HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Yamaha R-N602 + Magnat Shadow 207/Quantum 677 ?? 2018/06/16 15:19 #443386

John 1.5 V napisał: Jakbym brał przynajmniej 3 pary słuchawek to może bym zapytał o jakiś rabat (...)

Było by prościej gdyby dystrybutor trzymał za mordę sieć sprzedaży i ustalił jedną ceną dla wszystkich sklepów - sprzedajesz taniej, wylatujesz z sieci dystrybucyjnej ...


Ein Volk, ein Reich, ein Preis? Niezależnie od tego, znowu dostrzegam pewną sprzeczność między dwoma wyżej wymienionymi akapitami :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha R-N602 + Magnat Shadow 207/Quantum 677 ?? 2018/06/16 17:43 #443388

Nie ma sprzeczności ponieważ słowa "... może bym zapytał ..." nie znaczą "chce jedną pierdołę i rabat do tego bo jak nie to was obsmaruję", a tym bardziej, że na moje pytanie otrzymałbym cokolwiek poza dziwnym spojrzeniem. Przypominam, że mówimy o zawrotnej kwocie, niezależnie od tego jak dziwnie liczy to sprzedawca, kilkunastu złotych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha R-N602 + Magnat Shadow 207/Quantum 677 ?? 2018/06/16 19:12 #443389

Sprzeczność jest tylko we własnym wpisie trudniej ją zauważyć niż w cudzym. Tym bardziej, że tutaj jest to sprzeczność z ducha, a nie z litery. Zdanie "Było by prościej gdyby dystrybutor trzymał za mordę sieć sprzedaży i ustalił jedną ceną dla wszystkich sklepów - sprzedajesz taniej, wylatujesz z sieci dystrybucyjnej" sugeruje, że jesteś zwolennikiem ujednolicenia cen. Z kolei "... może bym zapytał o jakiś rabat" wskazuje, że jesteś zwolennikiem czegoś odwrotnego. Oczywiście rozumiejąc literalnie "może bym zapytał" i "byłoby prościej" raczej trudno się sprzeczności doszukać i gdybyś zechciał mnie zatrudnić jako swojego prawnika, to tak bym skonstruował linie obrony. Bo kwota nie ma nic dorzeczy. A 6% od 299 zł to, jakby nie liczyć, 17 zł i 94 gr. Inna sprawa, że podejrzewam, iż salon obiecywał zniżkę w sposób bardziej podstępny, za to mniej przystępny. Najprościej jest złapać leszcza tak jak już wspominałem - napisać "(nawet) do 6%", najlepiej używając do 6% większej czcionki.

I wężyk, który nie wiem jak wstawić we właściwym miejscu:
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

A swoją drogą, widziałem kiedyś sklep, który reklamował się w ten sposób: "absolutnie wszystko OD (podkreślenie moje) 5 zł". Albo coś takiego na margarynie (kiedy nie wiedziałem jak są robione, to kupowałem): "O połowę mniej tłuszczu" oraz "Zawartość tłuszczu 60%". Albo reklama pasty do zębów (za grube miliony, bo na przystankach i bilbordach): "95% Plaków ma próchnicę" oraz "Naszej pasty używa już prawie połowa Polaków".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha R-N602 + Magnat Shadow 207/Quantum 677 ?? 2018/06/16 22:27 #443391

Z grubsza chodzi mi cały czas tylko o to, że w przypadku takiej jednostkowej sprzedaży, ani sklep ani kupujący nie bardzo mają podstawy do rozmowy o jakiejkolwiek obniżce ceny. Jak ktoś chce naprawdę przyoszczędzić to niech robi zakupy przez amazona i nie zawraca życi ludziom swoimi pretensjami o to, że mu mało w robocie płacą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator