HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

KEF i Denon? 2018/10/09 20:27 #444780

Witam szanowne Grono.
Chcę prosić Was o radę - odziedziczyłem po zmarłym niedawno tacie sprzęt w postaci amplitunera Denon AVR2105 oraz parę kolumn KEF iQ7. Zestaw jest w stanie idealnym, grany był mało mimo swojego wieku, są też kable, jakaś porządna plecionka z tego co pamiętam. Tata używał od święta i nigdy nie za głośno. Ale nie o tym.

Początkowo plany były na budowę zestawu kina, stąd amplituner a nie wzmacniacz stereo, na którym finalnie się skończyło. Ja z kolei przenoszę ów sprzęt do siebie, do salonu około 30m2. Ja będę budował zestaw stereo z czasem, lecz póki co, raz z sentymentu a dwa ze względów ekonomicznych (nie mam zwyczajnie 10k+ złotych na kupno rozsądnego zestawu od zera).

Jeśli chciałbym z czasem wymienić wzmacniacz na coś typowo do stereo, co Waszym zdaniem najlepiej napędzi iQ7?

Ma ktoś jakieś konkretne doświadczenia z tymi kolumnami?

Dodatkowo proszę o informację w jaki sposób najlepiej dodać do tego zestawu wifi i/lub bluetooth, żeby można było muzykę przesyłać strumieniowo? Widziałem urządzenia Yamahy za około 660zł... czy to dobre wyjście?

A może jest coś w stylu cd/dvd z możliwością podpięcia do Denona, żeby 2 funkcje opędzić?


Dziękuję !!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KEF i Denon? 2018/10/09 22:35 #444784

Najtańsze rozwiązanie a za razem całkiem fajnie działające to Chromecast Audio jeżeli używasz któregoś z serwisów strumieniowych. Jak android to tez muza z telefonu. Apple niestety się z Google nie dogadał. Możesz podłączyć Toslinkiem albo cinch w 2105 jest kilka optykow. Albo jakiś z tanich DAC/streamer. Z tym ze Chromecast to ~150pln
Ewentualnie Bluetooth ale jak już to APTX2 z tym ze ktoś zadzwoni i muza nie gra. Jezeli chodzi o kolumny to niestety nic nie powiem bo nie znam ale Ten ampli ma sporo mocy. Może ma jakiś tryb direct w którym zagra lepiej?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KEF i Denon? 2018/10/11 13:58 #444808

Dzięki i wtedy Chromecast do TV i wszystko przez niego? Docelowo będę chciał pójść w stronę streamingu samego audio, gdzie 2105 nie ma HDMI jeszcze... nie te czasy... będzie musiało być coś z innym połączeniem. Jakąś Yamahę za 666zł widziałem, podobno niezła...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KEF i Denon? 2018/10/11 14:30 #444812

Mylisz Chromecast Audio i Chromecast. To dwa różne urządzenia jeden wychodzi HDMI drugi Audio o którym pisałem wychodzi portem kombi jack3,5/światło Toslink
Wychodzisz na cinch i wspinasz w port np. CD i już . Popatrz w internecie jak to wyglada.
Mam wzmacniacz Regi 100% analog i używam tego do muzy bez telewizora :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Inferno.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator