HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Yamaha R-N602 + Magnat Shadow 207/Quantum 677 ?? 2018/06/12 09:01 #443342

Witam,

posiadam amplituner stereo Yamaha R-N602, do którego muszę dokupić kolumny podłogowe. Pokój ok. 26m2. Słucham głównie muzyki klubowej, czasem starszy hip-hop, rock. Nie jestem audiofilem. Budżet, który chciałbym przeznaczyć na parę kolumn to ok. 2k. Czy kolumny Magnat Shadow 207, Quantum 677 zagrają z tą Yamahą? Ewentualnie Shadow 209. Ma ktoś z Was doświadczenie z takim zestawieniem? Proszę o opinie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha R-N602 + Magnat Shadow 207/Quantum 677 ?? 2018/06/12 11:42 #443347

Shadow to stosunkowa nowa seria kolumn ,znam opinie ludzi którzy je mają i sobie chwalą. Natomiast Magnat Quantum 673 /675 miałem okazję słuchać ogólnie to niezłe kolumny

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha R-N602 + Magnat Shadow 207/Quantum 677 ?? 2018/06/12 12:26 #443348

Magnat Quantum to lepsza kolumna, wyższa seria od Shadow, tak więc warto parę złotych dołożyć. Także niestety w trochę wyższej cenie będzie bardzo ciekawa kolumna Heco Aurora 700, która w takiej konfiguracji powinna sprawdzić się idealnie. Bezpiecznym wyborem jest także Pylon Audio Sapphire 25,
zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Salon audio-video Q21
Pomagamy, doradzamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.
Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Hi-Fi i Muzyka - zapytaj o ofertę!
Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Yamaha R-N602 + Magnat Shadow 207/Quantum 677 ?? 2018/06/12 16:10 #443350

Q21 napisał: Bezpiecznym wyborem jest także Pylon Audio Sapphire 25,


Pylon Audio jest zupełnie inną konstrukcją o innym brzmieniu niż Magnat
Jeżeli mogę coś dodać od siebie - Zdecydowanie odradzam kupowanie czegokolwiek w Q21

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha R-N602 + Magnat Shadow 207/Quantum 677 ?? 2018/06/12 17:04 #443352

Witamy,

Mieliśmy okazję słuchać 602-ki z Quantum 677. Bardzo ciekawe połączenie i w tym metrażu powinno się sprawdzić do klubowej muzy.
Z naszej oferty możemy polecić do sprawdzenia firmowe NS-555 (trochę drożej, ale posłuchać warto).

Pozdrawiamy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha R-N602 + Magnat Shadow 207/Quantum 677 ?? 2018/06/13 18:00 #443356

przemko77 napisał: ... Jeżeli mogę coś dodać od siebie - Zdecydowanie odradzam kupowanie czegokolwiek w ...


Dobre, zwłaszcza w kontekście Twoich porad, które są tak bezbłędne, trafne, że można brać w ciemno.
Paradne :sick:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha R-N602 + Magnat Shadow 207/Quantum 677 ?? 2018/06/14 10:42 #443360

A co z tym Q21??
Kupowałem tam pilota do Cyrusa i było ok.
Trzeba na coś uważać ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha R-N602 + Magnat Shadow 207/Quantum 677 ?? 2018/06/14 11:44 #443361

Chciałem u nich kupić słuchawki ,uparcie twierdzą że 6% z 299zł = 5zł . Nigdy nic u nich nie kupię, ani moi znajomi również innych będę przestrzegał przed ewentualnymi zakupami - WARCHOLSTWO I ZAKŁAMANIE
Dla tej "firmy" to forum to ostanie pole do popisu dla przykładu na największym forum hdtv.com.pl SĄ SPALENI - to o czymś świadczy ,również te "cudowne porady" nie mogą być zbyt serio traktowane bowiem chodzi tylko o to aby sprzedać to co aktualne zalega jeszcze dopisując do tego bzdury że rzekomo są super ceny na te produkty

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha R-N602 + Magnat Shadow 207/Quantum 677 ?? 2018/06/14 14:27 #443362

Odkrycie roku - sklep chce coś sprzedać - cóż to się porobiło na tym świecie.
Swoją drogą kupując słuchawki za niespełna 3 stówki z żądaniem rabatu, który wynosi jakieś kilka czy nawet kilkanaście złotych (choć praktycznie nikt nie sprzedaje ich wyraźnie taniej) jest żałosne.

Odnośnie procentów to wszystko zależy w którą stronę się liczy te procenty i czy jest to tzw. marża czy narzut bo czym innym jest dodać 6%, a czym innym narzucić 6%. W pierwszym przypadku mnożymy przez 1.06, w drugim dzielmy przez 0.94.

Po co się tak robi ? A no po to, żeby łatwo odejmowało się rabaty. Narzucamy np. 30% i dając klientowi np. 15% rabatu wiemy, że i tak jeszcze 15% nam zostaje, a po odjęciu 30% cena wraca do pierwotnej wartości.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha R-N602 + Magnat Shadow 207/Quantum 677 ?? 2018/06/15 18:17 #443369

John 1.5 V napisał: Odnośnie procentów to wszystko zależy w którą stronę się liczy te procenty i czy jest to tzw. marża czy narzut bo czym innym jest dodać 6%, a czym innym narzucić 6%. W pierwszym przypadku mnożymy przez 1.06, w drugim dzielmy przez 0.94.

Po co się tak robi ? A no po to, żeby łatwo odejmowało się rabaty. Narzucamy np. 30% i dając klientowi np. 15% rabatu wiemy, że i tak jeszcze 15% nam zostaje, a po odjęciu 30% cena wraca do pierwotnej wartości.


Dostrzegam pewna sprzeczność między tymi dwoma akapitami :) A 6% z 299 zł może dać 5 zł najwyżej dzięki jakiejś nieklasycznej arytmetyce. Choć być może była to zniżka "do 6%". Np. u Netii internet "do 20 Mb" oznacza jakieś 8 Mb.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha R-N602 + Magnat Shadow 207/Quantum 677 ?? 2018/06/15 18:59 #443370

Adam Szulc napisał: Dostrzegam pewna sprzeczność między tymi dwoma akapitami :) A 6% z 299 zł może dać 5 zł najwyżej dzięki jakiejś nieklasycznej arytmetyce. Choć być może była to zniżka "do 6%". Np. u Netii internet "do 20 Mb" oznacza jakieś 8 Mb.

Tutaj nie ma żadnej filozofii 6% to jest 6% tylko pajace z "wyższym wykształceniem" dorabiają wyższą matematykę dzieląc lub mnożąc 299zł przez dziwne liczby .Poradziłem sobie .W ogóle kuriozalność tego polega na tym ,ze atrakcyjna cena tych słuchawek wynika z faktu że zostały wycofane z produkcji w chwili obecnej nie ma ich w sprzedaży w niemieckich sieciach .W Polsce próbują zrobić na tym majątek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez przemko77. Powód: literówki

Yamaha R-N602 + Magnat Shadow 207/Quantum 677 ?? 2018/06/15 19:40 #443371

Kurczę ustalenia nawet telefoniczne maja rangę umowy cywilno prawnej. Jak ktoś coś obieca No to już, próbowałeś się dogadać że przy następnym zamówieniu odbijesz sobie kilka złotych ?
Wiesz życie to biznes a groźba zapłacenia za koszty sądowe itd może pozwoli zobaczyć sprzedawcy sprawę w innym świetle ... Nie ma co się obrażać

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha R-N602 + Magnat Shadow 207/Quantum 677 ?? 2018/06/15 20:13 #443374

Inferno napisał: przy następnym zamówieniu odbijesz sobie kilka złotych ?


OSZALAŁEŚ ? jakie kolejne zamówienie ? w takich salonach się nic nie nie kupuje trzeba je omijać jak największą zarazę !!!
Są miejsca że naprawdę warto kupić z wielką chęcią tam wracam bo ceny bardzo uczciwe i kultura sprzedaży wysoka .Aby nie mówić o abstrakcjach kilka lat temu kupowałem kolumny Monitor Audio MR4 cena ich wynosiła 1890zł dostałem upust nie 200 ,300 czy 400zł ale więcej, podobnie było z gramofonem Rega ,nie mówiąc już o telewizorze Philips gdzie cena poleciała niemal dramatycznie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha R-N602 + Magnat Shadow 207/Quantum 677 ?? 2018/06/16 12:06 #443379

Stary widzę że podchodzisz do tematu emocjonalnie, ale przepraszam Cię bardzo ja nie oszalałem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha R-N602 + Magnat Shadow 207/Quantum 677 ?? 2018/06/16 13:26 #443382

Moim zdaniem głupotą jest w ogóle jakakolwiek polityka rabatowa w przypadku pojedynczych sprzedaży. Jakbym brał przynajmniej 3 pary słuchawek to może bym zapytał o jakiś rabat ale przy jednej sztuce to jest sprzedaż detaliczna i żadne upusty się nie należą, niestety praktycznie wszystkie sklepy ze sprzętem audio bawią się w "kto zjedzie niżej" i to nawet przy takich byle jakich rzeczach jak słuchawki za 3 stówki. Naszych cen z niemieckimi nie ma co porównywać, bo tam rynek na elektronikę (z resztą nie tylko) jest wielokrotnie większy i mogą sobie mieć niższe ceny bo nadrobią zysk obrotem. Sklepy są sobie same winne, a my, konsumenci, z drugiej strony też nie potrafimy zachować umiaru w żądaniu obniżek. Było by prościej gdyby dystrybutor trzymał za mordę sieć sprzedaży i ustalił jedną ceną dla wszystkich sklepów - sprzedajesz taniej, wylatujesz z sieci dystrybucyjnej.

Mam pogląd na te sprawy na rynku narzędzi ręcznych i wiem, że tak można regulować rynek i bardzo ładnie się to sprawdza kiedy jakiś drobny klient próbuje kupić bezpośrednio od importera. Ten zawsze wskazuje mu odpowiedniego dystrybutora w danym województwie i jest po temacie i nie sprzeda takiemu ani sztuki poza siecią dystrybutorów, dzięki czemu i on ma sieć dystrybucji i dystrybutorzy wiedzą, że importer ich nie wyślizga. Na pewnym poziomie zabawa w detal przynosi, więcej kosztów około-sprzedażowych niż wartość sprzedaży.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator