HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Zestaw do muzyki od czasu do czasu 2018/06/11 10:07 #443321

Witam,
Rozważam skompletowanie zestawu, raczej stereo, ewentualnie 2.1, do sporadycznego słuchania muzyki. Słucham wszystkiego, nie wybrzydzam, zdarza się heavy metal, house, a nawet disco polo czy muzyka biesiadna :) nie korzystam z pełnej mocy głośników, preferuje raczej niezbyt głośna muzyke, lubię natomiast nisko schodzacy bas.
Do tej pory korzystałem z zestawu unitra ws442 i altus 75, wiem, nie jest to audiofilski sprzęt, ale do domu wystarcza.
Zestaw sprzedałem, bo po 15 latach głośniki nadawały się do pełnej regeneracji, a dodatkowo miałem zaplanowany remont domu i bałem się że ulegną uszkodzeniu.
Jak wspomniałem szukam zestawu, wzmacniacz plus kolumny, ale nie mam na ten temat zielonego pojęcia, chciałbym aby grało to co najmniej jak zestaw który miałem do tej pory, i chciałbym żeby wymiary kolumn były zbliżone do altusow, lub większe - poprostu ładnie komponują mi się jako wyposażenie salonu.
Prosiłbym o propozycję, w kwocie powiedzmy do 1k pln za komplet.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw do muzyki od czasu do czasu 2018/06/11 13:51 #443332

Witamy,

Z nowymi urządzeniami do 1 tysiaka za komplet to raczej będzie trudno. Tylko rynek wtórny, lub podniesienie budżetu.

Pozdrawiamy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Zestaw do muzyki od czasu do czasu 2018/06/11 13:56 #443333

Tego byłem praktycznie pewien, natomiast nie jasno się określiłem- oczywiście miałem na myśli urządzenia z rynku wtórnego.
Fakt rozważam też zestawy nowe, niemniej używam tego sporadycznie raz na miesiąc powiedzmy i zakup zestawu kina za powiedzmy 3k ciężko będzie sensownie uzasadnić żonie:)

Liczę na podpowiedzi czego wogole szukać i co ewentualnie wybrać się i posłuchać. Bo zupełnie nie mam pojęcia. Altusy że wzmacniaczem kupiłem niechcący od kolegi, bez zgłębiania parametrów czy porównywania z czymkolwiek innym.
Tu jest o tyle trudniej że zupełnie nie mam pomysłu.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Zestaw do muzyki od czasu do czasu 2018/06/11 15:03 #443335

Podaję numery aukcji bo ostatnio nie można wklejać linków.

Wzmacniacze
7258378177
7382210210
7363898993
7377067485
7389638414

Kolumny podstawkowe
7393795806
7347940712

Kolumny wolnostojące
7391089823
7391084616
7386421304

Wszystko tu pasuje do siebie i dobrze gra, więc wybierz sobie ładniejsze, albo takie, które jesteś w stanie sprawdzić osobiście u sprzedawcy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Re:Zestaw do muzyki od czasu do czasu 2018/06/11 22:32 #443339

Dziękuję za podpowiedź, przejrzałem podane numery ogłoszeń.
Przejrzałem, trochę doczytalem, trochę poszperalem, mieszkam na lubelszczyznie, w Krasnymstawie znalazlem człowieka który posiada kilka modeli rotela kilka nad'ów, a także sporo innych wzmacniaczy, oferuje je na sprzedaż, oczywiście z odsłuchem, z tego co widziałem na jego zdjęciach, zdaje się że do odsłuchu ma jedne z poleconych mi tutaj kolumn.
Myślę że nie podałem dość ważnej informacji - mianowicie, gdzie miałoby to zagrać, jest to salon 6x7, pomieszczenie wydaje się dość spore, jak na rozmiary kolumn które mi zaproponowałes.
Wydaje mi się że, najlepiej zrobię jak pojadę do tego człowieka i spróbuje czegoś u niego posłuchać.


Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Zestaw do muzyki od czasu do czasu 2018/06/12 08:54 #443341

To nie jest tak, że jak salon wielki to potrzebujesz też wielkich kolumn. Fakt, że w salonie o powierzchni 42 m2 małe monitory raczej nie się nie sprawdzą ale Mission 703 lub 702 nie będą już takie złe, zwłaszcza, że nie zależy Ci na słuchaniu "razem z sąsiadami" ;)

Jeśli masz możliwość podjechania do sprzedawcy to jest to bardzo dobry pomysł. Zadbaj tylko (chyba, że nie ma potrzeby) o akustykę pokoju - dywan, zasłony, miękkie meble, półki z książkami - to są elementy, które zawsze poprawiają (redukują pogłos) akustykę. W pustych pomieszczeniach każdy sprzęt (tani, drogi, wszystko jedno) brzmi fatalnie. Poradników o tym jak to ogarnąć jest na branżowych stronach (np. hifi.pl , audio.com.pl) sporo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Zestaw do muzyki od czasu do czasu 2018/06/15 13:24 #443367

Pomieszczenie jest takie jak każdy salon, okna z firankami, meble, wydaje mi się że nie odbiega od tego co każdy ma w domu.
Na ta chwilę rozważam rozciagniecie budżetu, powiedzmy do 3k, słuchałem kilku wzmacniaczy i kilku kolumn w okolicy, i zacząłem rozważać zakup czegoś zupełnie nowego.
Niestety jak mniemam zakup nowego stereo za 3k w promieniu powiedzmy 50km odemnie, jest ściśle połączony z jakością marketów. Wydaje mi się, że w tych pieniądzach nic nowego nie będzie grało choćby znośnie, czy może to tylko złudzenie?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Zestaw do muzyki od czasu do czasu 2018/06/15 19:48 #443372

To co ja mogę doradzić to nie sugerować się wyglądem :-) czasem coś co wyglada słabo gra naprawdę fajnie. No i eksperymentować. U mnie sytuacja wydawało się beznadziejna, około 70-80m2 3,2m wysokości twarda parkietowa podłoga a i tak znalazłem coś co zagrało. Przy czwartej zmianie ;-) Przygotuj się bo ucho się uczy dobrego dźwięku i będziesz chciał więcej ....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Zestaw do muzyki od czasu do czasu 2018/06/15 19:53 #443373

A i jeszcze nie sugeruj się firmą jako jedynym kryterium czy modelem. Ten wyższy od tamtego itd..
Najważniejsze żeby Ciebie dźwięk nie męczył i Ci się zwyczajnie podobał.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Zestaw do muzyki od czasu do czasu 2018/06/16 09:00 #443376

Na firmę to nie patrzę wogole, tzn patrzę żeby nie kupić jakiegoś Voice Craft, Kruger Matz, czy innego peiynga, nie mam przekonania do tych marek, mam u siebie w mieście sklep z elektroniką tego rodzaju, byłem tam w zeszłym tygodniu, mają fajne kolumny, podoba mi się wymiar i całokształt. Niestety tylko z daleka.
Wiem, za 3k nie ma co wymagać cudów, ale też nie chce kupić badziewia, a te właśnie tak wyglądały z bliska, nawet nie chciałem tego odsluchiwac, poprostu to nie to.
Myślę nad jakimś zestawem gotowym, jest tego dość niewiele w okolicznych marketach, przeważnie są zestawy KD z amplitunerem, a ja jednak bardziej chce tego używać do słuchania muzyki niż do filmów. Nie oglądam filmów praktycznie wogole, jak już to z doskoku bo zwykle nie mam czasu. Wertujac forum, wyczytałem, że zestaw KD nie zagra tak jak zestaw stereo. Przejrzałem oferty okolicznych marketów, tak do 50km, i dziś pewnie wyrusze obejrzeć co można kupić.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator