HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Denon DCD-980 czy denon dcd-1015 czy Onkyo DX-7111? 2018/08/20 00:52 #444394

Witam,
Szukam w miarę niedrogiego CD do 300 zł, który z tych modeli będzie lepszy. Mój wzmacniacz to akai am-u01 i kolumny tonsil mildton 80. Naczytałem się o nich ale nie wiem, który jest lepszy i który z nich będzie najlepszym wyborem? Nie zamierzam ich tuningować.
Piotralu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Denon DCD-980 czy denon dcd-1015 czy Onkyo DX-7111? 2018/08/20 04:09 #444395

Między Denonami nie ma praktycznie żadnej istotnej różnicy poza tym, że 1015 jest o ok. 3 lata młodszy co i tak niwiele pomaga bo oba mają już grubo ponad 20 lat. Laser w obu jest taki sam - Sony KSS-240A - nadal w miarę dostępny za ok. 80 zł, choć już nie oryginał.

Onkyo jest najmłodsze bo było produkowane w latach '97-'99 i ma znacznie popularniejszy laser KSS-213C, kosztujący raptem ok.35 zł. Jest moim zdaniem nieco ładniejsze i pozbawione zbędnych dupereli.

Który wybrać nie doradzę bo to zależy od ceny i stanu w jakim się zachwał dany egzemplarz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Denon DCD-980 czy denon dcd-1015 czy Onkyo DX-7111? 2018/08/20 10:06 #444396

A jeśli miałbyś wybierać z tych trzech i ich stan byłby porównywalny to w którego bus celował?
Nie ma ich za wiele jeśli chodzi o kolor srebrny bo tylko taki wchodzi w grę, najdroższa jest 980 bo kosztuję 300 zł i jest z oryginalnym laserem, 1015 kosztuję 220 zł a 7111 jest za 150 i ma do wymiany laser. Wizualnie są wszystkie zbliżone. Skłaniam się jednak do 1015 ale 980 też kusi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Denon DCD-980 czy denon dcd-1015 czy Onkyo DX-7111? 2018/08/20 11:15 #444398

Weź tego, który Ci się podoba. Do zakupu sprzętu trzeba mieć stuprocentowe przekonanie, inaczej zawsze jak na niego spojrzymy będzie nam coś niepasowało i najprędzej posądzimy sprzęt o to, że źle gra, co nie będzie prawdą.

Ja akurat nie wziąłbym żadnego bo nie lubię ,,japończyków", choć technicznie nie mam im nic do zarzucenia, no może we wzmacniaczach miałbym się do czego przyczepić, ale CD robili wtedy dosyć uczciwie i również uczciwie je wyceniali, a dziś ta cena za używkę przy zakupie całego zestawu stereo, robi się wręcz pomijalna, skoro za ok.100 zł można np. kupić Technicsa SL-PG 490 lub któregoś z siostrzanych modeli.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Denon DCD-980 czy denon dcd-1015 czy Onkyo DX-7111? 2018/08/20 17:07 #444401

Okyo DX 7111 miałem ponad 20 lat temu ,to był mój drugi odtwarzacz CD w ogóle .Miło go wspominam bo nigdy nie miałem z nim problemu ,bardzo szybko wczytuje płyty nie pamiętam takiego przypadku aby nie chciał wczytać jakieś płyty ,bardzo dobrze działa układ korekcji błędów też nie pamiętam aby "skakało" .Mechanizm pracuje cicho - jest tylko "małe ale" szuflada wysuwa się stabilnie lecz jakby nie do końca trzeba płytę włożyć pod górną krawędź .Ogólnie dobra jakość wykonania - wyświetlacz bez możliwości ściemnienia lub wyłączenia ,brak pilota ,tylko wyjście analogowe ,ciekawa jest funkcja odwrócenia pamięci przydatna np podczas nagrywania płyt lub pomijania niechcianego utworu /utworów
Jeżeli chodzi o dźwięk - największą zaletą jest bardzo szybkie odtwarzanie dźwięków ze skrajów pasma ,dźwięk jest ogólnie żywy bardzo dobrze jest oddane tempo nagrań ,nigdy nie będzie "mulić" .Nie jest to odtwarzacz efekciarski przy pierwszej prezentacji nie ma nic ,co by przykuło uwagę .Dużą zaletą jest to również że dźwięk nie jest jasny czy rozjaśniony nie są akcentowane zgłoski syczące ,bas całkiem niezły odtwarzacz nie schodzi jakoś szczególnie nisko ,cała prezentacja jest skupiona na górnym zakresie ,podobać się może również to ze bas nie jest rozmiękczony lub poluzowany - wyraźnie są zaznaczone krawędzie.Dobrze wypada też średnica jest gęsta ,głosy brzmią naturalnie .Ze słabszych stron odtwarzacza - nie jest specjalnie przejrzysty,efekty stereo poprawne ale bez rewelacji .Ogólnie dobry odtwarzacz jeżeli chcemy wprowadzić pewną harmonię i porządek
Niestety Denona DCD 1015 nie znam więc nie pomogę

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator