HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Focal Chorus 706 + Harman Hardon KH 3390. Wasza opinia. 2018/12/03 17:56 #445459

Witam Forumowiczów.

Zanoszę się z poważnym zamiarem zakupu monitorów Focal Chorus 706. Na chwilę obecną będą grały z Harmanem jak w temacie.

Pytanie moje jest takie. Jak w Waszej opinii sprawdzi się ta konfiguracja, jakie przyniesie efekty, brzmienie... itp. ? Miejsce odsłuchu to samon 22m^2.

Dodam jeszcze, że za odtwarzanie posłuży Sony CDP-991.

Co do słuchanej muzyki nie wiem co napisać. Dużo, różnie i często. Omijam klasykę, jazz. Kieruję się raczej w stronę popu, hip-hopu, ale nie równie często słucham brzmień w stylu Depeche Mode, czy Prodigy, wiem, straszy rozrzut.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Focal Chorus 706 + Harman Hardon KH 3390. Wasza opinia. 2018/12/05 19:16 #445494

Bardzo dziękuję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Focal Chorus 706 + Harman Hardon KH 3390. Wasza opinia. 2018/12/11 17:03 #445583

Kolumny Focal Chorus 706 to jak najbardziej odpowiedni model do Twoich preferencji muzycznych, to także jedne z niewielu kolumn podstawkowych w danym budżecie, które są w stanie dobrze nagłośnić salon powyżej 20m2. Natomiast dosyć dużym ograniczeniem będzie amplituner HK3390. To niestety podstawowy model z dużymi kompromisami w kwestii jakości dźwięku. Zestaw taki oczywiście zagra, będzie to dźwięk dynamiczny, dosyć szybki, ale na pewno przez amplituner nie wykorzystamy potencjału kolumn.
Reasumując, jeśli w przyszłości jest w planach wymiana amplitunera na coś lepszego, najlepiej klasyczny dobry wzmacniacz, zakup teraz Focal Chorus 706 jest jak najbardziej optymalny. Jeśli natomiast szukasz kolumn docelowo do HK3390, brałbym pod uwagę konstrukcje łatwiejsze do wysterowania.
Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Salon audio-video Q21
Pomagamy, doradzamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.
Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Hi-Fi i Muzyka - zapytaj o ofertę!
Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator