HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

kolumny i? 2004/10/15 23:01 #1362

witam i dziekuje wszystkim którzy czytają i odpisują na dziesiątki podobnych tematów. Jestem lajkonikiem ale postanowiłem nauczyć sie słuchać...:) mam jakieś 5000 na sprzęt do pokoju ok 25-30 m2, kolumny tak wstępnie wybrałem dynaudio77 lub tannoy sys 2. (tez nie jestem przekonany bo wcześniej myślałem o monitorach ale mi odradzono , że za małe) i dalej też dylematy: wzmacniacz i tuner czy amplituner (aby się zmieścić w limicie i nie stracić na jakości dzwięku za bardzo) - myślałem o Harmanie. Pracuje w domu więc dzwięk nie powinien mnie drażnić i męczyć, lubie raczej miękkie brzmienie. muzyka to blues, jazz, klasyka, rock. i jeszcze jedno- jakość CD do tego zestawu - czy to profanacja podłączyć DVD 520 (ten z dyskiem twardym)? Dziekuję za pomoc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

kolumny i? 2004/10/19 17:21 #1590

Nic nie jest profanacją tak długo jak sam jesteś zadowolony z dźwięku. Powód dla którego polecane są do odtwarzania płyt cd odtwarzacze cd jest prozaiczny, a raczej ekonomiczny. Przede wszystkim stawia się na odtwarzanie DVD a na torze (zwłaszcza analogowym) dla cd się poprostu oszczędza aby utrzymac cenę. Co do kolumn to ten kto Ci doradzal miał wg mnie rację - potrzebujesz kolumn wolnostojących. Co do amplitunerów to wielkiego wyboru nie ma: NAD, Harman/Kardon i jeszcze może kilka firm ale zacznij od wymienionych. Oczywiście chodzi mi o to żebyś posłuchał przed zakupem, najlepiej ze swoim odtwarzaczem. Jeśli kolumny i amplituner będziesz kupował w jednym sklepie. Proś o upust. 10% powinni dać bez problemu. Innym wyjściem jest kupienie nowego wzmacniacza stereo i używanego (np. z Allegro) tunera. Można też wszystko kupić z drugiej ręki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Im mądrzej tym głupiej.
W.Gombrowicz
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator