HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Budowa zestawu oldskulowego z lat 90 2019/01/06 20:52 #445942

Witam.
Jestem szczęśliwym posiadaczem od nowości magnetofonu Pioneer CT-S520 produkowanego w latach 1993-94.
Magnetofon dalej działa i wygląda dobrze więc postanowiłem sobie użyć jego jako bazy do innych sprzętów.
Sprzęt będzie używany w sypialni, wzmacniacz i kolumienki będą na razie innego producenta ale i je kiedyś wymienię na Pioneera (no może kolumny nie )
Na początek potrzebuje odtwarzacza CD z epoki, takiego co pasuje wizualnie do deka, też firmy Pionieer
Macie może jakieś propozycje, powinien być czarny i mieć front delikatnie wypukły tak jak magnetofon.
Bardzo miło by było by miał pilota.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budowa zestawu oldskulowego z lat 90 2019/01/06 22:15 #445946

Jak już musi być Pioneer to warto chyba tylko szukać modeli z odwróconym napędem czyli Stable Platter - płytę kładzie się na nim odwrotnie (jak na gramofonie) bo laser jest na górze. Napęd był swego czasu uważany za jeden z lepszych.

PD-S502, PD-S603, PD-S604, PD-S605 - wszystkie są teraz dostępna na kilku aukcjach w dosyć niskich cenach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budowa zestawu oldskulowego z lat 90 2019/01/08 20:23 #445983

Na aukcjach rzeczywiście trochę tego sprzętu jest choć większość raczej mocno zmęczona.
Wyglądaj jak wystawki z Niemiec :)
Pilotów tez nie maja.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budowa zestawu oldskulowego z lat 90 2019/01/08 22:16 #445985

No cóż, trudno zaprzeczyć, ale pilota zawsze można dokupić, jest tego trochę na aukcjach, choć ceny w okolicach stówki wydają mi się nieco przesadzone. Wygląda to tak jakby niemal wszyscy handlarze z automatu sprzedawali osobno odtwarzacze, a osobno piloty by (a jakże) zarabiać więcej.

Druga opcja - niektóre smarkofony mając port podczerwieni potrafią udawać pilota, a aplikacji z bazami kodów do pioniera i jego urządzeń raczej nie powinno brakować.

No i trzecia - zamienniki. Brzydkie i przeładowane guzikami ale chyba działają.

Opcja czwarta (nie głupia) - piloty uniwersalne uczące się dowolnych kodów, ale też raczej brzydkie.

Natomiast największym problemem ze starymi odtwarzaczami CD jest ... dostępność lasera. Zdarza się, że jakiś mało popularny model potrafi kosztować 2, 3 stówki, ale są też przyjemne sytuacje kiedy za np. Philips-owskiego CDM12 (VAM12) zapłacimy 45-50 zł, a za Sony KSS213C - nawet poniżej 40 zł. Oba modele bardzo popularne i dostępne od ręki.

Warto najpierw sprawdzić co siedzi w odtwarzaczu i od razu poszukać sobie lasera lub całego napędu bo ten fabryczny nawet jeśli w dniu sprzedaży działa idealnie, już jutro może "się rozmyślić" i zacznie najpierw zacinać się na bardziej porysowanych płytach by w końcu zdechnąć całkowicie, pozostawiając nas ze świetnym, ale martwym odtwarzaczem do którego lasera, nie dostaniemy już nigdzie ... i nigdy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budowa zestawu oldskulowego z lat 90 2019/01/09 08:30 #445986

No właśnie cedeki Pioneera z tamtych czasów mają ten problem. Laser. Mimo, ze uważany za długowieczny, to jak padnie to kunic... Praktycznie nie do dostania. Miałem kilka CD tej firmy, ale własnie problemy z laserami je wykończyły.
www.musiconthehead.pl/search?q=pioneer+pd -moje boje z Pionkami :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budowa zestawu oldskulowego z lat 90 2019/02/17 21:27 #446258

dzięki za pomoc.
wszystko sobie przemyślałem i zrezygnowałem z zakupu Pioneera.
zakupiłem od kolegi za symboliczne 50 zł Technics SL-PG490 mało używany w doskonałym stanie wizualnym z polotem.
teraz myślę by nabyć korektor, equalizer graficzny wyświetlaczem analizy widma :)
czym więcej ledowych migoczących słupków tym lepiej
możecie coś fajnego i taniego polecić

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budowa zestawu oldskulowego z lat 90 2019/02/17 21:57 #446259

Jeśli SL-PG490 to do kompletu pasowałby SH-GE70 allegro.pl/kategoria/sprzet-audio-dla-do...eline-n-ele-1-0-0131

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator