HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Prośba o pomoc w wyborze kolumn i playera 2005/03/15 21:58 #19513

Witam!

Na wstepie chcialem zaznaczyc ze jestem poczatkujacy w związku z czym chcialem prosic o pomoc w wyborze sprzetu. Chodzi mi o dobór kolumn stereo - cena do 2000zł i odtwarzacza DVD/CD - cena do 1000zł

Zależy mi przedewszystkim na czystości i naturalności choć czasem lubię posłuchać czegoś dynamicznego
SPrzet bedzie garl w pokoju 4x4,5 metra


Dysponuje amplitunerem SONY STR-DE697
www.sony.pl/PageView.do?site=odw ... alFeatures §ion=pl_PL_Products&productmodel=%2FAudio%2FHiFi+Components%2FHFC+Receiver%2FSTR-DE697&productcategory=%2FAudio%2FHiFi+Components%2FHFC+Receiver&productsku=STRDE697B.CEL

Co sądzicie o tym sprzecie? Amplituner po prostu dostałem więc nie miałem zbytniego wyboru

Pozdrawiam i z góry dziekuje za pomoc

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prośba o pomoc w wyborze kolumn i playera 2005/03/15 22:29 #19533

dray napisał: Amplituner po prostu dostałem więc nie miałem zbytniego wyboru


Tym łatwiej będzie Ci się z nim rozstać... a uzyskane z jego sprzedaży środki najlepiej zaalokować w normalny wzmacniacz stereo.

Jak już będzie wzmacniacz to w takim metrażu można spróbować z bardzo dobrymi monitorami AE Evo One, z przyzwoitymi standami zmieścisz się w 2k.

DVD i CD w jednym i pponiżej tysiąca - samsung hd-745.
Tyle , że reszta toru już nie powinna być jasna.

Możesz też spróbować jakiekolwiek dvd za "199zł" i jakies stare cd za ca 1k. Podobno takie stare cd są bardzo podatne na tunig i potem graja jak nowe cd za 4-6k. Tylko takie stare CD na "dzień dobry" zwykle wymaga drobnego remontu a późniejszy efekt tuningu jest nie zbyt łatwy do przewidzenia a tym bardziej trudno z nim trafić w Twoje uszy.

Powodzenia w poszukiwaniach!
I pamiętaj, odsłuch przed zakupem jest obowiązkowy.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prośba o pomoc w wyborze kolumn i playera 2005/03/16 10:44 #19648

Pawelo ma racje. Jeśli kierujesz sie w stronę stereo z możliwością oglądania filmów to najlepiej sprzedać amplituner i kupić wzmacniacz stereo.Proponuję:
-odtwarzacz dvd/cd Samsung 745, cena ok.1000 zł. za bardzo dobry dźwięk i obraz a dodatkowo mozliwość tunningu.Więcej informacji na ten temat znajdziesz na forum.
-kolumny które zapropponował pawelo są dostępne na allegro za 700 zł. Kup Teraz a do tego standy od Gorky666 [audiostereo.pl] za ok.350 zł.
-pozostały 1000 zł. + pieniądze z amplitunera na wzmacniacz i kabelki
Powodzenia w poszukiwaniacz
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prośba o pomoc w wyborze kolumn i playera 2005/03/16 17:19 #19842

AE EVO ONE to świetna propozycja, chociaż ten amplituner......
Może coś z AVANCEa podłogowego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prośba o pomoc w wyborze kolumn i playera 2005/03/16 19:23 #19902

Co do wzmacniacza, to ja ze swojej strony, zaproponuje najtańszego Nad'a C320BEE.Warto posłuchać.Dynamiki, nie powinno brakować.Jeżeli będzie za drogo, to na rynku wtórnym, też można znależć coś ciekawego albo u prywatnego importera.
Pzdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prośba o pomoc w wyborze kolumn i playera 2005/03/17 06:08 #20044

istotnie NAD C320 BEE to dobry wybór, ale może uda sie kupic EXPOSUREa 2010 z drugiej reki gorąco polecam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator