HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Adaptacja akustyczna pomieszczenia 2012/07/18 11:51 #394263

Witam forumowiczów, to mój pierwszy post, więc z góry przepraszam jeśli palnę jakąś gafę.

Ostatnio poszczęściło mi się trochę i udało odłożyć troszkę pieniędzy. Zawsze chciałem urządzić sobie pokój odsłuchowy z prawdziwego zdarzenia. Pomieszczenie nie jest niestety wybudowane z myślą o akustyce (a jakoś nie mam ochoty budować sobie nowego domu ;) ), więc zostaje raczej adaptacja akustyczna i odpowiednie rozstawienie zestawu głośnikowego. Jeśli chodzi o kwestie budowlane, mam właściwie dwie lewe ręce, więc ciężko widzę wykonanie tego samemu. W związku z tym mam pytanie o firmy, które zajmują się adaptacją, macie jakieś godne polecenia? Od znajomych słyszałem akurat o www.acousticity.pl/ i www.4sound.pl/ , ale nie jest to duża próba, więc proszę o opinie i sugestie, jeśli ktoś ma doświadczenia z firmami akustycznymi.

Z góry dziękuję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Adaptacja akustyczna pomieszczenia 2012/07/18 12:15 #394264

Właścicieli znajdziesz tutaj
www.audiostereo.pl/akustyka_k122.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Adaptacja akustyczna pomieszczenia 2012/07/18 17:46 #394270

Korzystając z powyższego linku, przygotowuje się do budowy rozpraszacza:



Chyba wszystko łatwe do odczytania?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Adaptacja akustyczna pomieszczenia 2012/07/18 21:24 #394283

Ja polecam samego siebie :-)
www.acousticlab.pl

donmichu > Chcesz robić takie malutkie? To będzie miało 31x31cm ile sztuk chcesz wykonać?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam, Mirosław Andrejuk
-profesjonalne adaptacje akustyczne- www.AcousticLab.pl

Adaptacja akustyczna pomieszczenia 2012/07/18 23:37 #394288

L3VY napisał: donmichu > Chcesz robić takie malutkie? To będzie miało 31x31cm ile sztuk chcesz wykonać?


Na dzień dzisiejszym, cztery sztuki.

Biorąc pod uwagę ilość potrzebnego materiału, czyli 17 mb. łaty, po 1,50 zł./mb., wychodzi 17x1,50=25,50. Czyli potrzebuję zainwestować 102 zł. w drewno. Wikol dostanę od żony. Poświęcę swój czas: na przycięcie, na klejenie i montaż.

Czy znajdę gdzieś taniej rozpraszacz?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Adaptacja akustyczna pomieszczenia 2012/07/19 00:09 #394289

Czyli 102zł + robocizna za dyfuzor 0,6x0,6m - taniej nie znajdziesz jeśli nie uwzględnisz kosztu czyjejś robocizny. Cztery dadzą Ci 0,36mkw powierzchni dyfuzorów, ile zamierzasz ich zrobić? Jak to ma być na sufit to uważam za minimum pokrycie 25% jego powierzchni (i to nie montując jeden przy drugim) aby usłyszeć ich wpływ.

EOT

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam, Mirosław Andrejuk
-profesjonalne adaptacje akustyczne- www.AcousticLab.pl

Adaptacja akustyczna pomieszczenia 2012/07/19 12:28 #394292

Tak jak wspomniałem, sam jestem w stanie wykonać robótki ręczne, dzięki czemu tnę koszty.

L3VY napisał: Jak to ma być na sufit to uważam za minimum pokrycie 25% jego powierzchni (i to nie montując jeden przy drugim) aby usłyszeć ich wpływ.


Na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie pokryć 1/4 ścian pokoju. W tym przypadku muszę wziąć pod uwagę głos mojej żony, która jest bardzo tolerancyjna do moich pomysłów.

OVER.

P. S.

A nie wspomniałem o tym, że to ma być zabawa, a poligon doświadczalny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Adaptacja akustyczna pomieszczenia 2014/12/25 00:10 #421127

Polecam swoją firmę, wykonuje m. in. adaptacje akustyczne pokoi odsłuchowych. Na zamówienie wykonuje także wzmacniane panele akustyczne szerokopasmowe oraz panele dźwiękochłonne i dźwiękoizolacyjne.

www.akutech.pl/oferta

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Akutech.

Adaptacja akustyczna pomieszczenia 2019/07/10 11:05 #446992

Polecam firmę Architected Sound, którzy są specjalistami w tej dziedzinie. Potrafią doradzić i wyciszyć każde pomieszczenie w domu czy bloku. Panele akustyczne jakie oferują profesjonalnie spełniają swoje zadania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator