ampli- Yamaha N-R602 to nie najgorszy wybór, choć osobiście mam obawy o brak hdmi czy też różnice w mocy w tym przedziale cenowym. Np. Denon AVR-X2400H jest w podobnej cenie, ma wyjścia hdmi i moc prawie 2 razy większą - 150W wobec 80W w N-R602.
Kwestię ustawienia prawdę powiedziawszy traktuję jak wisienkę na torcie. Dzięki za linki do porad, z przyjemnością zagłębię się w temacie jak tylko będę miał co ustawiać :)
Pytanie:
Taki przedział mocy na powierzchnię pokoju wystarczy?
Jeśli nie JBL studio 230 to co warto jeszcze sprawdzić? - w kwestii kolumn ograniczają mnie trochę gabaryty- żona może mnie wyrzucić z wysokimi podłogowymi ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez MisDran. Powód: kto potrzebuje 7.1 skoro stereo jest dobre

Amli + kolumny studyjne 2019/03/19 18:42 #446393

Ustawienie kolumn i akustyka pokoju to podstawa, bez odpowiedniego ustawienie nie będzie efektu stereo, będzie grało to źle.
Czytaeś
audio.com.pl/testy/stereo/amplitunery-stereo/2561-yamaha-r-n602
Yamaha to amplituner stereo z genialnym (moim zdaniem) systememu musiccast:
musiccast.pl/o-musiccast/czym-jest-musiccast
DENON to amplituner kina domowego (wielokanałowy) z niskiej półki.
audio.com.pl/testy/kino-domowe/amplitune...822-denon-avr-x2400h
ma 121w na kanł przy stereo (8 Ohm), Yamaha ma 110w na kanał stero (8 Ohm) dane z pomiarów z powyższych testów, tak więc mocy nie zabraknie.
Napisałbym, żebyś posłuchał z tą yamaha kolumn Dali i Monitor Audio, ale to chyba ciuz za drogo moze być przy tym budżecie.
Na pewno lepiej normalne, duże podłogowe kolumny, tylko, ze ten kształt pokoju jest wyjątkowo kiepski.
Ciężkie zadanie przed tobą znalezienie kompromisu pomiedzy jakością dźwieku, wymaganiami twojej Pani, akustyki pokoju i finansami.
Kieruj się własnymi uszami, żeby potem nie było, ze coś nie pasuje, kolumn w ciemno nie powinno się kupować.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.

Amli + kolumny studyjne 2019/04/12 18:26 #446491

Witam.Mam taki rn602 prawie nowy do sprzedania za 1500zł uzywany ok.2 misiecy Wszystko do niego jest pudło oryginał i wszystko co tam było.Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator