HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Jakie kolumny do Denon PMA-980R 2019/01/12 18:35 #446013

Jak w temacie posiadam leciwy wzmacniacz Denon PMA-980R , napędza on obecnie kolumny Polaris 200 chciał bym je zmienić na coś co odczuwalnie wpłynie na jakoś dźwięku .Pod wzmacniacz podłączona jest konsola PS4 ,Tv i leciwy CD Denona. Salon ok 30 m2 , rodzaj muzyki wszelaki .Liczę na waszą pomoc .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie kolumny do Denon PMA-980R 2019/01/14 20:53 #446030

Leciwy to on może jest ale tylko z racji wieku bo poza tym, to kawał mocnego skurczybyka.
W jakich kwotach się obracamy ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Jakie kolumny do Denon PMA-980R 2019/01/15 12:13 #446034

Sprzedał bym te co mam i dołożył coś ok 1000 zł wiem że trochę mało ale może coś by się znalazło .Tak wiem mocy mu nie brakuje jedyny problem jaki z nim miałem to przełączający się samoczynnie wybór źródeł i głośników , przeczyscilem je i narazie śmiga bez zarzutu :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie kolumny do Denon PMA-980R 2019/01/15 21:36 #446040

Tysiąc złotych, plus to co uda się dostać za Polarisy, to już bardzo ładna sumka i spokojnie można za to dostać kolumny w dobrym stanie, które jakiś czas temu w sklepie kosztowały 3-4 tyś., więc wchodzimy na poziom na którym jest dużo dobrych modeli i choć pomieszczenie masz spore, to damy radę.

Skąd mniej więcej jesteś ? Pytam bo po kolumny warto się przejechać osobiście. Nie dlatego, że z góry zakładamy jakieś oszustwo (choć OLX obfituje w takie pułapki), po prostu zawsze warto samemu na miejscu ocenić brzmienie i wygląd.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Jakie kolumny do Denon PMA-980R 2019/06/20 15:13 #446848

Witam !
Temat chociaż bardzo stary to Mam identyczny problem jak założyciel tematu . Poszukuję głośników do takiego wzmaka salon ma jakieś 25m2 kolumny w grę wchodzą tylko podstawkowe i muszą być jak najbardziej uniwersalne z nastawieniem ale tak bardzo delikatnie na trance budżet około 2tyś ale jakby dało się mniej to też by było fajnie .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie kolumny do Denon PMA-980R 2019/06/21 12:04 #446857

Do tego wzmacniacza bym nie szalał. To znaczy skup się na produkcie typu Indiana Line Nota 550. Kosztują około 2 tysięcy za parę. To równo grające głośniki. Denon ma trochę mocy, więc je napędzi bez problemu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie kolumny do Denon PMA-980R 2019/06/21 13:05 #446859

Niestety o tym wzmacniaczu jest różnie jedni mówią że jest bardzo ok inni że niekoniecznie ... i napisałęm wyżej że kolumny wchodzą w grę tylko podstawkowe ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie kolumny do Denon PMA-980R 2019/06/21 13:28 #446861

Denony grają wyśmienicie z MonitorAudio zaś szerokim łukiem omijaj B&W

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie kolumny do Denon PMA-980R 2019/06/21 13:39 #446862

To chyba kolega powyżej lubi krew z uszu. Wszystkie Monitor Audio, z tymi metalicznymi gwiazdkami, są ciężkie do ugaszenia. B&W przy nich grają nie porównywalnie łagodniej. Dużo więcej takich kombinacji można znaleźć na zachodnich forach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie kolumny do Denon PMA-980R 2019/06/21 15:39 #446864

Denony zgrywają się wyśmienicie z Monitor Audio zwłaszcza gdy są połączone kablami Chord żadna krew mi z uszu nie cieknie a mam zestawienie pare lat ten fakt potwierdził na forum nawet sklep Q21 , zaś co do B&W są suche jak pieprz miałem dwa zestawy i jedynie kto mógł by ich zaciekle bronić oprócz producenta to importer i sprzedawcy.
B&W nie daj boże zestawić z Rotelem to dopiero tragedia .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie kolumny do Denon PMA-980R 2019/06/21 16:32 #446865

pszczyna napisał: Denony zgrywają się wyśmienicie z Monitor Audio zwłaszcza gdy są połączone kablami Chord żadna krew mi z uszu nie cieknie a mam zestawienie pare lat ten fakt potwierdził na forum nawet sklep Q21 , zaś co do B&W są suche jak pieprz miałem dwa zestawy i jedynie kto mógł by ich zaciekle bronić oprócz producenta to importer i sprzedawcy.
B&W nie daj boże zestawić z Rotelem to dopiero tragedia .


Nie ubliżając kompetencjom, ale widać że Panowie z Q21 to mają gust. Podobno to subiektywne...
Ten "pieprz" mógł wyjść ze słabiutkiej akustyki w pomieszczeniu, bo niestety takie są to objawy. Także powodzenia życzę :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Dżentelmen1.

Jakie kolumny do Denon PMA-980R 2019/06/21 16:46 #446866

pszczyna napisał: ... B&W nie daj boże zestawić z Rotelem to dopiero tragedia .


Rozumiem, że tą "tragedię" da się usłyszeć również w momencie kiedy znaczek rotela i najlepiej cały wzmacniacz jest zasłonięty i najlepiej w ogóle nie wiemy jaki to wzmacniacz, ale po krótkiej chwili, jesteśmy już pewni bo słyszymy "tragedię", więc ogłaszamy nasz światły werdykt - "Rotelem musi być wzmacniacz ony. I zaprawdę powiadam Wam jest on Nim, albowiem rani uszy nasze zadając cierpienie im jak żaden inny. Zaiste źle być nie po tej co my stronie w osądzie tym. Eejjmeenn."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie kolumny do Denon PMA-980R 2019/06/23 20:31 #446897

A co sądzicie o polskim producencie stx.pl/ czy kolumny z ich oferty są warte uwagi? Również poszukuje czegoś porządnego do salonu jednak ja wychodzę z założenia, że jak coś brać to raz a porządnie. Zależy mi na czystym dźwięku, ale przy okazji fajnym i głośnym brzmieniu. Jakieś sugestie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie kolumny do Denon PMA-980R 2019/06/23 22:37 #446898

Napisz może na początku nowe czy używane ? Później określ budżet :) bo wtedy można napisać o danej marce czy jest w tym przedziale dobra czy zła :) ogólnie marka całkiem przyzwoita .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie kolumny do Denon PMA-980R 2019/06/24 12:38 #446901

STX produkuje, proste , tanie i nie złe głośniki. Na pewno można to rozważyć. Choć do ceny około 2000 zł (bo taką ofertą dysponują) wybrałbym lepszego specjalistę jak na przykład Indiana Line.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator